Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

Відбулася сесія Автозаводської районної ради

1 грудня пройшло пленарне засідання XІ сесії Автозаводської районної ради м.Кременчука. На сесії депутати заслухали інформацію начальника Автозаводського райвідділу міліції Олексія Душейко про виконання районної програми профілактики правопорушень на 2010-2015 роки, та звіт про роботу районного відділу ведення Державного реєстру виборців у 2011 році. Районна рада також затвердила Програму з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» в Автозаводському районі, та звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2011 року. Крім того депутати уточнили показники  бюджету на поточний рік, та виділили кошти за рахунок вільного залишку. Під час розгляду земельних питань виникли суперечки щодо правомірності надання дозволів на складання проектів землеустрою для відведення земельних ділянок під будівництво гаражів. Адже напередодні Кременчуцька міська рада прийняла рішення щодо введення мораторію на встановлення гаражів. Згідно нього розгляд заяв «по суті» призупиняється строком на півроку. На думку головного архітектора району Андрія Капіноса, це рішення стосується тільки тих заяв, які були подані після прийняття зазначеного рішення. Депутат Автозаводської райради і одночасно віце-мер Кременчука Віталій Малецький з ним не погодився, вважаючи що існує певна юридична колізія, і дозволи давати не можна. На пропозицію голови райради Володимира Коваленка було вирішено питання щодо надання 76 дозволів на складання проектів землеустрою для відведення ділянок під гаражі зняти з розгляду для їх юридичного доопрацювання.

У Кременчуцькому колегіумі №25 буде створено профільний міліцейський клас

Плани щодо створення профільного міліцейського класу на базі колегіуму №25 минулої середи, 30-го листопада, були обговорені на засіданні районної комісії з питань координації роботи щодо профілактики правопорушень.

Члени комісії обговорили хід виконання Програми профілактики правопорушень в Автозаводському районі м. Кременчука на 2010-2015 роки. З відповідною інформацією виступили заступник голови районної ради Віталій Добрунов та начальник Автозаводського райвідділу міліції Олексій Душейко. Про плани щодо відкриття профільного міліцейського класу на базі колегіуму №25 розповіла директор навчального закладу Тетяна Москалик.

Вона нагадала, що у колегіумі протягом 2008-2009 років існував такий клас, і наразі мова йде про його відродження та організації навчання майбутніх правоохоронців на більш високому рівні. Тетяна Москалик також розповіла про роботу «Малої міліцейської академії» - профільного дитячого табору, який під цією назвою щороку на літніх канікулах працює при школі. Діти, які хочуть у майбутньому пов’язати своє життя з роботою в правоохоронних органах, перебуваючи у таборі, знайомляться з їх роботою. Але створення спеціалізованого міліцейського класу, за словами директора, дозволить дітям краще усвідомити, що таке робота в правоохоронних органах, дасть можливість зрозуміти, чи є це їхнім покликанням, та добре підготовитися до вступу у навчальні заклади МВС. Вона зауважила, що колегіум має право змінювати навчальну програму з тим, щоби учні міліцейського класу поглиблено вивчали соціально-правові, спеціальні дисципліни, та посилено займалися фізичною підготовкою.

Начальник Кременчуцького міського управління МВС Сергій Зюбаненко гаряче підтримав ці плани, та заявив, що головна проблема міліції – це кадри, і створення такого класу допоможе у вирішенні цієї проблеми в Кременчуці. Він повідомив, що до 30% молодих офіцерів, які приходять до органів внутрішніх справ з вищих навчальних закладів системи МВС, звільняються на першому році служби, зрозумівши, що ця справа не для них.

«Дуже важливо, щоби у міліцію йшли працювати за покликанням. Учні такого профільного класу побачать роботу міліції із середини, а не по телесеріалах, і зможуть обрати свій життєвий шлях свідомо. Крім того, існування такого класу буде сприяти профілактиці правопорушень серед неповнолітніх», - заявив Сергій Зюбаненко.

Начальник міського управління освіти Геннадій Москалик також підтримав цей проект, але висловився за те, щоби він був підтриманий і з боку Міністерства внутрішніх справ, яке має висунути свої вимоги щодо підготовки учнів, та заявити про готовність приймати випускників профільного класу на навчання до вищих навчальних закладів МВС на пільгових умовах.

«Підтримка МВС необхідна для того, щоби і учні, і їх батьки бачили перспективу навчання в міліцейському класі», - заявив Геннадій Москалик.

