Підсумки першого року роботи Полтавської обласної ради шостого скликання

e-mail Друк PDF

Іван Момот, голова Полтавської обласної ради:

18 листопада минув рік як працює обласна рада шостого скликання, як ми з вами взяли на себе відповідальність перед громадою Полтавщини. На черговій сесії ми плануємо поставити звіт голови обласної ради. Але це буде не тільки мій особистий звіт, це буде фактично звіт про роботу усіх 120 депутатів. Користуючись нагодою, хочу подякувати головам комісій та керівникам фракцій за плідну роботу протягом цього періоду.

Ми спопробували проаналізувати в цифрах роботу комісій за звітний період. Можливо якісь комісії провели більше засідань, якісь - менше. Але якість роботи депутатів не можна вимірювати кількістю засідань, бо кожне розглянуте комісією питання є важливим для конкретних галузей, територій і людей. Зрозуміло, що найбільше питань розглянуто на бюджетній комісії, бо, практично, частина напрямків роботи кожної комісії має відношення до бюджету.

У шостому скликанні проведено 7 сесій та 8 пленарних засідань обласної ради, на яких розглянуто 229 питань. До кінця року плануємо провести, як мінімум, ще одну сесію, можливо кількома пленарними засіданнями. Це залежатиме від того, коли Верховна Рада України прийме Державний бюджет. Попередньо ми плануємо сесію на 7 грудня, щоб вирішити планові, а також деякі технічні питання, як от перекидка коштів на інші коди, щоб їх максимально використати у цьому році.

Загалом за рік роботи проведено 96 засідань постійних комісій, розглянуто 562 питання.

«Плюсом» у роботі обласної ради шостого скликання є те, що ми в найкоротші строки вирішили всі організаційні питання роботи ради і те, що обласний бюджет на 2011 рік було прийнято вперше за багато років не в новому році, а в канун, що дало можливість вчасно розпочати фінансування.

 

Сьогодні я можу сказати, що обласний бюджет за 10 місяців 2011 року за доходами по загальному фонду виконано на 105,5%. Надпланові надходження по загальному фонду склали майже 30 млн. грн.

Ми продовжуємо традиції попередників і приділяємо значну увагу пріоритетним напрямкам – охороні здоров’я, освіті, культурі, розвитку спорту, тобто, тим галузям, які без уважного ставлення з боку місцевої влади не матимуть належного рівня розвитку.

З початку року були внесені зміни до видаткової частини обласного бюджету з врахуванням трансфертів на 288 млн. грн., у тому числі до бюджету розвитку - на 69,1 млн. грн. Були додатково профінансовані основні галузі бюджетної сфери, зокрема охорона здоров’я – 21,7 млн. грн., ЖКГ – 32,4 млн. грн., будівництво - 51 млн. грн. Зараз іде процес освоєння цих коштів.

На контролі в обласній раді перебувають 64 обласні програми, з них 37 були прийняті протягом року роботи. Для порівняння, я подивився звіт моїх колег з Житомира, у них всього 37 обласних програм, у цьому скликанні вони прийняли 13 програм.

За кількісним показником, я розумію, повинні бути і якісні показники. Більшість наших програм профінансована.

Ще кілька штрихів, які відносяться до діяльності обласної ради. Від самого початку роботи ми прийняли рішення провести ревізію майна обласної ради, проаналізувати як воно використовується.

На сьогоднішній день у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст області знаходиться 194 підприємства, установ і організацій.

За звітний період оформлено 276 свідоцтв про право власності на нерухоме майно та 381 державних актів на право постійного користування земельними ділянками.

Протягом року, згідно з Програмою приватизації продано об’єктів на загальну суму – 707,2 тис. грн., від оренди майна отримано 1 млн. 627 тис. грн., прийняли у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області 9 об’єктів на суму 16 млн.877 тис. грн., передали у селищні та районні ради 9 об’єктів на суму 1 млн.652 тис. грн.

Нині іде багато прохань з місць - прийняти ті чи інші об’єкти у обласну власність. Ми не поспішаємо, намагаємося по-господарськи розпорядитися тим, що вже є. Адже те, що ми вкладаємо нині в основні свої комунальні підприємства, означає, що вони краще працюють і краще обслуговують споживачів, які живуть в усій області.

