Депутати розглянули питання проекту порядку денного дев'ятої позачергової сесії

e-mail Друк PDF

27 грудня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради, на якому розглянуто питання, внесені до проекту порядку денного дев'ятої позачергової сесії обласної ради.

У роботі комісій взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, начальники обласних управлінь і служб.

Депутати підтримали проект рішення «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік», підготовлений відповідно до Бюджетного кодексу України у зв’язку зі змінами в обсягах субвенцій  з державного бюджету та обласних бюджетів Сумської та Харківської областей, перерозподілом між місцевими бюджетами річного обсягу субвенцій з державного бюджету.

Про  Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки доповів виконуючий обов’язки начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Олександр Полупан. У Програмі, метою якої є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності, визначено цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку області на 2012 рік, а також основні напрями розвитку на 2013-2014 роки. За кожним напрямом регіональної політики сформульовані проблемні питання, ризики та критерії ефективності виконання заходів. Програма містить перелік обласних цільових програм, які передбачається реалізовувати у наступному році з визначенням виконавців, заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності регіону.

В обговоренні проекту Програми виступили депутати: Валерій Головко, Валерій Капленко, Василь Сільчук, Степан Бульба, Петро Ворона,Володимир Чернявський. Вони звернули увагу на необхідність врахування у Програмі розв’язання проблем утримання доріг, транспортного та медичного обслуговування населення, підтримки вітчизняного товаровиробника, впровадження інвестиційних проектів у сільській місцевості, створення нових робочих місць, розвитку житлово-комунального господарства.

Обласний бюджет на 2012 рік представив начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2012 рік пропонується встановити у сумі 2 580 935,0 тис. грн.; загальний обсяг видатків - у сумі 2 580 915,0 тис. грн. У порівнянні з бюджетом 2011 року, бюджет на 2012 рік передбачає збільшення доходної частини за рахунок зростання дотацій вирівнювання з державного бюджету, плати за надра, податкових надходжень. Ці кошти планується спрямувати на видатки по захищених статтях – на заробітну плату, енергоносії тощо.

Як зазначив Павло Кропивка, обласний бюджет на 2012 рік враховує зростання вартості газу, можливі ризики, забезпечує підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери -  є реальним та об’єктивним.

Проект обласного бюджету на 2012 рік після обговорення депутати схвалили.

Комісії підтримали пропозицію депутата Леоніда Куроєдова про включення до проекту порядку денного сесії питання про приймання у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області діагностичного центру за адресою: м. Полтава, вул. Залізна, буд. 17-а.