Ліпше один раз побачити

e-mail Друк PDF

23 листопада відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань  житлово-комунального господарства, яке провів її очільник Степан Бульба за участі першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Віктора Животенка.

У роботі зібрання, також, узяли участь керівники профільних управлінь, установ і підприємств, представники громадськості та ЗМІ.

Основна дискусія за участі присутніх та депутатів обласної ради Віктора Гришанова, Андрія Козерода й Василя Сільчука розгорнулася під час обговорення стану виконання обласної Програми створення демонстраційних об'єктів високої енергоефективності на 2010-2015 роки.

Це, зокрема: Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці, обласна психіатрична клінічна лікарня ім. О.Ф.Мальцева та обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, де мають бути втілені згідно із затвердженими графіками відповідні проекти на засадах співфінансування за рахунок коштів Державної цільової економічної програми підвищення енергоефективності на 2010-2015 роки.

У ході полеміки навколо темпів і обсягів виконаних робіт, що на думку членів постійної комісії поки що є недостатніми, було актуалізовано й потребу супутньої реконструкції інфраструктурної мережі названих об'єктів, вжиття заходів з підвищення ефективності реалізації проектів та прискорення їхньої окупності, зменшення навантаження на обласний бюджет.

У цьому контексті Віктор Животенко зажадав від відповідальних виконавців налагодити справу таким чином, аби у 2012-му році, коли на рівні держави передбачається збільшити фінансування галузі енергозбереження утричі, область за досягнутими параметрами змогла би отримати з Держбюджету додаткових 30-35 млн. гривень.

На його переконання, підтримане Степаном Бульбою та членами комісії, подібні пілотні проекти, за умови їхньої належної реалізації, мають слугувати взірцем і стати основою функціонування відповідних сегментів галузей ЖКГ, освіти, культури, охорони здоров’я тощо.

Враховуючи те, що найкращих показників у реалізації названої вище Програми досягнуто по Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, де станом на 1 листопада роботи здійснюються згідно із затвердженою документацією та використано 459216,60 грн., вирішено у квітні наступного року провести спеціальне розширене виїзне засідання постійної комісії на базі цього закладу.

Таким чином планується наочно продемонструвати усім зацікавленим фахівцям позитивні аспекти плідної, і найголовніше – взаємовідповідальної співпраці у форматі: обласна рада – облдержадміністрація – реальні об'єкти високої енергоефективності.

На зібранні, також, погоджено проект рішення обласної ради стосовно призначення на посаду директора обласного комунального підприємства «Лабораторія контролю умов праці» Олени Чалик, яка нині виконує обов’язки директора цього підприємства.

Розглянуто й звернення до постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства керівництва ОСББ “Моноліт”, яке із відповідним клопотанням вирішено направити для розгляду по суті до Полтавського міськвиконкому.

Поряд із цим, принагідно обговорено й наявний спектр проблем, пов’язаних із функціонуванням ОССБ, за наслідками чого Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації рекомендовано спільно з Громадською радою при ОДА підготувати пропозиції стосовно проведення циклу публічних навчальних семінарів за участю місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, фахівців галузі, учасників ОСББ та їхніх потенційних засновників, представників громадськості.