Жодного нового об’єкту – доки не здано “під ключ” попередній

e-mail Друк PDF

18 листопада відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова комісії Віктор Шадчнєв.

Узято до відома інформацію про хід виконання обласної Програми підтримки кредитування індивідуального житлового будівництва на селі у Полтавській області «Власний дім» на 2009-2011 роки, яку оприлюднила в.о. директора обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» Світлана Янко.

Зокрема, констатовано, що на жаль фактичне фінансування Програми виконано лише на 54 % (15,96 млн. грн. проти 29,5 млн. грн. затверджених по Програмі).

По Державному бюджету профінансовано із загального та спеціального фондів 7,56 млн. грн. (46%), по обласному – 4,75 млн. грн.(58%), по районним бюджетам та нетрадиційним джерелам фінансування – 3,65 млн. грн. (78%).

Відтак, у межах фактичного фінансування за 2009-2010 роки та 10 місяців 2011 року отримано наступні показники реалізації Програми:

-             у черзі на отримання кредиту зареєструвалися 804 забудовники на загальну суму 19,4 млн. грн.;

-             отримали кредити – 714 забудовників на суму 15,96 млн. грн.;

-             введено в дію 188 будинків загальною площею 14,2 тис. кв. м.

За звітний період повернуто забудовниками 10,4 млн. грн. кредитних коштів. Переважна більшість позичальників вчасно сплачує свої щоквартальні платежі та відсотки за користування кредитами, проте є і такі, що не повертають отриманий кредит.

По 26 боржниках винесено судове рішення на користь держави в особі Фонду на загальну суму 285,3 тис. грн. З них сплачено 78,0 тис. грн. Таким чином, загальний борг по прийнятим судовим рішенням (2009-2011рр.) складає 207,3 тис. грн. Деякі боржники не сплачують кошти роками. Тому сума боргу переходить на наступні роки, хоча судові рішення були прийняті до 2009 року. На сьогоднішній день сума боргу становить вже 311,0 тис. грн. Фондом вживаються заходи з посилення претензійної роботи.

У зв’язку з тим, що дія названої Програми на 2009-2011 рік добігає кінця, Світлана Янко запропонувала на розгляд постійної комісії проект цільової Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки.

З урахуванням зауважень та пропозицій, висловлених під час обговорення депутатами обласної ради Миколою Безимою, Олександром Гриценком, Юрієм Кривошеєвим, Володимиром Полтавцем, Ігорем Сіриком та Миколою Хоменком, узагальнених і доповнених Володимиром Марченком вирішено, що прийняттю такого документу має передувати ухвалення профільних районних програм, як наступних складових відповідної обласної комплексної Програми з чітким розподілом обсягів і джерел фінансування.

Відтак, запропонований проект рекомендовано доопрацювати належним чином.

Жорсткій критиці під час засідання було піддано звіт про хід виконання «Обласної Програми будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів Полтавської області на 2008-2012 роки», з яким виступив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук.

Надану інформацію члени комісії аналізували крізь призму невтішних результатів державного фінансового аудиту ефективності використання бюджетних коштів, призначених на названі цілі за 2008-2010 роки та перше півріччя 2011 року, проведеного КРУ в Полтавській області.

Одним із головних негативних чинників у цьому сенсі визнано недосконалість системи планування та розподілу бюджетних асигнувань, що призводить до розпорошення наявних фінансових ресурсів та не дозволяє концентрувати їх на об’єктах з високим рівнем будівельної готовності.

Спроби тематичної контраргументації Юрія Петрука та заступника начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Михайла Морозова визнано нікчемними, а сама Програма за такої реалізації, за визначенням Віктора Шадчнєва – є просто шкідливою.

Підтримали присутні й обурення Миколи Безими тим, що вже майже шість років як обіцяно людям, та нічого не зроблено для введення в дію Новоселівського газопроводу у Козельщинському районі, а також невдоволення Миколи Хоменка ставленням до робіт із газифікації села Шевченківка Чутівського району.

У сухому залишку дискусії, що відбулася – доручення відповідальним виконавцям здійснити детальні моніторинг стану справ та пооб’єктну інвентаризацію, на підставі чого внести на розгляд постійної комісії пропозиції з відповідного коригування Програми будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік.

На тверде запевнення голови та членів постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку відтепер не буде погоджуватися жоден новий об’єкт, доки не здадуть “під ключ” попередній.

На завершення зібрання було вирішено підтримати комісійно та направити керівництву облдержадміністрації оприлюднене Юрієм Кривошеєвим депутатське звернення щодо розв’язання вкрай напруженої ситуації із забезпеченням питною водою жителів села Дейнеківка Диканського району.