Гонг Миру як визнання добрих справ АСМБР

e-mail Друк PDF

7 жовтня у Полтаві з нагоди 15-річчя Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку (м. Кременчук) відбувся прийом активу АСМБР першим заступником голови обласної ради Володимиром Онищенком.

У зібранні, також, узяли участь заступник начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Юрій Пасько, в.о. начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Олександр Полупан, начальник управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва  облдержадміністрації Михайло Бугрій, в.о. президента Полтавської торгово-промислової палати Олександр Дуднік, представники ЗМІ.

Володимир Онищенко поінформував присутніх про гідне місце і здобутки Полтавщини в економіці та суспільно-політичному житті України, міжрегіональні й міждержавні зв’язки краю, зокрема, про підсумки нещодавнього робочого візиту делегації обласної ради до Санкт-Петербургу.

Також, констатовано, що встановлення у наддніпрянському місті Гонгу Миру (дев’ятого за ліком серед 32 таких у світі) є визнанням подвижництва і своєрідним вінцем діяльності активістів Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку.

Президент АСМБР, голова Представництва Міжнародного Комітету Миру в Україні Андрій Мельник, у свою чергу, наголосив, що Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку створена 15 років тому як організація, яка ставила на меті сприяння розвитку руху народної дипломатії, підприємництва, малого та середнього бізнесу, міжнародного, економічного, культурного та освітнього співробітництва.

Поступово організація стала активним учасником Громадської Ради при МЗС України, провідною інституцією, яка впроваджує програми сприяння розвитку громадянського суспільства, народної (публічної) та молодіжної дипломатії в Україні.

За попередні 15 років проведено сотні навчальних семінарів та бізнес-зустрічей за участю фахівців з Польщі, Словаччини, Чехії, Росії, Італії, Великобританії, США та Угорщини. Проведено 7 форумів „Влада і підприємництво”. З 2004 року успішно впроваджується проект „Основи підприємницької діяльності в контексті європейського вибору України” для старшокласників, студентів та робочої молоді.

АСМБР спільно зі спеціалістами Спілки підприємців Кременчука та Кременчуцької державної податкової інспекції за фінансового сприяння Кременчуцького міського фонду підтримки підприємництва проводять навчальні  семінари для підприємців-початківців, тренінги та різноманітні конкурси для шкільної молоді.

За період з 1996 року по теперішній час Асоціацією організовано 1272 візитів іноземних дипломатів та бізнесменів до м. Кременчука, інших міст Полтавщини та України. Починаючи з 1998 року, в рамках святкування Дня міста, АСМБР щорічно проводить інвестиційний форум „Кременчук – відкрите місто”.

Протягом 15 років Асоціацією проведено 135 місій іноземних бізнесменів в Кременчуці, Полтаві, Запоріжжі, Черкасах, Кіровограді, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Конотопі. За роки своєї діяльності АСМБР неодноразово виступала організатором бізнесово-промоційних конференцій „Польща-Україна: торгівля і співробітництво”, „Угорщина-Україна: торгівля і співробітництво”, „Словаччина-Україна: торгівля і співробітництво” в містах Кременчук, Харків, Суми, Донецьк, Одеса, Київ, Львів, Черкаси, Запоріжжя.

Діяльність АСМБР не обмежується сферою розвитку та захисту підприємництва. Багато заходів проводяться в напрямку розвитку культурних, мистецьких та освітніх програм.

Протягом 2010-2011 років Асоціацією успішно реалізовані проекти «Зірки Дунаю», «Будапешт – перлина Дунаю», «Весняна Рига», «Чудовий Краків – історичне серце Польщі» та інші.

В рамках даних проектів активісти центрів молодіжної дипломатії, євро клубів, педагогічні працівники органів місцевого самоврядування та журналісти побували на зустрічах у парламентах та меріях, університетах та школах, музеях та державних установах цих країн.

Активісти АСМБР мають на своєму рахунку ще безліч цікавих і різноманітних заходів.

Аспекти здійснення дитячої дипломатії охарактеризувала директор Розсошенської гімназії, голова громадської організації “Центр дитячої дипломатії “Юність” Тетяна Тягнирядно.

Проблематику виставково-ярмаркової діяльності порушив перший віце-президент АСМБР, депутат Автозаводської районної у м.Кременчуці ради Костянтин Брижаха. Виступили й інші учасники зустрічі.

Одним із практичних підсумків прийому у першого заступника голови обласної ради стало доручення, дане Володимиром Онищенком керівникам профільних управлінь, стосовно спільного з активом АСМБР опрацювання механізму відновлення та виведення на вищий якісний рівень щорічного проведення виставки-ярмарку “Чумацький шлях”.

Організаторам цієї справи рекомендовано виробити ексклюзивну презентаційну філософію названого заходу, розробити і внести на розгляд обласної ради проект відповідної стратегічної програми, передбачити поширення цільового досвіду на теренах області.

На завершення зустрічі Володимир Онищенко щиро подякував керівникам і активістам Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку за активну громадянську позицію і добрі справи, вручив її достойникам грамоти обласної ради та облдержадміністрації.