Орієнтир на ефективне використання бюджетних коштів

e-mail Друк PDF

6 грудня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік. Як доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка, на утримання установ обласного значення, проведення заходів, збільшення бюджету розвитку за рахунок зменшення обсягу резервного фонду спрямовується 0,7 млн.грн., перерозподілу коштів обласного бюджету - 6,3 млн.грн. Члени комісії підтримали запропоновані зміни, згідно яких на галузь охорона здорв’я спрямовується 1760 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 990 тис. грн., ЖКГ – 44, 5 тис. грн. На реалізацію обласних програм передбачено 3, 1 млн. грн., бюджет розвитку збільшується на загальну суму 3,4 млн.грн.

У ході засідання депутати також розглянули та підтримали питання про внесення змін до переліку та додаткового переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році. За інформацією начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного, збільшуються  видатки на фінансування природоохоронних заходів за рахунок резерву фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 1 млн.грн. 47 тис. грн.: на реконструкцію самопливного каналізаційного колектора до міських очисних споруд в м. Гадяч передбачється 517 тис. грн, на облаштування збудованої 1 черги полігону твердих побутових відходів для с. Зачепилівка Новосанжарського району для введення його в експлуатацію – 290 тис. грн, поліпшення екологічного стану ділянки р. Удай на території Великокручанської сільської ради Пирятинського району – 240 тис. грн.

Комісія розглянула та підтримала внесення змін та доповнень до Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження у Полтавській області на 2008-2011 роки, Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки, «Про  внесення  змін  до  обласної  Програми приватизації майна спільної власності  територіальних громад сіл,селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки».

Депутати також підтримали з умовою доопрацювання  проект Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012-2015 роки та Програми взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки.

З поміж іншого члени комісії заслухали інформацію  начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльностіоблдержадміністрації Дмитра Орлова про другу фазу проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Полтавській області та підсумки реалізації даного проекту за попередній період. У доповіді відзначалося, зокрема, що з 2008 по 2011 рік в області був реалізований проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який був направлений на розвиток сільських територій. За звітній період було підготовлено, профінансовано та реалізовано 50 мікропроектних пропозицій громад з 8 районів області(Лохвицький, Пирятинський, Козельщинський, Котелевський, Семенівський, Оржицький, Чорнухинський, Решетилівський). Загальна вартість реалізованих проектів – 7, 3 млн. грн. Основними напрямами, за якими розроблені проекти, є реконструкція вуличного освітлення та централізованого водопостачання сільських населених пунктів. На виконання вимог проекту була затверджена «Цільова програма впровадження в області ПРООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2009-2010 роки».

11 липня 2011 року була підписана трьохстороння Угода про партнерство  між Полтавською облдержадміністрацією, Полтавською обласною радою та Представництвом ЄС/ ПРООН в Україні та офіційно проголошено про старт другої фази проекту. За результатами обговорення для участі в проекті було відібрано 8 районів: Кобеляцький, Котелевський, Лохвицький, Чутівський, Гадяцький, Зіньківський, Семенівський, Полтавький та 4 райони для резервного списку.

По закінченні роботи комісії депутати також розглянули заяви та звернення про результати конкурсу на право оренди  нерухомого майна спільної власності територіальних громад області.