Розвивати врядування на місцевому і регіональному рівнях

e-mail Друк PDF

1 листопада у Києві відбулися  Міжнародні Муніципальні слухання «Розвиток незалежного врядування на місцевому і регіональномурівнях» (у рамках головування України в Комітеті міністрів Ради Європи).

Учасники зібрання обговорили стан та шляхи розвитку правових та інституційних засад місцевої і регіональної демократії в контексті імплементації положень Європейської хартії місцевого самоврядування та Стратегії інновацій і належного врядування на місцевому рівні.

На Слуханнях виступив Президент України Віктор Янукович. Він наголосив на важливості проведення реформи місцевого самоврядування, яка має на меті посилити розвиток регіонів України. «Це - вимога часу. Це те, що потрібно сьогодні, щоб дати новий поштовх розвитку економіки країни, розвитку регіонів», - сказав Президент, говорячи про актуальність цієї реформи.

Віктор Янукович закликав керівників регіонів брати активну участь у впровадженні реформи місцевого самоврядування. «Саме ви наближені до людей, знаєте їх потреби та наші можливості - як на рівні регіонів, так і на рівні держави. Наше з вами завдання - зробити все, щоб поступово пішов процес децентралізації влади і передачі певних функцій у регіони. Зробити так, щоб регіони були самодостатні, економіка регіонів була якомога більше збалансованою. Яким шляхом ми будемо йти - ми з вами повинні домовитися. Я чекаю від вас цієї ініціативи», - наголосив Президент.
«Це найважливіше завдання, і ми будемо приділяти йому уваги стільки, скільки потрібно», - зауважив глава держави.

Віктор Янукович високо оцінює європейську підтримку реформаторського курсу нашої держави.«Хочу подякувати нашим європейським колегам за підтримку перетворень в Україні. Досвід країн-членів Ради Європи є неоціненним для країн, що прагнуть розбудовувати свої суспільства на засадах загальнолюдських цінностей», - сказав Президент.

Європейська інтеграція України та її ефективна модернізація залишаються визначальними пріоритетами нашої держави.«Хочу ще раз підтвердити: курс на модернізацію і європейську інтеграцію є визначальним для України», - зазначив Віктор Янукович.

Реформа місцевого самоврядування в Україні набуде завершеного вигляду лише після внесення змін до Конституції, що стосуються адміністративно-територіального устрою держави. «Це - зміни до Конституції, кардинальна перебудова всієї адміністративної системи», - підкреслив глава держави. Він зауважив, що основний масив рішень щодо реформування місцевої влади перебуває в загальному руслі конституційних змін, які передбачаються у середньостроковій перспективі. Президент запропонував у рамках роботи Конституційної асамблеї провести широку дискусію щодо вибору оптимальних шляхів розвитку місцевого самоврядування, реформування системи місцевої влади й адміністративно-територіального устрою.

За підсумками слухань висловлено підтримку проведенню адміністративної реформи та удосконалення системи управління, відзначено важливість ефективного впровадження розпочатих Президентом України Віктором Януковичем реформ на центральному та місцевих рівнях, схвалено проект Основних стратегічних напрямків реформування місцевого самоврядування в Україні.

У Слуханнях взяла участь делегація Полтавської області у складі: заступника голови обласної ради Володимира Марченка, заступника голови облдержадміністрації, голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Валерія Пархоменка, Комсомольського міського голови Сергія Супруна, Лубенського міського голови Олександра Грицаєнка, Миргородського міського голови Сергія Соломахи, першого заступника Кременчуцького міського голови Андрія Погрібного, голови Гадяцької райдержадміністрації, депутата обласної ради Володимира Беседи, голови Гадяцької районної ради Олександра Міняйла, голови Великобагачанської районної ради Івана Лещенка.