Засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

30 листопада під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціональногоприродокористування, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного були розглянуті питання про внесення змін до переліку та додаткового переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році. За інформацією начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного, збільшуються  видатки на фінансування природоохоронних заходів за рахунок резерву фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 1 млн.грн. 47 тис. грн. Комісія схвалила запропоновані зміни до переліків, згідно яких на реконструкцію самопливного каналізаційного колектора до міських очисних споруд в м. Гадяч передбачється 517 тис. грн, на облаштування збудованої 1 черги полігону твердих побутових відходів для с. Зачепилівка Новосанжарського району для введення його в експлуатацію – 290 тис. грн, поліпшення екологічного стану ділянки р. Удай на території Великокручанської сільської ради Пирятинського району – 240 тис. грн.

Комісія також підтримала рішення про внесення змін до рішення сьомої позачергової сесії обласної ради п'ятого скликання від 28 лютого 2007 року „Про затвердження Положення про порядок використання коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільсько- господарського і лісогосподарського виробництва".

З поміж іншого депутати ухвалили пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Згідно даного переліку планується спрямувати з обласного бюджету  1 млн. 875 тис. грн. на розкорчовку непродуктивного саду, проведення хімічної меліорації та грошової оцінки земель у визначених районах області.

З метою подальшого поліпшення заповідної справи в області, збереження цінних природних, ландшафтних комплексів, об’єктів тваринного і рослинного світу профільна комісія підтримала проект рішення про організацію, оголошення та створення, зміну меж, категорії територій та об’єктів природно-заповідного фонду Полтавської області.

По закінченні роботи депутати погодили план роботи постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування на 2012 рік.