Іван Момот: «Туберкульоз – це проблема з проблем, яку необхідно вирішувати»

e-mail Друк PDF

14 жовтня у Полтаві відбулася урочиста церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Полтавською облдержадміністрацією, Полтавською обласною радою та Благодійним фондом «Розвиток України», заснованим відомим українським бізнесменом Рінатом Ахметовим.

Підписання Меморандуму  стало відправною точкою в реалізації на Полтавщині Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні», яка впроваджується Благодійним фондом «Розвиток України» за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією. У документі визначено напрямки співробітництва у боротьбі з туберкульозом в частині поліпшення якості діагностування, лікування, інфекційного контролю цього небезпечного захворювання.

Зі Сторони облдержадміністрації Меморандум підписав голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, зі Сторони обласної ради – голова обласної ради Іван Момот, зі Сторони Благодійного фонду «Розвиток України» - його директор Анатолій Заболотний.

Олександр Удовіченко, Іван Момот, Анатолій Заболотний засвідчили відповідальність сторін, розуміння поставлених завдань. Вони відмітили, що підписання Меморандуму та впровадження в Полтавській області Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» приведе до конкретних позитивних результатів у подоланні епідемії туберкульозу.

У своєму виступі голова обласної ради Іван Момот зазначив, що обласна рада визначила охорону здоров’я пріоритетом у своїй діяльності, приділяє проблемі боротьби з туберкульозом значну увагу. Депутатами прийнята та впроваджується обласна Програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках. На виконання її завдань в частині зміцнення матеріальної бази тубзакладів із обласного бюджету спрямовано понад 10 млн. грн. На будівництво господарчого корпусу обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру використано близько 30 млн. грн. Розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено будівництво ІІІ черги обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру загальною вартістю 204 млн. грн. Відповідно до рішення обласної ради, з Фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році на будівництво біологічних очисних споруд у Гадяцькому туберкульозному санаторії виділено більше 3 млн.  грн.

Іван Момот назвав туберкульоз проблемою з проблем та акцентував увагу на необхідності її вирішення спільними зусиллями влади, медиків та громадськості.

Він подякував Благодійному фонду «Розвиток України», Глобальному Фонду за готовність надати дієву допомогу у боротьбі з туберкульозом на Полтавщині; висловив упевненість, що завдання у боротьбі з туберкульозом, поставлені Президентом України ВікторомЯнуковичем, неодмінно будуть виконані.

На церемонії були присутні: заступник голови облдержадміністрації, голова обласної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при облдержадміністрації Олександр Коваль, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Михайло Виноград, ректор вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», депутат обласної ради В’ячеслав Ждан, начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, керівник Програми «Зниження захворюваності туберкульозом в Україні за рахунок розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу» Тетяна Білик, керівник відділу діагностики та лікування Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Наталія Кожан, директор Департаменту зовнішніх зв’язків Благодійного фонду «Розвиток України» Тетяна Трегобчук, керівники обласних лікувальних закладів і установ, представники громадських організацій, засобів масової інформації.