Підбито підсумки конкурсу проектів територіальних громад області

e-mail Друк PDF

21 жовтня відбулося засідання Ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою.

На засідання, яке вів голова обласної ради, голова Ради конкурсу Іван Момот, були запрошені учасники конкурсу - сільські, селищні голови, міські голови, голови районних рад, а також журналісти.

З метою ефективного конкурсного відбору відбулася презентація 19 проектів, поданих на конкурс у нинішньому році з Лохвицького, Пирятинського, Карлівського, Козельщинського, Семенівського, Кременчуцького, Чорнухинського, Диканського, Полтавського та Гребінківського районів. Поміж них - 11 проектів сільських рад, 3 проекти селищних та міської ради міста районного значення,  5 проектів районних рад.

Основними напрямками, за якими розроблено проекти, є проведення капітальних ремонтів будинків культури та дошкільних навчальних закладів, реконструкція вуличного освітлення та централізованого водопостачання сільських населених пунктів, запровадження енергозберігаючих технологій та ін.

У ході засідання було проаналізовано представлені проекти,  звернуто увагу на актуальність порушених у них проблем, перспективу реалізації завдань, рівень співфінансування проектів з місцевих бюджетів та організаціями-партнерами, результати проведених громадських слухань, надано рекомендації щодо впровадження проектів.

Ряд запитань виникло у Ради конкурсу до проекту «Створення велотуристичного кластеру Полтавського району «Велокраїна - Полтавський край запрошує», відтак, цей проект Рада конкурсу не підтримала.

Не знайшов підтримки також і проект Готвянської сільської ради «Жителям сільської глибинки – покращення життя вже сьогодні», який передбачав придбання для потреб територіальної громади легкового автомобіля. Члени Ради конкурсу з розумінням поставилися до проблем територіальної громади Говтвянської сільської ради, але чинне законодавство забороняє подібні фінансові операції.

Наразі переможцями визнано 17 проектів.

Проект «Бойова слава Диканщини» з реконструкції та благоустрою території поблизу пам’ятника «Катюша» у Диканці ухвалено профінансувати з обласного бюджету в обсязі 25 тис. грн. (очікуване фінансування з фонду конкурсу 50 тис. грн.).

Голова обласної ради Іван Момот привітав переможців конкурсу. Він підкреслив, що проблеми життєдіяльності територіальних громад області повинні постійно перебувати у полі зору органів місцевого самоврядування, які мають знаходити шляхи і можливості для їхнього вирішення. Обласна рада зацікавлена у тому, щоб допомогти людям, щоб якомога більше проектів було впроваджено. При цьому Іван Момот звернув увагу на необхідність залучення до реалізації проектів жителів територіальних громад, ефективне використання бюджетних ресурсів.

Голова обласної ради відзначив активну участь у конкурсі Козельщинської та Пирятинської районних рад, які направили на конкурс 8 проектів.

- Майже всі проекти, подані на конкурс у цьому році, підтримані, - підсумував Іван Момот. – Це значить, що ми на правильному шляху.