Навчитися реалізувати ініціативи громад

e-mail Друк PDF

15 листопада у Полтаві розпочав роботу тренінг для контактних осіб проекту ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Окрім представників Полтавщини, в його роботі беруть участь контактні особи проекту з Харківської та Сумської областей.

Відкрили тренінг заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Марченко та заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович.

Володимир Марченко підкреслив важливе значення активізації ролі громад у подальшому розвитку територій, впровадження в Україні проекту ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», наголосив на успішному виконанні в Полтавській області завдань першої фази проекту.

- Реалізація ініціатив громад, вирішення конкретних питань їхньої життєдіяльності, - зазначив заступник голови обласної ради, - у значній мірі залежить від рівня фахової підготовки контактних осіб в областях і районах, організації дієвої роботи місцевих ресурсних центрів. Це – крок до успіху.

Володимир Марченко розповів учасникам тренінгу про конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснований обласною радою, який впроваджується в області паралельно з проектом ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та має на меті розв'язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду.

Від імені виконавчої влади Олена Адамович висловила вдячність організаціям, які беруть участь у фінансуванні проекту ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Вона зазначила, що проект, хоча й має економічний зиск, але, у першу чергу, спрямований на розвиток людського потенціалу. В його основі – сильна національна ідея, він є запорукою розвитку демократичних засад у нашій державі.

Тренінг триватиме два дні. У програмі навчання - лекційні, практичні заняття, дискусії по дослідженню тем:соціальна мобілізація, інституційний розвиток, комунікація, планування, підготовка мікро-проекту, сталий розвиток та роль місцевої влади, наочне представлення проекту, звітування, поширення досвіду та ін.