На минулій сесії ми прийняли рішення про підписання Угоди між Полтавською обласною радою та Кабінетом Міністрів України. Пріоритетними напрямами цієї угоди є: розвиток інфраструктури житлово-комунального господарства Полтавської області та розвиток транспортно-дорожнього комплексу Полтавської області: будівництво мостового переходу через річку Дніпро у м. Кременчук та реконструкція мосту через р. Хорол в м. Миргороді.

На днях, під час зустрічі з віце-прем’єр міністром України Борисом Колесніковим ми говорили про перспективи мостового переходу в Кременчуці. Сума на цей об’єкт потрібна дуже велика і без допомоги держави ми проблему не вирішимо. Нам на даний час вдалося домовитися про підготовку проектної документації.

Загалом всі наші пропозиції по цій угоді погоджені. Там більше 100 об’єктів, думаю, що через цей договір, через субвенцію з державного бюджету ми зможемо допомогти нашим територіям.

Також ми підписали угоду з Донецькою областю. Це була їхня ініціатива, яку вони висловили після перебування на Полтавщині. Те, до чого ми вже звикли, нашим колегам видалося доброю нагодою перейняти досвід. Таким чином і було прийнято рішення про співпрацю між регіонами. Зрозуміло, що цей договір рамковий, буде обмін і делегаціями депутатів, і співпрацею на рівні торгово-промислових палат.

Обласна рада також активно працює за угодою з Ленінградською областю, на стадії підготовки – угода з м. Санкт-Петербург.

Валерій Пархоменко, голова постійної комісії з питань бюджету та управління майном:

- За звітний період проведено 13 засідань, на яких розглянуто 198 питань та звернень. Комісія детально розглянула проекти рішень, які вносилися на сесійний розгляд та надала свої пропозиції і зауваження, кваліфіковані висновки. Основні питання стосувалися внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік та розгляд проектів обласних програм. Актуальним для комісії є питання ефективності використання коштів обласного бюджету на реалізацію заходів обласних програм.

З початку року були внесені зміни до видаткової частини обласного бюджету з врахуванням трансфертів на 288 млн. грн., з них по загальному фонду на 67,7 млн. грн., по спеціальному фонду – на 220,7 млн. грн. У тому числі до бюджету розвитку були внесені зміни на 69,1 млн.грн. і станом на 1.11.2011 його обсяг складає 111, 8 млн. грн.(262,3 % до плану).

У розрізі основних галузей бюджетної сфери внесені зміни по загальному та спеціальному фондах з початку року становлять: освіта – 8 млн.грн.; охорона здоров”я – 21,7 млн.грн.; соціальний захист та соціальне забезпечення – 6, 2 млн.грн.; ЖКГ – 32,4 млн. грн.; будівництво- 51 млн. грн.; культура і мистецтво – 5,4 млн.грн.; транспорт, дорожнє господарство, зв'язок – 48, 5 млн. грн.

Обласний бюджет за 10 місяців 2011 року за доходами (без врахування трансфертів) виконано в сумі 663,2 млн. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилися на 165 млн.грн. або на 33,1%.

За звітній період на засіданні комісії розглядався перелік і погоджено використання капітальних видатків. За 10 місяців 2011 року фактично у розрізі основних галузей спрямовано 132,5 млн. грн. (план 222,1 млн. грн.). Цифри свідчать про те, що план по капітальних видатках не буде виконано, але зроблено досить багато.

Наприклад, на реставрацію Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя спрямовано 7 млн. грн., будівництво протитуберкульозного диспансеру по вулиці Шилівській 51 а, м. Полтава – 3,2 млн. грн.

В умовах зниження цін на нерухоме майно ми будемо вносити пропозиції по придбанню майна державної та інших форм власності, яке орендується нашими обласними комунальними закладами. Це дасть змогу покращити роботу обласних комунальними закладів у різних галузях.

Тетяна Корост, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування:

- За станом на 22 листопада 2011 року проведено 11 засідань постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування, в тому числі – 2 спільно з іншими комісіями, а також 2 виїзних. Розглянуто 28 актуальних питань з охорони довкілля та ефективного використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області, в тому числі “Про стан догляду за полезахисними лісосмугами в області “ та “Про стан малих і середніх річок та водоймищ області та рівень фінансування робіт з поліпшення їх водності і очистки від забруднення “.

Ми застосовуємо практику виїзних засідань з метою попереднього вивчення питань та перевірки ефективності використання виділених бюджетних коштів на місцях.

