Перешкодити розповсюдженню ВІЛ-інфекції

e-mail Друк PDF

23 вересня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, яке відбулося під головуванням Михайла Винограда, розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного сьомої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, керівники обласних управлінь і служб.

Депутати заслухали та обговорили інформацію начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Павла Кропивка щодо внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік. Зокрема, по галузі «Охорона здоров’я» передбачається виділити додатково 1, 5 мільйони гривень на першочергові потреби обласних лікарняних закладів, 2 мільйони - на облаштування відділення в Кременчуцькому обласному онкологічному диспансері.

Цей проект рішення комісія підтримала.

Проект обласної Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на ІV квартал2011-2013 роки» представив виконуючий обов’язки начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко. Метою програми, яка обійдеться обласному бюджету у понад 9,5 мільйонів гривень є стабілізація епідемічної ситуації, зниження рівня захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції (СНІДу) шляхом проведення широкомасштабних профілактичних заходів, лабораторної діагностики, надання якісних послуг з лікування, догляду ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

У контексті питання про затвердження цієї програми голова комісії Михайло Виноград звернув увагу на підвищення рівня санітарно-просвітницької роботи з громадянами, забезпечення медичного обстеження населення, своєчасне виявлення ВІЛ-інфекції, захворювання на СНІД.

Депутат Леонід Куроєдов зазначив необхідність активізації роботи кабінетів довіри, більш ефективне використання матеріально-технічної бази обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Комісія схвалила призначення Петра Скрипникова головним лікарем обласної стоматологічної поліклініки, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, підтримала проект рішення «Про укладення угоди щодо регіонального розвитку Полтавської області між Кабінетом Міністрів України та Полтавською обласною радою».