Іван Момот: «Об’єднавши зусилля влади, громади, бізнесу, на місцях можна вирішувати важливі соціальні питання»

e-mail Друк PDF

23 листопада голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Кобеляцький район.

У селищі Білики Іван Момот ознайомився з будівництвом спортивного майданчика зі штучним покриттям на території Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яке здійснюється за Програмою розвитку  сільських населених пунктів Кобеляцького району на 2011 рік. Вартість робіт і обладнання становить понад 500 тис. грн. - кошти з бюджету та позабюджетні ресурси. Забетоновано площадку, встановлено огорожу. Залишилося придбати та настелити штучне покриття, забезпечити освітлення майданчика.

Поблизу Біликів Іван Момот оглянув хід будівельно-монтажних робіт на спорудженні комплексу ТОВ «Белгранкорм-Полтавщина». Вартість цього інвестиційного проекту складає близько 100 млн. грн.

За інформацією генерального директора підприємства Павло Терещенко, на підприємствіпрацюватиме 104 працівника, всі жителі Кобеляцького району та міста Полтави.Спеціалісти пройшли стажування у Данії, Латвії та Російській Федерації. Будівельні роботи на об’єкті майже завершено, проводиться монтаж високотехнологічного обладнання з Німеччини, яке забезпечить механізацію і автоматизацію виробничого процесу. З грудня розпочнеться  завезення та розміщення на комплексі племінного поголів’я свиней з Данії та Латвії. Комплекс розрахований на утримання 2,5 тис. свиноматок, відгодівлю 54 тис. голів свиней, виробництво близько 7 тис. тонн свинини на рік.

Як запевнив Павло Терещенко, підприємство готово здійснювати активну соціальну діяльність : допомагати школам, лікарням, дитячим садкам, будувати храми тощо. На це планується спрямувати до 10% прибутку товариства.

Незважаючи на те, що ТОВ «Белгранкорм-Полтавщина» поки що не вступило у фазу виробничого процесу, до бюджетів різних рівнів сплачено півтора мільйони гривень, надано благодійну допомогу на реконструкцію дитячого садочку у селі Красне, будівництво спортивного майданчика у Біликах та ін.

У селі Сухе Кіровської сільської ради голова обласної ради відвідав літературно-меморіальний  музей-садибу  Олеся Гончара та оглянув його експозицію. Директор музею-садиби Тетяна Бондаревська розповіла про роботу цього історико-культурного закладу та озвучила проблеми: на проведення реекспозиції потрібні 46 тис. грн.; також необхідні кошти на невідкладні ремонтні роботи. Іван Момот з розумінням поставився до проблем музею-садиби та пообіцяв сприяння  обласної ради у їхньому вирішенні.

На території Григоро-Бригадирівської сільської ради Іван Момот взяв участь в урочистому відкритті дитячих садочків: у Григоро-Бригадирівці та Солошеному.

Майже 12 років  тому дитячі садочки у цих селах з ряду причин було закрито. Завдяки ініціативі територіальних громад, активній громадянській позиції сільського голови Олександра Лося, депутатів сільської ради, підтримки районної ради, райдержадміністрації, допомоги місцевих фермерських господарств «Ліс», «Кристал», «Шанс», ТОВ «Дніпро» та ін.. малеча отримала у подарунок дитячі садочки «Калинка» і «Дзвіночок».

На відродження цих дошкільних закладів використано майже півмільйона гривень, які надійшли з районного бюджету, сільської ради, від спонсорів.

Функціонуватимуть садочки при загальноосвітніх школах. Просторі теплі приміщення, сучасні меблі, обладнання, кваліфікований персонал залишають добре враження.

Іван Момот щиро привітав жителів Григоро-Бригадирівки та Солошеного з  знаменною подією у житті територіальних громад. Він відмітив значну роботу, яку при підтримці територіальних громад проводить місцева влада щодо розвитку сільських населених пунктів, розбудови соціальної сфери села.

-У нинішньому році в районі відкрито чотири дитячих садочки, ще чотири планується відкрити у році наступному. Це свідчить про те, що на Кобеляччині живуть люди, небайдужі до долі села, майбутнього громад, - зазначив Іван Момот.

Відкриття дитячих садочків у Григро-Бригадирівці та Солошеному голова обласної ради назвав прикладом того, як об’єднавши зусилля влади, громади, бізнесу, на місцях можна вирішувати важливі соціальні питання.

Іван Момот вручив дошкільнятам цінні подарунки – музичні центри.

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжували голова Кобеляцької райдержадміністрації Анатолій Таранушич, голова районної ради Юрій Тагадюк, Кобеляцький міський голова Олександр Ісип, депутат обласної ради Петро Маник.