Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

У парку Миру урочисто відкрили Алею Героїв праці

3 листопада у Кременчуці на території парку Миру пройшло урочисте відкриття єдиної в Україні Алеї Героїв праці. Червону стрічку розрізали міський голова Олег Бабаєв та голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко.

На стели Алеї нанесені імена 8-ми Героїв соціалістичної праці, які відбудовували наше місто після війни та працювали на кременчуцьких підприємствах. Одна зі стел присвячена двічі Герою Радянського Союзу, Герою соціалістичної праці Болгарії і В’єтнаму, льотчику-космонавту СРСР Олексію Леонову, який навчався у Кременчуцькому льотному училищі цивільної авіації. Дві окремі стели присвячені 30-ти Почесним громадянам міста Кременчука, які своєю працею зробили величезний внесок у розвиток нашого міста.

На відкриття прийшли мер та керівники районів, Почесні громадяни міста Кременчука, депутати обласної, міської та районної рад, ветерани праці та учнівська молодь, представники трудових колективів та громадськості.

Ініціатором та організатором проекту виступив голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко. У своєму виступі він подякував людям праці, які відбудували наше місто та створили його трудову славу, та керівникам підприємств, які допомогли у створенні меморіального комплексу. Володимир Коваленко повідомив, що відкриття Алеї Героїв праці, це тільки початок масштабного районного проекту «До всіх вершин життя приводить праця!». В його рамках дослідницькі загони 9-ти шкіл, та 9-ти ПТУ, коледжів і технікумів, що знаходяться на території Автозаводського району, будуть вивчати життя і трудовий шлях Героїв праці. Крім того, Володимир Коваленко заявив, що в його планах збудувати у парку Мира світло-музичний фонтан, водний каскад на парковій горі, та сучасний дитячий майданчик.

Міський голова Олег Бабаєв подякував Автозаводський райвиконком та його керівника за величезну роботу по створенню меморіального комплексу у парку Миру, останнім елементом якого стала Алея Героїв праці. Він висловив впевненість в тому, що парк буде і надалі розвиватися та пообіцяв всіляку підтримку в цьому з боку міськвиконкому.

«Алея Героїв праці - це пам'ять про тих людей, які відбудовували наше місто. Крім того - це виховання молоді. Я вдячний Володимиру Коваленку за цю ініціативу», - завив мер під час урочистостей.

На мітингу виступив Іван Білоусько - онук Героя соціалістичної праці, коваля КрАЗу Івана Порфировича Білоуська. Він розповів про те, що його дід не уявляв своє життя без улюбленої праці, і хоча йому неодноразово пропонували керівні посади, він від них відмовлявся. Онук Героя праці заявив, що хоче в усьому наслідувати свого діда.

Меморіальні стели Героїв праці відкрили представники дослідницьких загонів - ті, хто буде продовжувати трудову славу нашого міста. Після Хвилини мовчання у пам'ять Героїв, до стел поклали квіти. Урочистості закінчилися піснями та виступами самодіяльних артистів. Для почесних гостей була організована екскурсія по меморіальному комплексу парку Мира. Вони оглянули Алею Слави, на якій розміщені меморіальні дошки з назвами військових частин, які особливо відзначилися при визволенні Кременчука, і яким було присвоєне почесне найменування «Кременчуцьких», Музей військової техніки під відкритим небом, споруду Гонга Миру, дитяче Автомістечко.

 

Нагадаємо, що парк Миру знаходиться на балансі Автозаводської районної ради м.Кременчука.

Х сесія Автозаводської районної ради

3 листопада пройшла X сесія Автозаводської районної ради. Депутати заслухали звіт про виконання повноважень районною службою у справах дітей та про хід виконання повноважень райвиконкому в галузі благоустрою території району за 9 місяців поточного року. Друге питання викликало бурхливе обговорення депутатів, які висловили деякі зауваження. Районна рада також розглянула питання організації звітів депутатів перед виборцями та затвердила Порядок надання дозволів на створення органів самоорганізації населення (будинкових комітетів) в Автозаводському районі. Крім того депутати розглянули низку земельних питань.

У зв’язку з тим, що сесія проходила у День ракетних військ і артилерії України, по закінченню офіційного засідання депутатів-ветеранів ракетних військ своїми піснями поздоровила відома кременчуцька співачка Лариса Баглаєнко.