Так, у липні-серпні цього року відбулося 2 виїзних засідання. Охоплено 8 районів та 2 міста обласного значення. Такий формат проведення засідань постійної комісії дає змогу більш детально розглядати екологічні проблеми та аналізувати об’єктивність запитів на використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області.

Зусилля депутатів профільної комісії нині спрямовані на контроль за підготовкою проекту обласної екологічної Програми на період 2012-2015 років і вивозом за межі області та України заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (гербіциди і пестициди). Отрутохімікати вивезені з 8 районів області. На ці потреби з державного та обласного бюджетів було спрямовано понад 12 млн. грн.

Ми плануємо до наступної сесії здійснити ще одне виїзне засідання з метою моніторингу використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області.

Степан Бульба, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства:

- Обласна рада в межах своїх повноважень намагається вирішувати усі питання, які стосуються проблем нашої області. Наприклад, на рівні обласної ради робиться все можливе для того, щоб комунальні підприємства ЖКГ працювали і надавали мешканцям області доступні та якісні комунальні послуги. 30 березня поточного року була прийнята регіональна Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-2014 роки. Ця програма є хорошою основою для роботи, але вона не здатна вирішити головну проблему ЖКГ, а саме - невідповідність діючих тарифів на комунальні послуги фактичним затратам на виробництво цих послуг. Я не веду мову про підвищення тарифів, але ми повинні чітко розуміти, що без підтримки держави підприємства ЖКГ приречені на банкрутство.

Як приклад, можна навести ситуацію, що склалася на КП «Полтававодоканал». Держава з 2007 року не відшкодувала даному обласному закладу 190 млн. грн., що визначає його критичний стан на сьогодні. Тому обласна рада повинна звертатися до органів державної влади для вирішення цих проблем.

Дмитро Хрістов, голова постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку:

- Постійною комісією обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку було проведено 7 засідань, на яких розглянуто 27 питань, надано рекомендації відповідним виконавчим органам по їхньому вирішенню.

Профільна комісія проводить свою роботу в тісній взаємодії з Головним управлінням юстиції в Полтавській області, територіальним управлінням державної судової адміністрації України, управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, Управлінням МВС України в Полтавській області, управлінням Держдепартаменту України з питань покарань в Полтавській області.

Постійна комісія контролює виконання профільних галузевих програм: Програми правової освіти населення області на 2011-2015 роки; Програми організаційного забезпечення діяльності суддів області на 2011-2015 роки; Програми з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011-2015 роки; Програми сприяння соціально-виховній роботі із засудженими в установах кримінально-виконавчої служби Полтавської області на 2011-2012 роки; комплексної програми профілактики правопорушень на 2011- 2015 роки та інші.

Останнім часом на сесіях обласної ради ми заслуховуємо інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та інформацію прокурора Полтавської області про стан законності. Слід зауважити на низьку ефективність цих звітів, тому що деяка інформація не відповідає дійсності. Є пропозиція проводити зустрічі депутатів обласної ради, журналістів з представниками силових структур у форматі круглого столу з метою детального вивчення тієї чи іншої ситуації.

Михайло Виноград, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я:

- Питання охорони здоров’я населення перебувають у центрі уваги суспільства, влади і, звичайно ж, депутатів – членів нашої комісії. Збереження здоров’я нації – надзвичайно важлива проблема, вирішення якої значною мірою залежить від достатнього фінансування галузі. На жаль, держава не в змозі профінансувати охорону здоров’я на сто відсотків. На часі - запровадження лікарняних кас, страхової медицини. Сьогодні необхідно забезпечити громадян невідкладною медичною допомогою, лікування пільгових категорій населення: інвалідів, чорнобильців, афганців.

Комісія розглянула 32 питання, у тому числі: про роботу обласного комунального підприємства «Полтавафарм» в частині медикаментозного забезпечення населення та лікувальних установ, про виділення додаткових коштів на медикаменти для проведення оперативного лікування хворих в обласному клінічному онкологічному диспансері. Переймаємося також підготовкою лікарняних закладів до роботи в опалювальний період, на контролі комісії - будівництво стаціонарного корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру, Лохвицької центральної районної лікарні. Над вирішенням проблем працюємо спільно з Головним управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації.

Віктор Щадчнєв, голова постійної комісії з питань будівництва, транспорту та зв’язку:

- Постійною комісією обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку за звітний період було проведено 8 засідань, на яких розглянуто 34 питання й надано відповідні рекомендації профільним виконавчим структурам.

