Звіт голови Полтавської обласної ради Момота І.М. за свою діяльність з листопада 2010 року по листопад 2011 року на восьмій сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

Шановні колеги!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачається щорічний звіт голови обласної ради.

Узагальнена інформація про роботу обласної ради за період з листопада 2010 року по листопад 2011 року була попередньо надана депутатам і стала базовим матеріалом для звітів перед виборцями.

Тому дозвольте інформувати вас про перший рік каденції коротко, зосередившись на основних моментах нашої спільної роботи.

Обласна рада шостого скликання вперше обрана за змішаною системою і нараховує 120 депутатів. До ради ввійшли представники 11 політичних сил, які об’єдналися у 8 фракцій, чотири депутати залишаються позафракційними.

Від самого початку ми домовилися про деполітизацію роботи і загалом дотримуємося цього курсу.

Діяльність обласної ради шостого скликання стартувала по-діловому. Нам вдалося одразу розпочати злагоджену і конструктивну роботу, швидко сформувати робочі органи – постійні комісії.

Додатковим «плюсом» стало те, що частина депутатів працює на відповідальних посадах у виконавчій владі.

Відтак, у минуле відійшло намагання визначити, яка влада - виконавча чи представницька – має більшу вагу на теренах області.

На відміну від міських, селищних та сільських рад, де всі повноваження ради забезпечує відповідний виконавчий комітет, більше 20 повноважень обласної ради делеговано на виконання обласній державній адміністрації.

У їхньому числі – головне завдання - забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку області, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Спільність бачення цих питань радою і адміністрацією дає унікальну можливість зблизити позиції державної виконавчої влади та самоврядування, допомагає разом працювати на інтереси територіальних громад.

Депутатський корпус завжди підтримує обґрунтовані пропозиції, які вносяться виконавчою владою.

Якщо ж по деяких питаннях у нас виникають різні бачення, то відкрите та широке обговорення відбувається і у робочому режимі, і в постійних комісіях.

Такий підхід служить запорукою прийняття рішень, які б найкращим чином відповідали інтересам області.

Шановні колеги!

Представницькі функції обласної ради ґрунтуються на спільних інтересах територіальних громад області, певним уособленням чого є раціональне і ефективне управління спільним майном. Нагадаю, що в обласній комунальній власності на даний час перебуває 194 об’єкти.

У першу чергу - це лікарні, інтернати, тобто установи, які належать до соціальної інфраструктури і мають безпосереднє відношення до надання послуг населенню.

 

За рік роботи нам вдалося досягти вагомих зрушень у наведенні порядку в документах на це майно. Було оформлено 276 свідоцтв про право власності на нерухоме майно та  381 державний акт на право постійного користування земельними ділянками.

Продовжується виконання обласної Програми приватизації. Майно, яке не працює на спільні інтереси громад та є обтяжливим в утриманні для обласного бюджету, виставляється на продаж.  Таким чином було продано об’єктів на загальну суму – 707,2 тис. грн.

Частина майна здається в оренду, що забезпечило надходження в бюджет 1 млн. 627 тис. грн.

Зважаючи на економічну доцільність та запити громад відбувається процес приймання-передачі майна. Так, за рік було прийнято у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області 9 об’єктів на 16 млн. 877 тис. грн., передано у селищні та районні ради теж 9 об’єктів - на 1 млн.652 тис. грн. Отже, до спільної власності територіальних громад області за рік додано майна на суму в понад 15 млн. грн.

Обласна рада приймає активну участь у захисті прав та інтересів територіальних громад області у судових засіданнях.

У 2011 році судами різних інстанцій у більше десяти справах прийняті рішення на нашу користь. Серед них - питання захисту прав по земельних ділянках (м. Пирятин), повернуто 28 га землі).

По нерухомому майну  (м. Полтава, вул. Шевченка, 96) повернуто у власність цілісний майновий комплекс гуртожитку, площею 5 тис. 950 кв.м., загальною вартістю майже 16 млн. грн.

Шановні колеги!

На контролі в обласній раді перебувають 64 обласні програми, з них 37 - прийняті протягом року роботи Полтавської обласної ради.

