Виступ голови Полтавської обласної ради Івана Момота на Раді регіонів

e-mail Друк PDF

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! Шановні учасники зібрання!

Виконуючи Програму економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Полтавщина активно працює над реалізацією завдань, окреслених відповідним Національним планом дій.

Пріоритетом роботи Полтавської обласної ради та обласної державної адміністрації є забезпечення належного рівня роботи соціальної інфраструктури, і галузі охорони здоров’я в першу чергу. За два останні роки із обласного бюджету на галузь додатково виділено майже 30 млн. грн.

Питанням номер один для нашого регіону залишається будівництво протитуберкульозного диспансеру. У квітні введено другу чергу – господарський комплекс, на будівництво якого загалом було направлено 30 млн. грн. Розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено будівництво третьої черги диспансеру, загальною вартістю 204 млн. грн. З огляду на важливість проблеми із захворюванням на туберкульоз, вважаємо за необхідне зосередити всі ресурси для завершення будівництва цього об’єкту.

В області розпочато підготовчі роботи зі створення перинатального центру. У нас уже є прекрасне приміщення з усіма необхідними комунікаціями. Потрібні певні затрати по переобладнанню та наповненню відповідним оснащенням. Третину від вартості цього центру ми запланували покрити з обласного бюджету.

Перинатальний центр включено до Національного проекту «Нове життя» на 2013 рік. Але є всі можливості за підтримки Уряду реалізувати цей проект до кінця 2012 року. Прошу Вас, Вікторе Федоровичу, підтримати нашу ініціативу.

 

Ще одним пріоритетом нашої роботи є освітня галузь. В області діє Комплексна програма розвитку освіти на період до 2015 року. Загальна вартість фінансування програми з обласного бюджету складає 120 млн. грн. Перші успішні кроки реалізації програми вже зроблені, на виконання заходів у цьому році спрямовано біля 20 млн. грн.

Тривалий час великою проблемою у сільській місцевості було влаштувати дитину в дитячий садок. Два останні роки стали переломними. За цей час на селі було відкрито 58 дитячих садків. Хочу зазначити, що більша частина з них працює на базі сільських шкіл, що дозволяє ефективно використовувати кошти.

Виконуючи завдання Президента України щодо посиленої уваги оздоровленню дітей пільгових категорій, у цьому році завершено будівництво заміського оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський». Оздоровлення дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей відбувається протягом усього року. На реконструкцію цього закладу з обласного бюджету спрямовано 21 млн. грн.

Освітня галузь потребує посиленої уваги влади, бо це - інвестиції в майбутнє, у розвиток і престиж нашої країни. Як приклад, команда з ліцею при Кременчуцькому педагогічному училищі на Всесвітній олімпіаді з робототехніки виборола 9 місце з 58 команд світу . Особливо приємно, що в числі 16 фіналістів – наша команда була єдиною з європейських країн.

Наші плани стають реальними за наявності надійної фінансово-економічної бази. Передумовою реформування економіки та соціальної сфери - є запровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку територій. Результати, отримані в сфері залучення інвестицій, вселяють впевненість та оптимізм. Вперше за два останні роки досягнуто зростання обсягів інвестування економіки краю. За 9 місяців 2011 року освоєно більше 6 млрд. грн. інвестицій в основний капітал, що становить 130,7 відсотка до відповідного періоду минулого року. З початку року в область залучено 81 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. Сукупний обсяг інвестицій до кінця року очікується на рівні 630 млн. дол.

У промисловому комплексі основні зусилля спрямовані на модернізацію та технічне переозброєння базових галузей. Кілька прикладів. Крюківським вагонобудівним заводом освоєно 40 млн.грн. інвестицій на виробництво швидкісних поїздів, пасажирських та вантажних вагонів, ескалаторів. З метою збільшення обсягів видобутку залізної руди, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат здійснює розробку Єристівського родовища. Вартість проекту - 88 млн. грн., майже половина коштів уже освоєна. На будівництво металургійного заводу «Ворскла-сталь» у поточному році використано більше 40 млн. грн.

Розвиток аграрного сектору економіки передбачає раціональне поєднання реформування виробничої та соціальної сфери сільських територій. З цією метою в області реалізується Програма соціального розвитку сільських населених пунктів. У завданнях програми - забезпечення газифікації та водопостачання сіл, поліпшення транспортного сполучення, реконструкція освітніх, медичних та культурних закладів, благоустрій територій. Загалом на ці заходи в 2011 році використано 107 млн. грн.

Цьогорічний валовий збір зернових і зернобобових культур – понад 5 млн. тонн - є рекордним за всю історію землеробства на Полтавщині. Така потужна зернова база вимагає належних умов для її зберігання та ефективних підходів до використання. Приємно зазначити, що у Полтаві вперше за останні роки за рахунок внутрішніх інвестицій було побудовано і відкрито потужний сучасний хлібокомбінат. Збільшення у регіоні числа хлібовиробників дало змогу досягти з ними домовленості про фіксацію цін на масові сорти хліба до нового маркетингового року.

На даний час впроваджуються 19 інвестиційних проектів по будівництву і реконструкції тваринницьких комплексів для молочного скотарства та свинарства вартістю близько 1 млрд. грн. Наведу лише один приклад. Товариством ,,Бєлгранкорм-Полтавщина” завершено будівництво сучасного комплексу для вирощування п’ятидесяти п’яти тисяч свиней у рік, вартістю 150 млн. грн. Ці інвестиції освоєно, фактично, за дев’ять місяців.

Шановний Вікторе Федоровичу! Запрошуємо Вас підтримати полтавських аграріїв та взяти участь у відкритті цього об’єкту.

Дякую за увагу.