На варті інтересів громад Комсомольсько-Кременчуцького регіону

e-mail Друк PDF

26 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке провів її очільник Олександр Залужний.

У роботі зібрання взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації, член комісії Борис Галушко, керівники профільних установ та зацікавлених організацій.

Депутати обласної ради вкотре одностайно підтвердили, що позитивне рішення стосовно погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів публічним акціонерним товариством "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" на геологічне вивчення, у тому числі, дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних прісних вод на території Кременчуцького району можливе винятково за умови випереджувальних результативних дій з боку керівництва ПАТ «Укртатнафта» із налагодження сталого забезпечення якісною питною водою населених пунктів Комсомольсько-Кременчуцького регіону.

Стан дотримання відповідних зобов’язань, аж до рекомендації зняти з розгляду питання погодження названих дозволів, буде проаналізовано безпосередньо на передсесійному засіданні Президії обласної ради.

Блок конструктивних зауважень і пропозицій у контексті наповнення обласного бюджету та задоволення інтересів територіальних громад краю висловили Володимир Марченко, Олександр Залужний, Борис Галушко, члени комісії  Ростислав Гринчак, Лев Жиденко, Олег Кулініч та Олександр Явдощук у ході обговорення пакету клопотань ТОВ "Голден Деррік" та ТОВ "Надра-Геоінвест" про отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі, дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням вуглеводнів на території понад половини районів області.

З урахуванням підсумків дискусії комісія запропонувала доповнити відповідні проекти позитивних сесійних рішень констатацією того, що отримувачі спеціальних дозволів із початком виробничої діяльності беруть на себе на засадах партнерства наступні зобов’язання:

- збереження та фіксації обсягів державних часток у статутних капіталах відповідних юридичних осіб;

- утворення та реєстрації на території області структурних суб’єктів господарювання із виробництва та реалізації профільного продукту;

- укладання угод із місцевими радами про усунення негативних наслідків від здійснюваної на їхніх територіях виробничої діяльності та надання фінансової допомоги на соціально-інфраструктурний розвиток відповідних громад.

На засіданні було підтримано по суті ще ряд дозвільних питань, а також, проекти Концепції регіональної програми підвищення енергоефективності у бюджетній сфері Полтавської області на 2012-2014 роки та Порядку розгляду питань користування надрами на території Полтавської області.

Узято до відома стан надходження до обласного та місцевих бюджетів плати за користування надрами у І півріччі 2011 року.