Патріотичне виховання - теорія і практика

e-mail Друк PDF

Заступник голови постійної комісії з питань освіти, науки і культури Ірина Балибіна 23-24 листопада 2011 року взяла участь у роботі 5–ої Міжнародної науково-практичної конференції з питань патріотичного виховання молоді в Запоріжжі. Запропоновану для конференції тему«Соціальне програмування патріотичного виховання молоді» обговорювали представники 7 областей України.

 

Організаторами конференції виступили Запорізька обласна рада, обласна державна адміністрація, обласний центр патріотичного виховання молоді, Запорізька обласна академія післядипломної педагогічної освіти, Запорізькій національний університет та обласні громадські організації.

Мета конференції – оптимізація державної молоді патріотичного виховання громадян України на основі регіонального та міжнародного досвіду.

Головними доповідачами з цього питання були представники апарату Ради національної безпеки та оборони України та Державної служби молоді та спорту України.

Міжнародним досвідом патріотичного виховання з учасниками конференції поділилися запрошені для обговорення представники Болгарії, Росії та Німеччини.

На секції «Виховання громадянина-патріота в системі освіти України» у своїй доповіді «Регіональна історія як чинник патріотичного виховання молоді» Ірина Балибіна поділилася з присутніми досвідом співпраці органів місцевого самоврядування Полтавської області з громадськими організаціями, державними установами та закладами освіти і культури у прогностично-програмній діяльності з патріотичного виховання молоді на прикладі створення та впровадження в області навчально-виховного курсу «Історія Полтавщини».

За результатами роботи конференції внесено пропозиції з оптимізації регіональної моделі патріотичного виховання до проекту Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання населення на 2013-2017 роки.