Вивчення європейського досвіду якісного врядування

e-mail Друк PDF

13 грудня у Полтавському університеті економіки і торгівлі за підтримки Посольства Фінляндії в Україні відбувся тренінг для працівників органів місцевої влади на тему «Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади: українські можливості в контексті фінського досвіду», в якому взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Мета тренінгу: вивчення європейського досвіду якісного врядування на рівні малих і середніх міст; аналіз існуючих та поширення нових джерел економічного розвитку українських міст; підвищення ролі лідерів місцевої влади у житті та зміцненні громад; забезпечення працівників органів місцевої влади України сучасними знаннями та навичками, у тому числі на основі фінського досвіду, у таких сферах, як управління процесами місцевого розвитку та формування й використання інформаційних потоків.

У ході тренінгу міські голови та голови районних рад області вивчали відповідний досвід Фінляндії, який презентували Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні пані Ар'ю Макконен, директор інституту трансформації суспільства професор Національної академії управління Олег Соскін.

- Ми сьогодні повинні більше слухати, ніж говорити, бо маємо унікальну  можливість спілкуватись з  високопосадовцями країни, яка займає лідируюче місце серед найрозвинутіших країн світу, - зазначив заступник голови обласної ради Володимир Марченко. - Це країна,  яка пройшла серйозний шлях, і кожний громадянин там має досить високий рівень життя.

Володимир Марченко акцентував на якомога швидшому реформуванні органів місцевого самоврядування України.

Свої думки з приводу вдосконалення системи органів влади висловив заступник голови облдержадміністрації, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Валерій Пархоменко. Він, зокрема, звернув увагу, що Президентом України Віктором Януковичем поставлено завдання реформувати органи місцевого самоврядування,  передати повноваження від центру до регіонів.

Під час процесу реформування, на думку Валерія Пархоменка,  головне - наблизити послуги до громадян, населення.

Директор інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління Олег Соскін сказав:

- На сьогодні Полтавська область є стрижневим регіоном для України, і саме вона повинна бути одним з перших регіонів з реалізації як територіальної реформи, так і реформи органів місцевого самоврядування.

Він наголосив, що Фінляндія досягла неабияких успіхів у розвитку місцевого самоврядування.

-У фінів надзвичайно розвинене місцеве самоврядування, вони перейшли до дуже простих моделей, - зазначив Олег Соскін. – У них немає ні райдержадміністрацій, ні облдержадміністрацій. Це все передано на рівень громад.

Саме громади у Фінляндії отримують належну  якість і кількість послуг.  А місцева влада є підконтрольною і підзвітною громадам.