Засідання комісії з питань бюджету та управління майном

e-mail Друк PDF

17 листопада під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Комісія розглянула та підтримала внесення змін до обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл,селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки, проекти Програми збереженості документів Національного архівного фонду на 2012 рік та цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012 – 2016 роки.

Члени комісії грунтовно розглянули проект Програми «Власний дім» на 2012 – 2016 роки, оскільки дієвим інструментом в реалізації заходів, спрямованих на відновлення трудового потенціалу села, є розвиток житлового будівництва на селі.

За інформацією в.о. голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Світлани Янко, основними напрямками програми є: надання довгострокових кредитів сільським сім’ям під 3% на будівництво, купівлю, добудову, реконструкціюжитлових будинків, господарських споруд та  надання короткострокових кредитів сільським жителям, в тому числі пенсіонерам, на суму до 10 тис. грн. на газифікацію (водопостачання) житла. Сума кредиту визначається фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати 100 тис. грн.

За період діяльності Полтавським обласним фондом надано кредити 2167 сім’ям на суму 37 млн. 861 тис. грн., в тому числі на газифікацію житла – 1013 кредитів на суму 4 млн. грн.

Обласна цільова Програма “Власний дім” розрахована на період з 2012 до 2016 року і передбачає за фінансової підтримки Фонду добудувати та реконструювати 30 тисяч кв.м. житла, придбати на вторинному ринку 280 будинків, газифікувати 1500 садиб. Обсяг фінансування програми з обласного бюджету – 14, 9 млн. грн.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2011 року. Як доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка, обласний бюджет за 9 місяців 2011 року за доходами (без врахування трансфертів) виконано в сумі 570,9 млн. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилися на 126,7 млн.грн. або на 28,5%. Планові показники виконано на 105,6%. Надпланові надходження – 27,6 млн.грн. Видатки загального фонду обласного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів освоєні в сумі 1468.6 млн.грн., або на  95,0%  до уточненого плану 9 місяців.

У ході засідання депутати також розглянули заяви та звернення про результати конкурсу на право оренди  нерухомого майна спільної власності територіальних громад області та про укладення договорів позички (безоплатного користування) майна обласної комунальної власності.