У полі зору депутатів - питання фінансування будинків-інтернатів

e-mail Друк PDF

2 грудня під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Він, зокрема, зазначив, що за рахунок зменшення обсягу резервного фонду та перерозподілу коштів обласного бюджету буде спрямовано 7 млн. грн. на утримання установ обласного значення, фінансування обласних програм, проведення заходів. З цих коштів 990 тис. грн. пропонується виділити головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на оплату енергоносіїв та комунальних послуг будинків-інтернатів, медичне забезпечення громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У контексті даного питання голова комісії Анатолій Олійник акцентував увагу головного фінансового управління та головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на необхідності передбачити у проекті обласного бюджету на 2012 рік збільшення видатків на харчування підопічних у будинках-інтернатах системи соціального захисту населення.

Комісія підтримала проект звернення Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України про внесення змін до Порядку використаннясуми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, що надійшли до державного бюджету, в частині спрямування коштів на зміцнення матеріально-технічної бази відділень соціально-побутової адаптації та соціально-медичних послуг територіальних центрів соціального обслуговування, а також реабілітаційних відділень та підсобних господарств будинків-інтернатів.

Депутати заслухали та взяли до уваги інформацію першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніни Черняк про попередні розрахункові показники фінансування в наступному році будинків-інтернатів системи соціального захисту населення та перспективний план розвитку будинків-інтернатів на 2012-2015 роки.

Також у ході засідання було узгоджено пропозиції до плану роботи комісії на 2012 рік.

У «Різному» депутат Анатолій Шкарбан вніс пропозицію до проекту рішення восьмої сесії обласної ради «Про програму розвитку інформаційної сфери, книговидання та книго розповсюдження в Полтавській області на 2012 – 2015 роки» щодо виділення з обласного бюджету коштів на придбання обладнання для комунального підприємства обласної ради «Видавництво «Кобеляки».