На Полтавщині буде своя Мала академія наук

e-mail Друк PDF

21 вересня постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного сьомої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Іван Гальченко, взяли участь голова обласної ради Іван Момот, начальники обласних управлінь і служб, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Зважаючи на перевиконання планових показників доходів за звітний період, доходну частину обласного бюджету (без врахування трансфертів) планується збільшити по спеціальному фонду на 19,9 млн. грн. Бюджет розвитку також буде збільшено за рахунок зменшення обсягу резервного фонду та перерозподілу фінансових ресурсів обласного бюджету.

Ці кошти пропонується спрямувати на  облаштування відділення у новому приміщенні Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру, забезпечення першочергових потреб обласних закладів охорони здоров’я,  проведення в інтернатних закладах системи соціального захисту заходів із пожежної безпеки, заміну електромереж у Новосанжарському дитячому будинку – інтернаті, облаштування опалювальної системи спортзалу КЗ ДЮСШ «Олімпійські надії», оздоровлення дітей взимку, придбання обладнання та проведення поточного ремонту обласного центру матері та дитини, підтримку обласних газет «Зоря Полтавщини». «Село полтавське» та ін.

Запропоновані облдержадміністрацією зміни до обласного бюджету на 2011 рік комісія схвалила.

У контексті питання про укладення угоди щодо регіонального розвитку Полтавської області між Кабінетом Міністрів України та Полтавською обласною радою депутат Петро Ворона зазначив необхідність попереднього узгодження спільних заходів для фінансування з районними радами та депутатами обласної ради від мажоритарних округів.

Голова комісії Іван Гальченко вніс пропозицію доповнити додаток 3 до угоди позицією щодо будівництва свердловини по видобутку підземної прісної води для потреб територіальної громади села Лиман Другий Решетилівського району.

Комісія підтримала внесення доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, що стосуються вдосконалення механізму фінансування заходів цієї програми, зміни до переліку об'єктів Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, які пропонуються до фінансування в 2011 році за рахунок коштів бюджету розвитку.

Конкретні пропозиції були внесені депутатами при обговоренні проекту рішення «Про створення позашкільного навчального закладуПолтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», який буде фінансуватися з обласного бюджету. Зокрема, голова комісії Іван Гальченко запропонував провести засідання «круглого столу» з розгляду питання про діяльність новоствореного освітянського закладу за широкої участі вчителів, методистів, науковців, управлінців, використовувати в роботі з учасниками МАН бази відпочинку у селі Потоки Кременчуцького району та у селі Олефирівка Миргородського району; депутати Ірина Балибіна та Петро Ворона акцентували увагу на забезпеченні обласної Малої академії наук достойним приміщенням.

Також у ході засідання було погоджено продовження терміну дії трудового контракту з директором Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей Надією Діденко, схвалено проект рішення «Про затвердження нової редакції Положення про Полтавську обласну премію імені І.П. Котляревського».