За пропозицією начальника міської міліції було вирішено провести робочі зустрічі з кадровими органами обласного управління міліції та керівниками навчальних закладів МВС, що розташовані у Дніпропетровську, Харкові та Києві.

Члени комісії також висловилися за те, щоби учні міліцейського класу носили форму та мали спеціальну символіку, за прикладом військових ліцеїстів, а при зарахуванні до профільного класу обов’язково враховувався стан здоров’я, рівень фізичної підготовки та дані обстеження психолога. Перевага буде надаватися учням, які добре навчаються та мають досягнення у спорті.

Передбачається, що профільний міліцейський клас буде створений на ІІІ ступені навчання (10-11 класи), а по його закінченню місцеві органи внутрішніх справ будуть видавати направлення для вступу до вищих навчальних закладів системи МВС.

Про готовність всіляко допомагати міліцейському класу в проведенні занять по фізичній, спеціальній, та вогневій підготовці, заявили командир в/ч 3059 Олександр Аленін та начальник Автозаводського райвідділу міліції Олексій Душейко.

«Тільки спільними зусиллями, у взаємодії, ми можемо вплинути на ситуацію, та забезпечити ефективну профілактику правопорушень серед неповнолітніх. Навчальні заклади – це основа в профілактичній роботі. Створення такого класу, безумовно, буде сприяти попередженню правопорушень серед молоді», - зауважила наприкінці засідання перший заступник прокурора міста Кременчука Людмила Середа.

Вона висловила впевненість, що бажаючих навчатися у міліцейському класі буде багато, і до нього будуть вступати кращі учні зі всіх шкіл Кременчука.

Засідання комісії завершилося урочистим підписанням Положення про профільний міліцейський клас на базі колегіуму №25 його директором Тетяною Москалик, начальником Кременчуцького міського управління міліції Сергієм Зюбаненко, та ініціатором цього проекту – головою Автозаводської районної ради Володимиром Коваленко.

 

Міське управління міліції розробляє нову програму «Доля служити за Кременчук»

В ході обговорення Програми профілактики правопорушень в Автозаводському районі м. Кременчука на 2010-2015 роки на засідання координаційної комісії 30-го листопада, начальник Кременчуцького міського управління МВС Сергій Зюбаненко повідомив, що в місті розробляється нова програма розвитку органів внутрішніх справ. Вона передбачає впровадження новаторських підходів в роботі міської міліції, які будуть спрямовані на те, щоби змінити відношення працівників міліції до виконання своїх обов’язків, відродити довіру людей до органів внутрішніх справ, зробити їх більш відкритими, та налагодити більш тісну співпрацю з громадськістю.

Серед «ноу-хау» називалися розміщення білбордів з фотографіями дільничних інспекторів та часом і місцями прийому громадян, встановлення у райвідділах міліції сенсорних екранів (І-Box), на яких кожний зможе самостійно знайти інформацію з різних питань, які виникають, коли людина змушена звертатися до міліції. Сергій Зюбаненко заявив, що через І-Box можна буде навіть подавати скарги в електронному вигляді на працівників міліції. Для тих, кому складно працювати на електронному пристрої, буде передбачена функція голосової відповіді на запитання, а також подання скарги, чи заяви голосовою поштою.

Голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко на засідання комісії нагадав присутнім про те, що було зроблено у районі за останні роки у справі профілактики правопорушень. Це й вирішення питання щодо формування військової частини 3059, військовослужбовці якої охороняють громадський порядок на вулицях міста, і створення притулку для неповнолітніх, школи-інтернату на базі ЗОШ №21, військового ліцею, і облаштування Автомістечка для дітей у парку Миру. Серед нових ініціатив голови Автозаводської райради – створення відповідних умов для роботи дільничних інспекторів на мікрорайонах, нагородження кращих працівників міліції путівками на Чорне море у літній період, опрацювання пропозицій по вирішенню квартирної проблеми для міліціонерів, та відкриття профільного міліцейського класу в колегіумі №25. Останній проект був ініційований Володимиром Коваленко на початку листопада, коли він запросив до себе на розширену нараду представників райвідділу і міського управління міліції, управління освіти та директора колегіуму №25.

Сергій Зюбаненко подякував всім, хто прийняв участь в роботі координаційної комісії, за небайдужість та готовність допомагати міліції в її роботі. Докладніше про програму «Доля служити за Кременчук» начальник міського управління МВС обіцяв розповісти під час святкування Дня міліції України 20-го грудня, коли буде відзначатися 20-та річниця органів МВС незалежної України.

Віктор Крук