Базовою є Програма економічного i соціального розвитку області на 2011 рік, яка  визначає цілі та пріоритети соціально-економічного  розвитку, основні завдання та заходи щодо їхньої реалізації.

Виконання цієї програми іде успішно.

За оцінкою Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Полтавська область за показником «Економічний розвиток» займає 3 місце, за показником «Державні фінанси» - 4 місце, за показником «Інвестиційна, наукова та інноваційна діяльність» - 5 місце.

У підсумку серед регіонів України ми займаємо 6 загальне місце за усіма напрямами діяльності.

Підтвердженням позитивної динаміки  розвитку області є результати виконання обласного бюджету за 10 місяців поточного року.

За доходами по загальному фонду обласний бюджет виконано на 105,5%. Надпланові надходження склали майже 30 млн. грн.

Такий хід виконання обласного бюджету дав нам можливість внести з початку року зміни до видатків обласного бюджету з урахуванням трансфертів на суму  288 млн. грн.

Бюджет розвитку збільшено у 2,6 рази.

Шановні колеги!

Упродовж року ми з вами продовжували надавати підтримку одному з пріоритетних напрямів діяльності обласної ради – галузі охорони здоров’я.

Звичайно, ще дуже далеко до повного забезпечення потреб цієї важливої сфери, однак тільки додаткове фінансування на потреби галузі за рахунок перерозподілу коштів у цьому році склало 21,7  млн. грн.

Для нас питанням номер один залишається будівництво протитуберкульозного диспансеру. У квітні було введено в дію другу чергу – господарський комплекс, на будівництво якого загалом було використано 30 млн. грн., з них – 3,2 млн. грн. з обласного бюджету.

Продовжується технічне оснащення обласного центру ВІЛ/СНІД, відповідно до сучасних вимог. У цьому році з обласного бюджету спрямовано на матеріально-технічне оснащення біохімічної лабораторії більше 1 млн. грн.

Розпочато підготовчі роботи з будівництва Обласного перинатального центру, який включено до Національного проекту «Нове життя». У нас є  прекрасне приміщення з усіма необхідними комунікаціями, яке потребує певних затрат по переобладнанню та наповненню відповідним обладнанням.

За мільйонами, які виділяються на галузь, стоять конкретні роботи і вирішення реальних проблем.

Так, для Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського:

-        на ремонт операційного блоку (бо ремонт не проводився з 1978 р.)  використано 600 тис. грн.

-        на переобладнання відділення реанімації, блоку інтенсивної терапії кардіологічного відділення - 756 тис. грн.

-        Для придбання кардіостимуляторів хворим - 800 тис. грн.

Для Полтавської обласної клінічної дитячої лікарні:

-        Для прибудови рентгенологічного кабінету до лікувального корпусу по вул. Шевченка, 34. - 440 тис. грн.

-        Для придбання препарату Курасурф, який необхідний для виходжування новонароджених з низькою вагою - 240 тис. грн.

Для Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру:

-        На забезпечення медикаментами відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії, що дало можливість безкоштовне забезпечення хірургічного лікування 2 тис. хворим – 2 млн. 230 тис. грн.

-        Для проведення ремонту відділення променевої терапії, радіонуклідної лабораторії - 400 тис. грн.

Ще один пріоритетний напрямок нашої роботи – галузь освіти. Комплексна програма розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки передбачає фінансування з обласного бюджету в сумі 120 млн. грн.

Перші успішні кроки реалізації програми вже зроблені. У цьому році на виконання заходів програми спрямовано біля 20 млн. грн., за рахунок чого було придбано 6 шкільних автобусів для 6 районів області, 10 навчально-комп’ютерних комплексів для загальноосвітніх міських шкіл, лабораторно-демонстраційного обладнання для 13 кабінетів природничо-математичного циклу.

 

На проведення ремонтно-будівельних робіт у трьох навчальних закладах області додатково виділено понад 2 млн. грн.

Обласна рада шостого скликання продовжує традиції попередніх скликань у дієвій підтримці галузі культури.

Цього року після трирічного ремонту введено в дію обласний театр.

Загальна кошторисна вартість реставрації будівлі театру складала 58,7 млн. грн. У 2011 році Полтавською обласною радою додатково виділено 7,5 млн. грн.

