Передовий досвід розвитку територій вивчали на Новосанжарщині

e-mail Друк PDF

29 вересня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Новосанжарський район та взяв участь у виїзному засіданніКоординаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яке відбулося у Драбинівській сільській раді.

У засіданні, яке вів голова районної ради Володимир Левицький, взяли участь заступник голови районної ради Микола Перерва, заступник голови райдержадміністрації Володимир Тараненко, селищний, сільські голови, депутати обласної ради Юрій Лебедин, Григорій Перерва.

Учасники зібрання оглянули об'єкти соціальної інфраструктури, якими, окрім сільської ради, опікується місцеве агропідприємство - ТОВ «Чиста криниця». Майже мільйон гривень спрямувало агропідприємство, засновником якого є депутат обласної ради Юрій Лебедин, на реконструкцію приміщень Драбинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», допомагає коштами сільському Будинку культури, амбулаторії сімейної медицини.

За 1 га оренди землі ТОВ «Чиста криниця» сплачує власнику 1800 гривень - 15% від вартості земельного паю. В переважній більшості господарств цей показник становить від 3 до 7 відсотків. Це суттєве доповнення до сімейного бюджету, якщо брати до уваги, що в середньому кожна сільська родина володіє 3 га земельного паю.

Гості побували на зерносушильному комплексі ТОВ «Чиста криниця» та ознайомилися з його роботою. Встановлене тут іноземне обладнання дає змогу швидко і якісно, відповідно до стандартів, висушувати до тисячі тон зерна на добу.

 

У селі Дудкин Гай учасники засідання відвідали церкву Різдва Іоанна Предтечі.

 

 

Пленарне засідання розпочалося з вручення групі сільських голів партійних квитків Партії регіонів. Цю почесну місію виконав Іван Момот як заступник голови обласної організації Партії регіонів.

Голова районної ради Володимир Левицький оголосив підсумки огляду-конкурсу на кращу зону відпочинку по селищній, сільським радам. Новосанжарська селищна, Богданівська, Лелюхівська, Кунцівська та Руденківська сільські ради разом із дипломами були нагороджені сертифікатами на 600 кущів троянд, які з часом прикрасять території сіл-переможців конкурсу.

У ході засідання було обговорено питання про координацію дій органів місцевого самоврядування району щодо перебування неповнолітніх у громадських місцях у вечірній час. Своїми думками з приводу упередження правопорушень серед молоді, організації її змістовного дозвілля, законодавчого врегулювання даного питання поділилися Пологівський сільський голова Любов Козка, Кунцівський сільський голова Анатолій Підтоптаний, Новосанжарський селищний голова Андрій Река, головний спеціаліст-юристконсульт районної ради Світлана Давиденко.

Також було розглянуто питання про здійснення органами місцевого самоврядування повноважень у сфері регулювання земельних відносин в частині продажу земельних ділянок або права на них на конкурентних засадах, проведення грошової оцінки земель населених пунктів.

У порядку контролю Координаційна рада заслухала інформацію про виконання її рекомендацій від 8 квітня 2011 року щодо використаннякоштів, які надходять до місцевих бюджетів в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; від 3 серпня 2011 року стосовно проведення нормативної грошової оцінки земель.

Визначилася Координаційна рада й відносно організації подальшої роботи районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських рад.

У своєму виступі голова обласної ради Іван Момот зазначив важливість місцевого самоврядування у житті територіальних громад, наголосив на необхідності соціально-економічного і культурного розвитку сільських територій. У цьому контексті, на думку голови обласної ради, одну з провідних ролей повинні відіграти агропідприємства, які мають подбати про створення нових робочих місць, фінансову підтримку об’єктів соціальної інфраструктури. Прикладом такої роботи, вважає Іван Момот, є діяльність ТОВ «Чиста Криниця» Новосанжарського району.

- Усі разом – влада, політичні сили, підприємці, пересічні громадяни маємо консолідувати свої зусилля для реалізації реформ, проголошених Президентом України Віктором Януковичем в ім’я процвітання України, кожної територіальної громади, добробуту кожної родини, - наголосив голова обласної ради.