Є речі, які не можна виміряти грошима

e-mail Друк PDF

2 грудня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань  регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка провів голова комісії Микола Ганнущенко.

У роботі зібрання, також, узяли участь директор Науково-редакційного підрозділу - центру по дослідженню історії Полтавщини Олександр Білоусько, виконувач обов’язків директора видавництва «Полтавський літератор» Анатолій Карпенко, заступник головного редактора всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини» Віктор Кикоть, головний редактор обласної газети «Село полтавське» Лариса Коба, виконувач обов’язків директора ОКІА «Новини Полтавщини» Валентина Пустовіт.

З чотирьох питань порядку денного присутніх інформував начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, депутат обласної ради Микола Перепелиця.

Зокрема, констатовано, що з метою створення сприятливих умов для розвитку  інформаційної сфери та видавничої галузі, Головним управлінням у цілому забезпечено виконання заходів Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження на 2008-2011 роки.

Протягом звітного періоду традиційно фінансово підтримувалися газети, де співзасновниками є обласна рада та облдержадміністрація: „Село полтавське” й „Зоря Полтавщини”, спрямовувалися видатки на утримання обласного комунального інформаційного агентства „Новини Полтавщини”.

З місцевих бюджетів щороку співзасновниками виділялись кошти для підтримки місцевих  комунальних газет, телерадіоорганізацій.

У рамках виконання заходів Програми з 2008 року запроваджено ряд новацій, зокрема,  було забезпечено фінансову підтримку: дитячого журналу „Діє-слово” (130 тис. грн.); молодіжних  газет „Світ молоді” (30 тис. грн.), «Довга панчоха» (20тис. грн.); газети для інвалідів „Сила духу” (60 тис. грн.); газети „Полтавщина-спорт” (20 тис. грн.), яку визнано Національним Олімпійським Комітетом кращою спортивною газетою серед 4-х  регіональних газет  в Україні. Ці видання поповнили  періодикою фонди бібліотек області.

Для ОДТРК «Лтава» придбано обладнання для проведення робіт з переведення плівкових аудіозаписів на сучасні носії інформації цифрового формату (100 тис. грн.).

Супроводжено видання  42 назв  соціально  значущих книг полтавських авторів на загальну  суму 1172 тис. грн., 80%   накладів  цих книг  передано до бібліотек області.   Завершено видання серії книг   «Реабілітовані історією. Полтавська область».

Забезпечено роботу НРП-центру по дослідженню історії Полтавщини, який продовжує працювати над серією книг «Полтавіка. Полтавська енциклопедія». Побачив світ один з томів енциклопедії – «Релігія і церква», готуються до видання  ще 2 томи. Частину тиражу тому «Релігія і церква» серії «Полтавіка. Полтавська енциклопедія»  було видано  в електронному варіанті .

Розширилась книготорговельна мережа   -   в області  щороку відкривались  нові  кіоски, книжкові магазини, один з них  -   «Полтавська книга», де представлено книги місцевих видавництв та авторів.

Надавалася підтримка комунальним видавництвам тощо.

З урахуванням думок, висловлених депутатами обласної ради Валентиною Петровою, Володимиром Козубом, Михайлом Стеценком та Ігорем Супруненком, показники виконання Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження у Полтавській області на 2008-2011 роки узято до відома й погоджено проект рішення восьмої сесії обласної ради щодо внесення змін до неї.

Також погоджено проекти сесійних рішень стосовно прийняття Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки, Програми взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки, передачі в управління обласній державній адміністрації обласного комунального інформаційного агентства “Новини Полтавщини” та видавництва “Полтавський літератор”.

Під час обговорення названих питань виникла зацікавлена дискусія навколо рівня корисної віддачі обласних ЗМІ пропорційно вкладеним у них обсягів бюджетних коштів, на що головний редактор обласної газети «Село полтавське» Лариса Коба зауважила і, зрештою, була підтримана іншими, що є речі, які не можна вимірювати грошима. Це, мовляв, формування і популяризація засобами масової інформації іміджу області далеко за її межами, ознайомлення комунікаційної аудиторії з людським та ресурсним потенціалом краю тощо.

У цьому контексті Володимир Марченко висловив вдячність журналістському корпусу й, зокрема, колективу “Села полтавського” за здійснювану патріотичну діяльність.

На завершення зібрання члени комісії узяли до відома інформації стосовно виконання Угоди про співпрацю між Полтавською обласною радою та Законодавчими зборами Ленінградської області (РФ), а, також, про функціонування системи обласних премій і конкурсів, заснованих обласною радою. Про це доповіла депутатам обласної ради начальник інформаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату обласної ради Ірина Дудка.

Микола Ганнущенко підбив підсумки засідання і запропонував членам комісії подати власні пропозиції до плану роботи постійної комісії на наступний рік.