Нагороджено лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова

e-mail Друк PDF

9 листопада, у День української писемності та мови, день народження письменника Леоніда Бразова в Полтавському академічному обласному українському  музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя відбулося урочисте вручення  обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої обласною радою.

У театрі зібралися представники творчої інтелігенції міста, працівники культури, науковці, освітяни, журналісти, молодь.

Розпочалося святкування з передачі портрету Леоніда Бразова, створеного заслуженим художником України Миколою Підгорним, в дарунок Полтавському художньому музею імені Миколи Ярошенка («Галерея мистецтв»).

Відкрив церемонію нагородження голова оргкомітету премії, голова Полтавської обласної ради Іван Момот.

- Леонід Бразов був великим патріотом України, любив і шанував рідну мову, - сказав Іван Момот. – Я вдячний усім, хто цінує українське слово, хто несе його до людей. Переконаний, що наша мова буде жити й розвиватися, і в недалекому майбутньому нею спілкуватиметься переважна більшість населення України.

Іван Момот відзначив заслуги лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова 2011 року у розвитку та утвердженні української мови в суспільстві, збагаченні духовності полтавців, привітав їх із заслуженою нагородою та побажав нових творчих здобутків і перемог.

Голова обласної ради вручив дипломи лауреатів премії: члену Полтавської спілки літераторів Олександру Печорі за збірки поезій «Повстали приспані тривоги», «Яблуко на вітрах»; - прозаїку, кандидат філологічних наук Тетяні Луньовій за книгу новел і акварелей «Рукописи не форматуються»; члену Міжрегіональної спілки письменників України, режисеру і сценаристу Полтавської ОДТРК «Лтава» Людмилі Нестулі за телевізійний фільм «Квіти на зиму», цикл історико-краєзнавчих і мистецьких передач «З одвічністю на «ти»; авторському колективу науковців Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у складі: Олександра Єрмака, Петра Киридона, Бориса Года за монографію «Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка: історія і сучасність»; кандидату філологічних наук, доценту кафедри педагогіки, культурології та історії вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Віті Сарапин за монографію «… Із хаосу душі створити світ»: поезія Юрія Клена на літературному тлі першої половини ХХ століття».

Від імені нагороджених Тетяна Луньова подякувала обласній раді, оргкомітету премії  за підтримку української мови, за визнання творчої діяльності лауреатів.

Чудовим дарунком лауреатам премії, рідним, друзям письменника Леоніда Бразова, всім шанувальникам його літературної творчості стала прем’єра вистави академічного обласного українського  музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя «Фортеця» за п’єсою Леоніда Бразова.