З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

e-mail Друк PDF

14 грудня в УМВС України в області відбулися урочистості з нагоди вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Працівників та ветеранів органів внутрішніх справ, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, привітали заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, перший заступник начальника УМВС України в області Дмитро Неклюдов.

- Чорнобильська аварія – це не просто трагедія, яка сколихнула світ, це – історія про мужніх людей, які жертвуючи своїм здоров’ям і життям, взяли під контроль ядерну небезпеку, - сказав Володимир Марченко. – Сьогодні ми схиляємо голови перед героїзмом чорнобильців, будемо завжди пам’ятати тих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які вже пішли з життя.

Володимир Марченко розповів про виконання затвердженої обласною радою обласноїПрограми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011 рік. На забезпечення медикаментами та пільговими рецептами для амбулаторного лікування постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, надання матеріальної допомоги вдовам ліквідаторів, фінансування обласних заходів до 25-ої річниці роковин Чорнобильської трагедії з обласного бюджету було спрямовано близько 1,5 млн. грн.

Володимир Марченко запевнив, що обласна рада і в наступному році знайде можливості для підтримки полтавців, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

- Герої-чорнобильці врятували людство від радіації, - зазначив Олександр Коваль. – Ми пам’ятаємо це. Обласна влада щорічно переглядає обласні програми з підтримки чорнобильської категорії громадян щодо збільшення їхнього фінансування, робить все можливе для поліпшення медичного обслуговування чорнобильців. Нею ініційовано перегляд концепції по виділенню путівок на санаторно-курортне лікування з тим,  щоб жителі області - учасники ліквідації аварії на ЧАЕС - мали можливість поліпшити своє здоров’я в санаторіях курорту «Миргород».

Учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС – працівникам та ветеранам органів внутрішніх справ - було вручено грошові премії від УМВС в області.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пішли з життя.

Ліквідатори поділилися спогадами про перебування в Чорнобилі. Потому поклали квіти до меморіалу працівникам міліції області, які загинули при виконанні службових обов’язків.