У руслі діалогу

e-mail Друк PDF

13 грудня в Полтавській державній аграрній академії відбулося засідання «круглого столу» до Дня вшанування учасників ліквідації наслідківаварії на Чорнобильській АЕС.

У зібранні, ініційованому громадськими організаціями чорнобильців, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль,  керівники обласних управлінь і служб, представники громадських організацій.

У ході засідання начальник Головного управління пенсійного фонду України у Полтавській області Валерій Руденко відповів на запитання, які стосувалися пенсійного забезпечення  інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Про соціальний захист полтавців, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, поінформувала начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко; про медичне обслуговування ліквідаторів аварії на ЧАЕС – заступник начальника Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Куделич.

Голова обласного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Віктор Шкурпела, голова обласного громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» Микола Дибін, інші ліквідатори аварії на ЧАЕС порушили проблеми забезпечення об’єктивного висвітлення засобами масової інформації позиції чорнобильців щодо виконання Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», толерантне уважне ставлення представників органів влади до звернень цієї категорії громадян.

У своєму виступі заступник голови обласної ради Володимир Марченко розповів про виконання прийнятої обласною радою обласної Програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік. Відповідно до її завдань, для забезпечення медикаментами та пільговими рецептами для амбулаторного лікування постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, надання матеріальної допомоги вдовам ліквідаторів, фінансування обласних заходів до 25-ої річниці роковин Чорнобильської трагедії з обласного бюджету спрямовано близько 1,5 млн. грн. У рамках цієї програми 766 вдів ліквідаторів отримали одноразову допомогу в 200 гривень. Обласна рада також ухвалила рішення про надання фінансової підтримки статутній діяльності обласних громадських організацій «Союз-Чорнобиль», «Діти Чорнобиля», «Фонд інвалідів Чорнобиля».

Володимир Марченко та Олександр Коваль заявили про готовність обласної ради та облдержадміністрації й надалі надавати підтримку землякам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в межах визначеної законом компетенції.

За результатами засідання «круглого столу» ухвалено підготувати відповідні звернення до обласної влади.