Восьма сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

7 грудня відбулася восьма сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вручили групі працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад  нагороди, яких вони удостоєні за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Полтавської області, утвердження засад місцевого самоврядування, активну громадянську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджено Володимира Левицького - голову Новосанжарської районної ради, Івана Паліївця - голову ради Кременчуцької районної організації ветеранів, депутата Кременчуцької районної ради; Грамотою Верховної Ради України – В’ячеслава Ждана - депутата обласної ради, ректора вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», Олександра Григоренка - голову правління ВАТ «Полтавський машинобудівний завод», Володимира Мирошниченка - депутата обласної ради, начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, Романа Сендзюка - директора Лубенського лісотехнічного коледжу, депутата Лубенської міської ради, Юрія Цомартова - депутата обласної ради; Почесною грамотою Кабінету Міністрів України – Миколу Андрієнка - депутата обласної ради, голову правління сільськогосподарського кооперативу «Радянський» Кобеляцького району; Подякою Прем’єр-міністра України відзначено працю Наталії Нечитайло - керуючої справами виконавчого апарату Гадяцької районної ради; Почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знаку нагороджено Віктора Корнієнка - Корнієнківського сільського голову Великобагачанського району, Миколу Корячку - депутата районної ради, головного лікаря Шишацької районної лікарні, Сергія Михайленка - депутата Миргородської міської ради, голову ради мікрорайону «Мінзаводський», Володимира Невкритого - депутата Семенівської районної ради.

На визнання вагомих особистих заслуг перед Полтавщиною, на підставі рішення місцевих рад, за погодженням з президією Полтавськоїобласної ради шостого скликання, відповідно до розпорядження голови обласної ради, до Книги Пошани Полтавської обласноїради занесені: Брикулець  Віктор Михайлович, заслужений художник України, та Касьян Микола Андрійович, заслужений лікар України, народний лікар СРСР (посмертно). Наразі свідоцтва про занесення до Книги Пошани обласної ради були урочисто вручені Віктору Брикульцю та сину Миколи Касьяна – Яну.

Також було вручено премії та дипломи лауреатів переможцям щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», заснованого обласною радою.

Після узгодження порядку денного обласна рада приступила до розгляду сесійних питань.

Проекти рішень «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Писарівської ділянки на території Великобагачанського, Решетилівського, Кобеляцького та Новосанжарського районів Полтавської області» та «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Чернещинської ділянки на території Машівського, Кобеляцького та Новосанжарського районів Полтавської області» на пропозицію постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр направлено на доопрацювання.

Депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2011 року, заслухали та взяли до відома звіт голови обласної ради за свою діяльність з листопада 2010 року по листопад 2011 року.

Далі обласна рада прийняла низку обласних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області, забезпечення життєдіяльності територіальних громад: Програму збереженості документів Національного архівного фонду на 2012 рік, цільову регіональну Програму «Власний дім» на 2012 – 2016 роки, Програму розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області на 2012 - 2015 роки, Програму взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки.

Було розглянуто та затверджено пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації  за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, внесено зміни до переліку та додаткового переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році.

Депутати затвердили внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік за рахунок перерозподілу коштів обласного бюджету, субвенцій з державного бюджету та зменшення обсягу резервного фонду. На утримання установ обласного значення, проведення заходів, збільшення бюджету розвитку сесія спрямувала 7 млн. грн.

Своїми рішеннями обласна рада створила обласне комунальне підприємство «Профдезінфекція», передала в управління обласній державній адміністрації обласне комунальне інформаційне агентство «Новини Полтавщини».

Сесія схвалила проекти рішень стосовно погодження отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів підприємствами на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ підземних прісних вод та на видобування таких вод на території області для забезпечення технологічного процесу виробництва та господарсько-питного водопостачання; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовища бурого вугілля; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти, газу, сланцевого газу.

Проекти рішень: «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю «Голден Деррік» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і  газу (промисловою розробкою) Річної площі на території Чорнухинського та Лохвицького районів Полтавської області» та «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю  «Голден Деррік» на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і  газу (промисловою розробкою) Оржицької площі на території Оржицького району Полтавської області» підтримки у депутатів не знайшли.

