Микола Томенко зробив подарунок бібліотекам Полтавщини

e-mail Друк PDF

30 листопада в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася презентація літературних видань та аудіоальбомів, що вийшли у світ за сприяння благодійного фонду «Рідна країна».

Презентацію провів засновник фонду «Рідна країна», заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Він, зокрема, розповів про діловий щоденник українця «Український щорічник 2012», в якому вміщено інформацію про понад тисячу видатних особистостей України, 365 афоризмів, стільки ж ілюстрацій про найвідоміші історичні, культурні пам’ятки України та народний календар. У цьому популярному щорічному культурологічному виданні традиційно збережено рубрику «Що я зробив для України», де кожен власник книги може занотувати свої починання, добрі справи, плани на майбутнє.

Також було презентовано книги «Михайло Драгоманов: автожиттєпис», диск з аудіозаписами українських народних казок, щедрівок,колядок, колискових пісень, розваг, які призначаються дошкільнятам; диск «Живі голоси класиків української літератури» для учнів загальноосвітніх шкіл.

Микола Томенко зазначив важливість патріотичного виховання сучасників, наголосив на необхідності відтворення історичної унікальності, культурної неповторності України, висвітлення життєдіяльності видатних українців, що позитивно впливає на формування світогляду молоді.

Також він повідомив про перспективи академічного видання праць Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка.

З діяльністю відомого в Україні державного спеціалізованого видавництва дитячої літератури «Веселка» присутніх ознайомив його директор, член Національної спілки письменників України  Василь Степаненко.

Під оплески учасників зібрання Микола Томенко урочисто передав директору Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського Тетяні Зеленській книги для бібліотек Полтавської області.

У презентації взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, народний депутат України Вадим Петренко, депутати обласної ради: Дмитро Хрістов, Ірина Балибіна, Лариса Передерій.