Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Зустріч з ветеранами війни

Напередодні 68-річниці визволення Кременчука від фашистських загарбників, 26-го вересня, голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко провів урочистий прийом ветеранів Великої Вітчизняної війни. У великому залі виконкому зібралися близько 30-ти учасників бойових дій та ветеранів війни. Голова райради поздоровив всіх з 440-річчям Кременчука, подякував ветеранам за їх ратний подвиг, та розповів про ту роботу, яка була проведена в Автозаводському районі в рамках проекту «Пам’ять про війну єднає» щодо вивчення бойового шляху тих військових з’єднань, які отримали почесні найменування «Кременчуцьких». Всього місто Кременчук у 1943 році визволяли більше 50-ти полків та дивізій, і лише вісьмом з них за проявлену мужність та масовий героїзм було присвоєно таке звання.

Пошукові загони 8-ми шкіл району вже кілька років вивчають їх бойовий шлях. Учні налагодили зв’язки з ветеранськими організаціями тих міст, де формувалися ці військові з’єднання. А всі вони знаходяться у Росії. Протягом травня – вересня поточного року Автозаводський райвиконком організував поїздки кременчуцьких пошуковців у ці міста, в ході яких проводилися зустрічі з ветеранами та обмін досвідом пошукової роботи, відвідувалися музеї та меморіальні комплекси. З кожного з них була привезена священна земля, яка буде поєднана з кременчуцькою під час урочистого заходу в парку Мира 28-го вересня. На цей захід очікують приїзду 18-ти почесних гостей із тих російських міст, де побували наші пошуковці.

Ветеранів привітали зі святом голова районної Ради ветеранів Олексій Зубченко та начальник Кременчуцького військового гарнізону Сергій Шкуратов. Зворушливі пісні ветеранам подарували учениці школи №24. Кожному з них були вручені подарунки - святкові продуктові набори та квіти. А наприкінці зустрічі у дворі райвиконкому вони разом сфотографувалися на пам'ять. Голова Автозаводської райради Володимир Коваленко запросив всіх на урочистості в парку Мира та святковий парад, який відбудеться 27-го вересня у Великій Кохнівці.

Юних футболістів поздоровили з перемогою

На апаратну нараду Автозаводського райвиконкому запросили збірну футбольну команду центральної частини міста, яка перемогла у першості району з міні-футболу на призи ВАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю».  Капітану команди був вручений кубок чемпіонату, а всім юним футболістам на згадку про перемогу голова районної ради ветеранів Олексій Зубченко подарував фотографії команди у фоторамках.

Голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко підкреслив, що футбольний чемпіонат Автозаводського району напередодні Дня міста відтепер буде проводитися щорічно. Кременчуцький завод технічного вуглецю готовий і надалі допомагати в його організації.

Нагадаємо, що фінальна частина першості Автозаводського району з міні-футболу, присвяченої 440-річчю Кременчука, проходила 17-го вересня, на стадіоні оздоровчого комплексу «Зорі» в с.Омельник. Переможці змагань були нагороджені комплектами футбольної форми, а футболісти команди, яка посіла друге місце – футбольними м’ячами. Без подарунків не залишився жодний юний футболіст. А спеціальні призи – мобільні телефони, отримали кращий воротар змагань, та кращий нападаючий.

Пройшла передсвяткова сесія Автозаводської райради

Чергова IX сесія Автозаводської районної ради м.Кременчука пройшла 22 вересня напередодні 440-річниці Кременчука. На сесії депутати заслухали звіт заввідділу комунального майна та земельних відносин райвиконкому Євгенія Ковніра про хід виконання повноважень в галузі управління комунальною власністю. Було прийнято рішення про утворення цільового фонду Автозаводської районної ради та затвердження Положення про порядок формування і використання коштів із цього фонду. Депутати розглянули деякі фінансові та бюджетні питання, а також низьку земельних питань. Зокрема, про передачу у власність 26-ти земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуальних жилих будинків, гаражів, і ведення садівництва, а також про надання дозволів 32-м громадянам на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва гаражів. Всього депутати районної ради прийняли рішення по 20 питанням.

Перед закриттям сесії голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко проінформував депутатів про урочистий захід до Всесвітнього Дня Миру «Голос Гонгу Миру», проведений райвиконкомом 21-го вересня у парку Мира. Він запросив всіх депутатів прийняти участь в урочистій ході та мітингу біля пам’ятника «Воїну-визволителю» у Великій Кохнівці, та урочистому заході в парку Мира під гаслом «Пам'ять про війну єднає», які Автозаводський райвиконком організує 27-го та 28-го вересня.

Свято вулиці Генерала Ірінєєва

Останнім у серії 12-ти свят вулиць, що проводилися Автозаводським райвиконкомом до 440-річчя Кременчука та 68-ої річниці його звільнення від фашистських загарбників, стало свято вулиці Генерала Ірінєєва, яке відбулося 23-го вересня у дворі Кременчуцького професійного ліцею імені А.С.Макаренка. На свято прийшли ветерани Великої Вітчизняної війни та труда, діти війни, депутати міської та Автозаводської районної ради, учні ліцею та мешканці мікрорайону №2.

Перед початком урочистостей гості оглянули чудову виставку художніх композицій із осінніх квітів, яку підготували навчальні групи професійного ліцею. Всіх присутніх на святі з ювілеєм Кременчука поздоровив заступник голови Автозаводської районної ради Віталій Добрунов. Дружніми оплесками учні ліцею відповіли на вітання свого улюбленого директора, депутата Автозаводської райради Івана Максака.

Перед ветеранами урочисто прокрокували учні Кременчуцького військового ліцею. В «Хвилину мовчання» у пам'ять про загиблих на війні всі схилили голови.

А потім мешканці вулиці аплодували яскравим виступам колективів художньої самодіяльності Кременчуцького професійного ліцею ім.А.С.Макаренко під керівництвом Тетяни Булат. Вокальна група співала пісні про війну та Україну, видовищним та незабутнім був виступ оркестру барабанщиць та театру моди.

На завершення свята юні ліцеїстки відпустили до неба повітряні кульки із побажаннями щастя, миру, та любові. Свято завершилося символічним куштуванням короваю, а всі ветерани війни отримали квіти та подарунки від організаторів.

 

Автор матеріалів Віктор Крук