Унікальній скарбниці Пам’яті поколінь – 120 років

e-mail Друк PDF

27 жовтня саме так величала Полтавський краєзнавчий музей велелюдна громада, що зібралася під його понад віковим склепінням аби вшанувати 120-річний ювілей від дня заснування одного із найстаріших і найвідоміших в Україні краєзнавчих музейних установ, осередку культури і мистецтва нашої області, духовного центру популяризації історії Полтавського краю.

Завітали на свято й почесні гості – перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко та заступник голови облдержадміністрації, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Валерій Пархоменко, Герої України Тетяна Балагура та Іван Балюк, начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, заступник Полтавського міського голови Світлана Порохня, а також керівники регіональних творчих спілок, колеги по музейній справі, численні представники інтелігенції, духовенство, молодь.

Від імені керівництва області поряд із привітаннями було констатовано, що 120-річчя Полтавського краєзнавчого музею – це ювілей, позначений вагомими здобутками його трудового колективу, який активно проводить значну виставкову, культурно-освітню, науково-дослідницьку, методичну діяльність.

Володимир Онищенко також зазначив, що нащадки справи засновника славного музею Василя Докучаєва ніби “зернину до зернини” накопичували безцінну експозицію, яка нині налічує понад 190 тисяч одиниць зберігання.

А, згадуючи спілкування із пітерськими колегами під час нещодавнього перебування у складі офіційної делегації обласної ради у Північній Пальмірі Росії, зауважив, що Полтава небезпідставно вважається там маленьким Санкт-Петербургом.

Обласна рада постійно надавала і буде надавати всебічну підтримку Полтавському краєзнавчому музею. Тільки у нинішньому році з обласного бюджету вже виділено на проведення робіт з моніторингу та розробки дизайн-проекту художньої експозиції 1 млн. 100 тис. грн., - наголосив перший заступник очільника вищого представницького органу краю.

Володимир Онищенко та Валерій Пархоменко вручили кращим із кращих фахівцям обласні відзнаки та провели урочисту церемонію спецпогашення ексклюзивних поштових листівок, випущених до ювілейної дати.