В ім'я злагоди у суспільстві

e-mail Друк PDF

У кінці жовтня обласна державна адміністрація, обласна рада,  обласна організація Української спілки ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/, обласне громадське об'єднання «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ», обласне громадське об'єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» уклали угоду щодо взаємодії і співробітництва.

УГОДА

про взаємодію і співробітництво між

Полтавською обласною державною адміністрацією,

Полтавською обласною радою та Полтавською обласною організацією Української спілки ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/, Полтавським обласним громадським об'єднанням «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ», Полтавським обласним громадським об'єднанням «Фонд інвалідів Чорнобиля»

Полтавська обласна державна адміністрація, Полтавська обласна рада з одного боку, та Полтавська обласна організація Української спілки ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/, Полтавське обласне громадське об'єднання «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ», Полтавське обласне громадське об'єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» з іншого боку (далі — Сторони), з метою збереження суспільної злагоди на території Полтавської області, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни в Афганістані, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, усвідомлюючи необхідність посилення їх соціального захисту, домовилися про нижченаведене:

І. Полтавська обласна державна адміністрація та Полтавська обласна рада беруть на себе такі зобов'язання:

1. Розглянути питання про виділення коштів з обласного бюджету на ремонт автомобілів та інвалідних колясок інвалідів війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

2. В установленому Законом порядку забезпечити надання пільг на оплату комунальних послуг та забезпечення твердим паливом та скрапленим газом не газифікованих помешкань інвалідів війни 1 групи та сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Рекомендувати районним державним адміністраціям розглянути питання щодо запровадження додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів в частині стовідсоткової оплати в межах норм, передбачених чинним законодавством, виділення коштів на надання матеріальної допомоги з місцевих бюджетів названим категоріям громадян.

3. Вжити заходів щодо забезпечення дотримання на місцевому рівні прав інвалідів війни в Афганістані та осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС 1 групи інвалідності на першочергове отримання житла. Рекомендувати органам місцевого самоврядування залучати до розподілу житла представників громадських організацій - підписантів цієї Угоди.

4. Забезпечити безумовне виконання вимог чинного законодавства щодо безоплатного поховання померлих інвалідів війни та учасників бойових дій.

5. Залучати представників громадських організацій - підписантів до розподілу санаторно- курортних путівок для оздоровлення ветеранів війни в Афганістані та осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

6. При розгляді обласного бюджету на 2012 рік внести на сесію обласної ради питання про виділення коштів на придбання путівок для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в санаторіях Полтавської області та виділення коштів для відшкодування вартості медикаментів за безкоштовними рецептами учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

7. Залучати представників громадських організацій - підписантів до розподілу коштів, передбачених на відшкодування вартості ліків, відпущених за безоплатними рецептами, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та ветеранам війни в Афганістані. Звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням про збільшення розміру асигнувань на ці цілі.

8. Рекомендувати органам місцевого самоврядування розглянути питання щодо виділення коштів для відшкодування вартості лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС в 5-й міській лікарні м. Кременчука.

9. Разом з представниками обласного громадського об'єднання „СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ" забезпечити роботу спірної комісії при облдержадміністрації з визначення статусу громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та осіб, які брали участь у ядерних випробуваннях та ліквідації ядерних аварій.

10. Забезпечити включення представників громадських організацій - підписантів до складів громадських рад та інших дорадчих органів при органах виконавчої влади області.

ІІ. Полтавське обласне громадське об'єднання «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ», Полтавське обласне громадське об'єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля», Полтавська обласна організація Української спілки ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/ беруть на себе зобов'язання:

1. Провести відповідну інформаційно-роз'яснювальну роботу серед членів очолюваних громадських організацій щодо положень цієї Угоди.

2. Здійснювати моніторинг пропозицій членів очолюваних організацій та своєчасно вносити їх на розгляд громадських рад при органах виконавчої влади для підготовки проектів відповідних рішень.

3. Ініціювати зміни до чинного законодавства щодо порядку закупівлі путівок на санаторно-курортне оздоровлення в частині передачі зазначених повноважень облдержадміністраціям.

ІІІ. Строк дії Угоди та внесення змін до нього.

1. Угода набирає чинності з дня її підписання Сторонами та діє протягом п'яти років.

2. Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити до Угоди зміни, які оформляються окремими протоколами і становлять невід'ємну частину Угоди.

3. Сторона може припинити виконання умов Угоди, надіславши іншій Стороні письмове повідомлення про такий намір за шість місяців до передбачуваної дати припинення дії Угоди.

4. Припинення дії Угоди не впливає на стан і строки здійснення заходів, які не завершені на момент припинення її дії.

5. У разі, коли жодна із Сторін не повідомить іншій Стороні про намір припинити дію Угоди, її дія продовжується на один рік.

6. Узгодження окремих положень Угоди здійснюється шляхом проведення переговорів та консультацій між Сторонами.

 

На підтвердження викладеного Угоду підписали:

Голова Полтавської

облдержадміністрації

________________О.В. Удовіченко

Голова Полтавської обласної організації

Української спілки ветеранів Афганістану

/воїнів-інтернаціоналістів/

__________________В.О. Корчуков

 

Голова Полтавської обласної ради

__________________І.М. Момот

Голова Полтавського обласного

громадського об’єднання «Союз Чорнобиль»

__________________ В.П. Шкурпела

 

 

Голова Полтавського обласного

громадського об’єднання «Фонд

інвалідів Чорнобиля»

__________________ М.Ю. Дибін