У ході пленарного засідання прийнято два звернення обласної ради: до Лубенського міського голови та депутатів Лубенської міської ради з приводу увічнення пам'яті Соболєва Анатолія Миколайовича; до Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до Порядку використання суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у частині спрямування коштів на зміцнення матеріально-технічної бази відділень соціально-побутової адаптації та соціально-медичних послуг територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а також реабілітаційних відділень та підсобних господарств будинків-інтернатів.

Депутати погодили депутатський запит Степана Бульби.

У «різному» депутат Михайло Стеценко акцентував увагу на розвитку аграрного сектору області, вагомих трудових здобутках полтавських хліборобів; депутат Степан Бульба порушив проблему дотримання органами влади законності у виділенні та продажу земельних ділянок.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, прийнято рішення по  42 питаннях порядку денного сесії.

 

 

 

 

 

Лубенському міському голові

Грицаєнку О.П.

Депутатам Лубенської міської ради VI скликання

 

Звертаються до вас депутати Полтавської обласної ради по питанню увічнення пам'яті міського голови Лубен  Соболева Анатолія Миколайовича (міський голова ІІІ і IV скликання з 1998 по 2006 роки).

Вважали б за доцільне прийняти відповідне рішення міської ради.

Як ви знаєте, Соболев A.M. народився і виріс в Лубнах і більшість свого трудового життя присвятив розвитку рідного міста і Лубенського району. Обіймаючи посаду першого секретаря Лубенського міського комітету КПУ та голови Лубенської районної ради і міського голови Лубен, він багато уваги приділяв розвитку промисловості, будівництва та сільського господарства. У 1990 році випуск промислової продукції за рік складав 450 млн. доларів. Кожен день свої робочі місця займали 30 тис. чоловік при загальній чисельності жителів Лубен 59,5 тис. Під його керівництвом в Лубнах була проведена підготовка і відзначення двох визначних подій: зустріч олімпійського вогню Московської олімпіади - 80 і святкування 1000-літнього ювілею Лубен.

У ході підготовки  до цих подій всі жителі міста були згуртовані на покращення благоустрою і соціального розвитку міста.

Під його керівництвом місто Лубни набрало сучасного вигляду, особливо помітно це стало зокрема на одній із центральних площ Жовтневій та вул. ім. Леніна і Радянській.

Дякуючи його зусиллям в останні роки в Лубнах було збудовано 2 нові школи, кінотеатр, молокозавод. Добрі відгуки про роботу Соболева А.М., як першої особи міста і району, лунають і сьогодні.

Така неординарна особистість, як Соболєв A.M. заслуговує того, щоб його пам'ять була увічнена в назві вулиці, в спорудженні йому пам'ятника. Це буде пам'ять не тільки йому, а й усім тим лубенцям, які підняли місто з руїн по закінченню Великої Вітчизняної війни і довели його потенціал до статусу міста обласного значення.

 

З повагою

депутати обласної ради VI-го скликання

 

Прийнято  восьмою сесією

Полтавської обласної ради шостого скликання

7 грудня 2011року

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України

 

З метою забезпечення реабілітаційного процесу людей з обмеженими можливостями в Полтавській області існує розгалужена мережа відповідних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У будинках-інтернатах системи соціального захисту населення створені реабілітаційні відділення та підсобні господарства, де підопічні проходять працетерапію та трудову реабілітацію.

Разом з тим, чинним законодавством не передбачено використання коштів, які надходять до державного бюджету як суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, на надання фінансової допомоги на безповоротній основі для здійснення заходів, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази вказаних закладів, що унеможливлює покращення якісних характеристик процесу реабілітації.

Враховуючи викладене, просимо розглянути питання щодо внесення змін до Порядку використання суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, що надійшли до державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 70 від 31 січня 2007 року зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року  № 1171,  у частині спрямування коштів на зміцнення матеріально-технічної бази відділень соціально-побутової адаптації та соціально-медичних послуг територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а також реабілітаційних відділень та підсобних господарств будинків-інтернатів.

 

Прийнято восьмою сесією

Полтавської обласної ради шостого скликання

7 грудня 2011року