У нас налагоджено плідну співпрацю з Головними управліннями промисловості та розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства, управліннями з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, капітального будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації, Службою автомобільних доріг у Полтавській області тощо.

Одним із головних напрямів роботи комісії є здійснення контролю за виконанням «Програми розвитку обласного комунального підприємства Аеропорт-Полтава». Метою програми є підтримання сертифікаційної спроможності авіапідприємства, забезпечення стабільного обслуговування пасажирів та запобігання виникненню заборгованості по заробітній платі працівників аеропорту. За допомогою Уряду плануємо виправити ситуацію із його тимчасовою збитковістю.

Також контролюємо реалізацію таких ухвалених обласною радою Програм, як розвиток дорожнього руху та його безпеки на 2011-2014 роки, організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011-2015 та інші.

На останньому засіданні постійної комісії, проаналізувавши стан реалізації обласної Програми будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів Полтавської області на 2008-2012 роки, констатували певні недоліки у цьому процесі й рекомендували відповідальним виконавцям здійснити галузеву інвентаризацію на предмет виокремлення об’єктів із найвищим рівнем будівельної готовності, на підставі чого планується скоригувати названу Програму на 2012 рік.

Підтримую зауваження депутата обласної ради Валерія Головка щодо важливості вирішення проблеми внутрішньо обласних пасажирських автоперевезень. Ці питання теж перебувають у полі зору постійної комісії.

Микола Ганнущенко, голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери:

- Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери налічує 7 депутатів обласної ради, які репрезентують обласні організації 4-х політичних сил: Партії регіонів, ВО “Батьківщина”, КПУ та політичної партії “Совість України”.

Робота постійної комісії здійснюється на засадах домінування загальнообласних пріоритетів над партійними інтересами, толерантності, прозорості і відкритості, співпраці з іншими профільними постійними комісіями обласної ради.

Заслуговують на щиру подяку за активну і продуктивну працю у постійній комісії депутати обласної ради Валентина Петрова, Михайло Стеценко, Ігор Супруненко.

Фахово сприяють її консолідованій діяльності – заступник голови комісії Микола Перепелиця та секретар комісії Володимир Козуб.

За звітний період проведено 9 засідань постійної комісії, з них – 1 виїзне, під час яких розглянуто 40 підвідомчих питань.

Головну увагу було приділено поточному удосконаленню нормативному супроводу реалізації регіональної інформаційної політики, плануванню заходів з відзначення 15-ї річниці Конституції України та 20-річчя Незалежності нашої держави.

Водночас, як певний недолік у нашій роботі те, що основна увага комісії була приділена питанням інформаційної сфери, книговидання та книго розповсюдження. Поки що ми недостатньо займалися питаннями депутатської діяльності, це буде враховано.

Зокрема, маємо запровадити вивчення й поширення кращого досвіду наших колег по депутатському корпусу, профільних постійних комісій обласної ради.

Ми готові сприяти організації обмінів досвідом із іншими, сусідніми, обласними радами, у тому числі – виїзних, проведенню тематичних навчань голів постійних комісій, реалізації на практиці засобів впливу на колег – порушників Регламенту, а також запровадження інформування депутатського загалу на початку пленарних засідань про результати реагування на попередні звернення обласної ради, адресовані до центральних органів влади та інших інстанцій.

Олександр Залужний, голова постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр:

- Вважаю, що це був рік якісної і конструктивної роботи. Проведено 10 засідань комісії. За кількістю питань, розглянутих комісією та внесених на сесії, займаємо друге місце після бюджетної комісії. Питання досить важливі і принципові.

Минулого року Кабінет Міністрів України протягом восьми місяців не міг прийняти Положення про порядок розгляду і погодження ліцензій на видобуток корисних копалин. Тому в нашу область не йшли інвестори і ті, хто міг би проводити розвідку та видобуток корисних копалин. Упевнений, що обласна рада має зайняти у цьому питанні принципову позицію і вимагати від Уряду своєчасного виконання ним конституційних зобов'язань.

Хотів би ще звернути увагу на необхідність більш активної позиції органів виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо підготовки угод з видобувними підприємствами різної форми власності на фінансування розвитку соціальної інфраструктури територій.