Понад 1 млн. 400 тис. грн. було виділено у цьому році з обласного бюджету на підтримку будівлі краєзнавчого музею – пам’ятки національного значення.

Нагадаю, що музей нещодавно відзначив свій 120-літній ювілей і весь цей час залишається в числі найбільш відвідуваних полтавцями та гостями міста.

Капітальні видатки сумою в понад 500 тис. грн. та галузева підтримка централізованих концертних заходів  у сумі майже 300 тис. грн. цього року були спрямовані і на обласну філармонію.

Така  увага з боку влади до проблем цієї установи знайшла щирий відгук у колективі, артисти в цьому році дали 381 концерт, з них 150 – у селах і районних центрах області.

Українська народна мудрість говорить: буде хліб, буде й пісня. Що ж, є всі підстави, щоб над полтавським краєм пісня лунала широко й гучно.

Адже не просто вагомим, а рекордним став коровай 2011 року, вирощений та зібраний полтавськими хліборобами.

Цьогорічний валовий збір зернових і зернобобових культур є рекордним за всю історію землеробства на Полтавщині та першим в історії землеробства України серед регіонів.

Хліборобами області зібрано понад 5 млн. тонн зернових та зернобобових культур!

Я хочу привітати нас із такими вагомими здобутками і щиро подякувати усім депутатам, які працюють в аграрному комплексі регіону.

Шановні колеги!

У полів зору обласної ради продовжують залишатися питання екології та раціонального природокористування.

Протягом звітного періоду затверджено Перелік (зі змінами) та додатковий перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році на загальну суму 37 млн. 431 тис. грн.

У жовтні на базі обласної ради відбулося розширене спільне засідання Регіональної дорадчої ради Національного Конгресу місцевого самоврядування України в Полтавській області та  Регіонального відділення Асоціації міст України, на якому розглянуто питання про поводження та утилізацію твердих побутових відходів міст і населених пунктів Полтавської області.

За інформацією Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, 46 полігонів і сміттєзвалищ нині перевантажені. Не всі з них мають повний пакет документів, передбачених законодавством. Наразі необхідно збудувати ще 24 полігони.

Дещо у цьому плані в області вже зроблено. Із фонду охорони навколишнього середовища області спрямовуються кошти на придбання сміттєвозів, контейнерів для збирання та транспортування твердих побутових відходів, на будівництво полігонів.

Ще одна дуже серйозна і дуже давня проблема – ліквідація невизначених та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, яких в області до цього року налічувалося більше 700 тонн.

Зважаючи на важливість цієї проблеми для екологічної безпеки регіону депутатами була підтримана Регіональна цільова Програма поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки.

Відповідно до програми у цьому році на вивезення з Полтавщини отрутохімікатів з державного та обласного бюджетів виділено  12,5 млн. грн.

На даний час вивезено 308 тонн отрутохімікатів із 8 районів області. Ця робота продовжується.

Наступне. Левова частина питань, які ми розглядаємо на кожній сесії належать до питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

Основний акцент у своїй роботі ми робимо на залучення коштів підприємств, що здійснюють видобувну діяльність, до участі у фінансуванні об'єктів соціальної сфери територіальних громад області.

Так, у цьому році обсяги капітальних вкладень Національної Акціонерної Компанії «Нафтогаз України» на розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області на даний час складають понад 7 млн. грн.

Нагадаю, що за підсумками минулого року підприємствами усіх форм власності, які працюють у нафтогазовидобувному комплексі регіону, на розвиток соціальної сфери було перераховано 25,5 млн. грн.

Депутати обласної ради продовжують приділяти належну увагу питанням розвитку галузі житлово-комунального господарства. На підтримку галузі ухвалена "Регіональна Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-2014 роки ".

Надається постійна фінансова підтримка тепло- та водопостачальним комунальним підприємствам. Так, на поповнення статутного фонду «Полтаватеплоенерго» та «Лубнитеплоенерго» у цьому році спрямовано майже 2 млн. грн.

Особлива увага залишається прикутою до ситуації, що склалася на обласному комунальному підприємстві «Полтававодоканал».

Ми знаємо історію цього питання та надзвичайну складність вирішення проблеми.

