Забезпечити потреби будинків-інтернатів

e-mail Друк PDF

26 вересня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб, представники громадських організацій.

Першим депутати розглянули питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік. Як доповів начальник Головного  фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка, за рахунок перевиконання планових показників доходів за звітний період та перерозподілу фінансових ресурсів, доходну частину обласного бюджету (без врахування трансфертів) планується збільшити по спеціальному фонду на 19,9 млн. грн. З них понад 545 тисяч гривень облдержадміністрація пропонує спрямувати на галузь «Соціальний захист населення». Зокрема, на ці кошти планується встановити протипожежну сигналізацію у психоневрологічних та геріатричних будинках-інтернатах, профінансувати роботи по заміні електричних мереж у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті.

Обговорюючи питання, депутати висловили критичні зауваження до проекту рішення. Так голова комісії Анатолій Олійник зазначив, щобюджетні кошти потрібно розподіляти з врахуванням визначених пріоритетів. Зокрема, першочергових потреб інтернатних закладів системи соціального забезпечення населення. На думку голови комісії, передбачених у проекті рішення коштів на галузь «Соціальний захист» недостатньо. Свою точку зору Анатолій Олійник підтвердив прикладом - заміна електромереж у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проблему в цілому не вирішує. Аналогічні роботи потрібно якнайшвидше провести ще в 10 закладах і установах, які відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області. Від цього залежить життя і здоров’я підопічних.

Депутат Анатолій Шкарбан звернув увагу на те, що проект рішення містить неконкретні заходи, які пропонуються до фінансування. Отже, депутати не мають можливості бачити, наскільки ефективно планується використати бюджетні ресурси.

Наразі, на пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка, вирішено рекомендувати Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації скласти проект Переліку для фінансування першочергових потреб будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області з метою забезпечення їхнього стабільного функціонування, безпечного проживання підопічних та надати на розгляд комісії.

Потому депутати заслухали звіт про роботу директора  Рашівського  будинку-інтернату  загального типу   Надії Кратенко та ухвалили рекомендацію продовжити термін дії трудового контракту з цим керівником.

Останнім депутати розглянули питання про роботу обласного відділення  Фонду  соціального захисту інвалідів. За інформацією директора обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Олександра Дяченка, на фінансування загальнодержавних програм по соціальному захисту інвалідів до державного бюджету з Полтавської області у 2010 році надійшло майже 6,5 мільйонів гривень, у нинішньому році плановий показник становить майже 5 мільйонів гривень.

Утім, як з’ясували депутати, відстежити повернення цих коштів в область неможливо. Адже, з огляду на юридичні колізії, що виникли в законодавстві, вже другий рік поспіль Фонд не фінансує заходи з трудової реабілітації підопічних будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавщини.

В обговоренні цієї проблеми, окрім депутатів, взяли участь начальник Головного управлінню праці та соціального захисту населенняоблдержадміністрації Людмила Корнієнко, представник громадської ради при облдержадміністрації Олексій Шаманенко, голова обласної організації інвалідів Сергій Чумак.

Відтак, комісія рекомендувала обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів та Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації підготувати спільні пропозиції щодо врегулювання ситуації – забезпечення повернення в область коштів адміністративно-господарських санкцій та пені за невикористання нормативу працевлаштування інвалідів з метою їхнього спрямування на заходи з трудової реабілітації підопічних у будинках-інтернатах системи соціального захисту населення.