У нас з'явився досить потужний інвестор в особі ДАК «Надра України», який планує у найближчі роки вкласти в розвідку надр на території області понад 1 млрд. 200 млн. грн. На минулій сесії ми вже затвердили 22 дозволи ТОВ «Голден Деррік». Хочу внести пропозицію, аби з ДАК «Надра України» облдержадміністрація та обласна рада укладала договори на соціально-економічний розвиток області як з «Укрнафтою» і НАК «Нафтогаз України». Це дасть змогу отримати додаткові кошти для вирішення соціальних проблем в окремих, депресивних районах області.

Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність виконавчому апарату обласної ради за якісну підготовку засідань комісії, пленарних засідань сесій обласної ради.

Микола Данилейко, голова постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій:

- У своєму складі постійна комісія налічує 7 високопрофесійних депутатів, досвідчених керівників провідних підприємств, які продуктивну діяльність в ім’я територіальних громад ставлять вище за політичні амбіції.

За звітний період відбулося 5 засідань постійної комісії, у тому числі – одне виїзне, на яких розглянуто 13 питань.

Більшість із них присвячені аналізу та контролю виконання профільних галузевих програм за основними напрямками діяльності комісії.

Так, зокрема, відповідно до рекомендацій комісії управлінням з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації проведено засідання «круглого столу» за участю Громадської ради та представників малого, середнього бізнесу, органів місцевого самоврядування щодо врегулювання цінової політики за оренду земельних ділянок. За результатами засідання Міністерству економіки України надіслано пропозиції щодо врегулювання земельних відносин; міськвиконкомам, райдержадміністраціям рекомендовано застосовувати понижуючі коефіцієнти до нормативної грошової оцінки землі безпосередньо за видами бізнесу та рентабельності його ведення. У Кременчуці це відпрацьовано з понижуючим коефіцієнтом у 0,65 ставки.

Також, ми намагаємося у межах наданих повноважень впливати на регіональний сегмент регуляторних, дозвільних тощо рішень і актів, ухвалення в цілому яких віднесено до центрального рівня.

Опікується наша комісія й питаннями встановлення і розширення співпраці Полтавщини з Московською і Ленінградською областями, сприяння виробництву в області обладнання і машин для харчової та переробної промисловості, здійснення інвентаризації локальних енергомереж й ширшого запровадження енергозберігаючих технологій.

Анатолій Олійник, голова комісії з питань соціального захисту населення:

- Напрямок діяльності нашої комісії – соціальний захист населення. Члени комісії вболівають за ввірену їм частину роботи. Головна проблема, яку прагнемо вирішувати, – це фінансове забезпечення галузі, перш за все будинків-інтернатів, в яких проживають інваліди і літні люди.

У двох таких закладах провели виїзні засідання комісії, ознайомилися з їхньою роботою. Це найкращі будинки-інтернати. Плануємо відвідати й решту.

Прикро, що інтернатні заклади системи соціального захисту фінансуються з держбюджету практично на 30-50 відсотків від потреби. Так, на 2012 рік з держбюджету планується виділити 62 млн. 22 тис. грн. З них будуть забезпечені видатки: на оплату праці - на 94,5%, на продукти харчування – на 29,3%, на медикаменти – на 40%, на енергоносії – на 69%. Ці цифри просто шокують.

Тобто, відрахування коштів на галузь соціального захисту здійснюється за залишковим принципом. Хочу акцентувати увагу на цьому.

Хотів би також внести пропозицію за дорученням комісії - обласній раді звернутися до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до чинного законодавства України в частині використання коштів Фонду соціального захисту інвалідів. На сьогоднішній день область недоотримала з Фонду 6 млн. грн.

Ще одна пропозиція – розглянути можливість виділення для інтернатних закладів системи соціального захисту населення будівель поблизу обласного центру, які можна використати для проживання підопічних. Адже на сьогодні значна частина будівель будинків-інтернатів має вік від 60 до 100 років.

Володимир Микійчук, секретар постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму:

- Проведено 7 засідань постійної комісії, розглянуто 20 питань, які стосуються реалізації молодіжної політики, підтримки сім`ї, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку фізичної культури, спорту та туризму в Полтавській області.

Підтримано виділення коштів для будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям в Кременчуцькому, Щишацькому, Кобеляцькому, Зіньківському та Миргородському районах.

Розглянуто виконання обласних Програм “Молодь Полтавщини” та з оздоровлення і відпочинку дітей, будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям.

