Підбито підсумки виконання обласної Програми соціального розвитку сільських населених пунктів

e-mail Друк PDF

16 грудня під головуванням голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка відбулася обласна науково-практична конференція з питань виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік", в якій взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голови райдержадміністрацій та районних рад, сільські голови, керівники сільгосппідприємств, начальники обласних управлінь і служб.

Було заслухано доповідь Олександра Удовіченка про підсумки виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік та завдання по підготовці відповідної програми на 2012 рік.

За інформацією голови облдержадміністрації, нинішній стан села, його соціально-економічнаінфраструктура, культурно-побутові умови населення, рівень оплати праці вимагають здійснення невідкладних і разом з тим радикальних організаційних, технологічних та фінансово-економічних заходів, спрямованих на позитивні зміни у розвитку соціальної мережі села.

Зважаючи на це, в області була прийнята Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік, мета якої - забезпечення створення у сільській місцевості сприятливого середовища для життєдіяльності людей як необхідної передумови ефективного функціонування галузей сільського господарства, вирівнювання умов життєдіяльності сільського і міського населення у відповідності до соціальних стандартів та нормативів.

Програмою передбачалися такі основні напрямки: будівництво та реконструкція дошкільних навчальних закладів; поліпшення роботи освітніх закладів сільських населених пунктів та розвиток фізичного виховання; поліпшення рівня медичного та соціального забезпечення жителів сіл; розвиток культурної сфери в сільській місцевості; розвиток та вдосконалення торгівельної мережі у сільській місцевості; розвиток автобусного сполучення сільських населених пунктів з районними центрами; створення інфраструктури аграрного ринку, зниження рівня безробіття; поліпшення дорожнього сполучення з сільськими населеними пунктами та в межах сіл; поліпшення освітлення вулиць; забезпечення сіл газифікацією та водопостачанням; благоустрій сільських населених пунктів; пілотні проекти (овочівництво, тваринництво, зелений туризм, боротьба з амброзією, розвиток дорадництва).

За станом на 01.12.2011  на реалізацію Програми використано 133,6 млн. грн. або 90,5% від запланованої суми. В тому числі з обласного бюджету – 20,2 млн. грн. (31,5% до наміченого), з місцевих бюджетів – 44,4 млн. грн. (121,6 % до наміченого), коштів інвесторів – 69,0 млн. грн. (146,8 % до наміченого).

У ході реалізації заходів Програми в області відремонтовано та відновлено 299 дитячих садків, 473 школи, 270 спортивних об’єктів, 281медичних об’єктів, 409 сільських клубів, 343 торгових об’єктів. Кількість відремонтованих та відновлених об’єктів по вказаних напрямках(окрім медичних закладів) перевищило прогнозований програмою показник. Шкіл відремонтовано 81% до наявних станом на 01.01.2011, дитячих садків - 63%, торгових об’єктів - 54%, будинків культури -51%, медичних об’єктів - 34%. Найнижчий показник із проведення ремонтних робіт по медичних закладах в деякій мірі пояснюється специфікою даних закладів та необхідністю більш детального прогнозування фінансування на проведення ремонтних робіт.

- Таким чином 2011 рік показав доволі позитивні результати соціального розвитку сільських населених пунктів. Але на цьому не будемо зупинятись, - підкреслив Олександр Удовіченко.

Аналізуючи показники виконання даної програми, голова обласної ради Іван Момот вказав на необхідність продовження реалізації заходів з розвитку сільських територій у 2012 році. Він запропонував розробити проект Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік та забезпечити винесення її на розгляд сесії обласної ради на початок року. З метою вчасного прийняття даного рішення Іван Момот звернувся до голів райдержадміністрацій та районних рад з рекомендацією вчасно затвердити відповідні районні програми.

Голова обласної ради також поінформував присутніх про підсумки обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2010 - 2011 років. У 2010 році на різні потреби сільських, селищних та районних рад було спрямовано з обласного бюджету 270 тис. грн. Йшлося про необхідність більш активної участі територіальних громад області у подібних проектах.

За підсумками розгляду питання порядку денного науково-практичної конференції була прийнята резолюція, відмічено роботу Котелевської (Корост Т.М.), Козельщинської (Сушко С.Ф.), Пирятинської (Купріян М.М.) райдержадміністрацій за високі результати у забезпеченні реалізації заходів, спрямованих на соціальний розвиток сільських територій у 2011 році, схвалено основні напрямки Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік, рекомендовано районним державним адміністраціям провести роботу щодо укладання соціальних угод між усіма землекористувачами на територій району та сільськими громадами в орієнтовних обсягах 50 грн. за 1 га орендованих земель на рік.

Ряд керівників райдержадміністрацій, районних рад, працівників сільгосппідприємств були відзначені дипломами та цінними подарунками за вагомий особистий внесок у реалізацію завдань програми.