Депутати постійно розглядають шляхи покриття заборгованості підприємства та заходи щодо забезпечення роботи підприємства без нарощування боргів.

У 2011 році  з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області “Полтававодоканалу” на реконструкцію, аварійно-відновлювальні роботи, придбання технічного обладнання  виділено біля 4 млн. грн.

Шановні колеги!

Одним із пріоритетів залишається питання соціального захисту населення. Тому депутатський корпус особливу увагу приділяє вирішенню   проблем функціонування будинків-інтернатів, поліпшенню соціально-побутових умов проживання  підопічних, забезпечення якісними медичними послугами та харчуванням.

У поточному році з обласного бюджету виділені соціальній сфері додаткові кошти в сумі майже 11 млн. грн.

З метою посилення уваги до питань соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, депутатами була затверджена обласна Програма соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік.

На виконання програми спрямовано 1,4 млн. грн. на забезпечення медикаментами за пільговими рецептами для амбулаторного лікування; для надання одноразової адресної грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Продовжується робота обласної ради у питаннях сприяння реалізації у регіоні молодіжної політики.

Уже втретє на території навчально-оздоровчого комплексу «Ворскла» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка пройшло заняття «Школа майбутнього депутата» для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону. У цьому році заняття були присвячені 15-й річниці Конституції України.

У рамках заходу відбулася гра брейн-ринг на тему: «Конституція України та державна молодіжна політика», де молодь продемонструвала добрі знання Основного закону країни.

Продовжується підтримка депутатами обласної ради галузі спорту. Приємно відзначити, що це відбувається не тільки на комісіях та в сесійному залі, а і на спортивних майданчиках.

Честь нашої області на фінальних змаганнях  Всеукраїнської спартакіади серед народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських рад, присвяченої 20-річчю Незалежності України відстоювали 21 депутат, які представляли Полтавську область.

Маємо прекрасний результат - із двадцяти збірних команд областей України, що брали участь у змаганнях, полтавці вибороли загальнокомандне третє місце та третє командне місце з футзалу. Серед привезених із Криму спортивних трофеїв – кубки, медалі та грамоти.

Шановні колеги!

Достойне життя полтавців, упорядковані села і міста, якісні комунальні послуги, відремонтовані і працюючі заклади культури та дошкільні установи – ці та інші питання завжди будуть залишатися в центрі уваги представницької влади.

Хочу зазначити, що ми намагаємося максимально розширити джерела по залученню коштів на вирішення важливих питань життя усіх населених пунктів Полтавщини. Однією з таких можливостей став започаткований обласною радою конкурс проектів розвитку територіальних громад.

У цьому році шість територіальних громад уже виконали або завершують виконання своїх проектів. На наступний рік у нас є 17 переможців конкурсу проектів.

Фінансування з обласного бюджету складає 535 тис. грн., загальна вартість цих проектів – 1 млн. 619 тис. грн.

Розраховуємо, що з кожним роком буде зростати число проектів, підготовлених сільськими та селищними радами. Використовуючи ініціативу та участь самого населення, ми зможемо поступово та поетапно вирішувати місцеві проблеми, робити життя наших людей зручнішим та комфортнішим.

Шановні депутати!

У звітному періоді керівництво ради працювало над налагодженням співпраці з органами місцевого самоврядування Полтавщини.  За перший рік діяльності обласної ради Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради провела чотири засідання, з них - виїзні у Карлівському та Кременчуцькому районах.

На порядок денний засідань було внесено і розглянуто 20 актуальних, в першу чергу, для сільських регіонів питань.

Досвід організації і проведення фермерських толок у місті Кременчуці та виконання програми заліснення земельних угідь Кременчуцького району було предметно вивчено і кілька районів спробували і в себе проводити аналогічну роботу.

З цього можна зробити висновок, що Координаційна рада виконує свої об’єднуючі функції достатньо якісно.

Хочу висловити слова вдячності керівникам органів самоврядування всіх рівнів, керівництву органів місцевої виконавчої влади за взаєморозуміння і взаємодію по розв’язанню існуючих проблем.

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед полтавською громадою.

Також хочу подякувати колегам-депутатам за проведену спільну роботу, принциповість і високе почуття відповідальності за долю нашого полтавського краю.

Дякую за увагу.