Проведено виїзне засідання постійної комісії, де розглянуто питання розвитку зеленого туризму в Полтавській області.

На засіданні постійної комісії розглядалося питання участі наших спортсменів у першій Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, сільських та селищних рад. Як результат участі - наші депутати завоювали почесне третє місце серед 20 команд України.

Але нам потрібно більше працювати над поширенням масової фізичної культури, особливо на селі.

Іван Гальченко, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури:

- Хочу почати з позитиву. Вчора повернулася команда ліцею при Кременчуцькому педагогічному училищі з Всесвітньої олімпіади з робототехніки. Діти вибороли перше місце в Києві, а потім поїхали до Південно-Африканської Республіки, де з 56 команд світу зайняли 9 місце.

Наша комісія у режимі виїзних засідань визначає питання, які нас турбують. Назву деякі з них.

Частина закладів освіти, що належать до об’єктів обласної комунальної власності, заповнені не повністю, а це впливає на вартість перебування однієї дитини. Для прикладу, Гадяцький дитячий будинок, вартість утримання однієї дитини в рік 100 тис. грн., а вартість одного учня в ПТУ – 10 тис. грн. На це треба звернути увагу.

Багато грошей іде на освітянські об’єкти на опалення, на ремонт, на електрику, на воду. І зовсім невеликий відсоток коштів спрямовується на сам навчальний процес.

Мають місце випадки, коли відділи освіти не планують кошти на відрядження вчителів на курси підвищення кваліфікації. Користуються тим, що вчитель особисто зацікавлений пройти атестацію, тому змушений їхати на курси за власні кошти.

Наступне. З першого січня ради фінансують поточні видатки ПТУ. Але самі будівлі училищ знаходяться у власності держави, тому жодної копійки з місцевих бюджетів не можна використати на проведення ремонтних робіт. Треба думати, що з ними роботи. Бо підготовка робітничих кадрів – надзвичайно важливе питання.

У нас є певні зрушення у галузі культури. За рік відкрито з десяток оновлених будинків культури, проте немає грошей на гурткову роботу, на секції.

Ці проблеми наша комісія порушує перед Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації, думаю будемо їх вирішувати разом.

Обласних освітянських програм діє декілька. Вони приносять користь. Особливо це стосується Комплексної програми, завдяки якій освітянські заклади забезпечуються наочністю, комп’ютерами, шкільними автобусами для підвезення учнів до місць навчання.

Володимир Марченко, заступник голови обласної ради:

Якщо оцінювати роботу обласної ради за цей період по 5-бальній шкалі, то я б поставив тверду четвірку і собі і своїм колегам.

Хочу зробити акцент на кілька моментів:

- виїзні засідання – це абсолютно правильно, більше будемо їздити – більше будемо знати реальну ситуацію на місцях;

- робочі поїздки комісій і депутатських груп на об’єкти, які не є комунальною власністю. Ми наблизилися до Кременчуцького регіону, є співпраця з керівниками підприємств цього регіону, є порозуміння, а отже і «плюс» у нашій роботі;

- третій момент – моніторинг нашими депутатами використання коштів обласного бюджету. Приємно, що депутати проявляють ініціативу, створюють робочі групи і перевіряють раціональність використання коштів обласного бюджету.

Хочу подякувати всім колегам за те, що ми впровадили в цьому проект розвитку територіальних громад Полтавської області. Це цікавий почин, який має нині велику підтримку на місцях.

Хочу також сказати про ті моменти, над якими ще варто попрацювати додатково. Перше, це – лікарняна каса. Потрібно приділити більше уваги цьому питання, бо на сьогодні немає іншої форми страхової медицини.

Другий момент – обмін досвідом з колегами із сусідніх областей. Вважаю, що нам є чого повчитися і в Харківській, і в Сумській та інших областях, є всі підстави поділитися і власним досвідом.

Декілька слів про обласні програми. Якщо взяти програму продовольчої безпеки, то в ній є тільки гарна назва і дуже мало конкретики, вважаю, що сьогодні, маючи прекрасний потенціал наших сільгосппідприємств, варто програму допрацювати.

Наступна увага – програмі туризму, необхідно щоб з наступного троку вона стала для нашої області діючим брендом. Варто також приділити більше уваги і програмі енергозбереження, бо поки що вагомих кроків у цьому напрямку ми не робимо.