Дев’ята позачергова сесія обласної ради: у новий рік – з новим обласним бюджетом

e-mail Друк PDF

28 грудня відбулася дев’ята позачергова сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, народні депутати України Сергій Гордієнко, Олег Надоша, заступники голови облдержадміністрації, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

За традицією, на початку засідання, голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вручили Почесні грамоти обласної ради та цінні подарунки ветерану органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Вілену Безверхньому, депутату обласної ради Володимиру Мирошниченку,  директору Державного архіву Полтавської області Ганні Білоус, директору комунального підприємства «Об’єднане готельне господарство» Григорію Буйвалову, яких вони удостоєні за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, утвердження місцевого самоврядування та активну громадянську позицію.

Депутати сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткове питання - про приймання у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області діагностичного центру за адресою: м. Полтава, вул. Залізна, 17-а, та приступили до розгляду сесійних питань.

Обласна рада підтримала проект рішення «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік», підготовлений відповідно до Бюджетного кодексу України у зв’язку зі змінами в обсягах субвенцій  з державного бюджету та обласних бюджетів Сумської та Харківської областей, перерозподілом між місцевими бюджетами річного обсягу субвенцій з державного бюджету.

Про  Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки доповіла заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович. Метою Програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності. У документі визначено цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку області на 2012 рік, а також основні напрями розвитку на 2013-2014 роки, названо проблемні питання, ризики та критерії ефективності виконання намічених заходів. До Програма включено перелік обласних цільових програм, які передбачається впроваджувати у наступному році.

Розглянуту Програму сесія схвалила.

Проект обласного бюджету на 2012 рік представив начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. Загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2012 рік пропонується встановити у сумі 2 580 935,0 тис. грн.; загальний обсяг видатків - у сумі 2 580 915,0 тис. грн. У порівнянні з бюджетом 2011 року, бюджет на 2012 рік передбачає збільшення доходної частини за рахунок зростання дотацій вирівнювання з державного бюджету, плати за надра, податкових надходжень. Ці кошти планується спрямувати на видатки по захищених статтях – на заробітну плату, енергоносії тощо. Як зазначив Павло Кропивка, у бюджеті враховано тенденції розвитку у наступному році світової та вітчизняної економіки, зростання ціни на газ, підвищення рівня заробітної плати. Обласний бюджет на наступний рік, за словами начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації, максимально збалансований, він забезпечує видатки по захищених статтях, зростання рівня заробітної плати, проведення соціальних виплат.

Після обговорення проекту рішення, в якому взяли участь депутати Олександр Масенко, Михайло Стеценко, Юрій Цомартов, Степан Бульба, Іван Коваль, Валерій Головко та інші, обласний бюджет на 2012 рік було затверджено.

Своїми рішеннями обласна рада погодила приймання у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області діагностичного центру за адресою: м. Полтава, вул. Залізна, 17-а, в якому планується створити обласний перинатальний центр.

У «різному» депутат Олександр Масенко порушив проблему забезпечення законності під час агітаційної роботи з виборцями, депутат Анатолій Олійник акцентував увагу на необхідності збільшення обсягів фінансування об’єктів соціального захисту населення, депутат Степан Бульба зачитав заяву фракції Соціалістичної партії України, в якій висловлено критичні зауваження на адресу Конституційного Суду України щодо визнання конституційними намірів Уряду самостійно визначати розміри соціальних виплат пільговим категоріям населення; депутат Дмитро Хрістов за доручення фракції «Батьківщина» привітав колег із Новорічними та Різдвяними святами.

Голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко висловили вдячність начальнику УМВС України в області Олександру Рудяку, який відбуває на нове місце служби, за плідну співпрацю з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади у забезпеченні правопорядку в області. Олександру Рудяку було вручено Почесну грамоту обласної ради та цінний подарунок.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, прийнято рішення по  п’яти питаннях порядку денного сесії.

Підбиваючи підсумки бюджетної сесії в інтерв’ю журналістам обласних ЗМІ, голова обласної ради Іван Момот сказав:

- Якщо порівняти прийнятий сьогодні бюджет з бюджетом 2011 року, то доходну частину бюджету 2012 року збільшено на 388 мільйонів гривень – майже на 19 відсотків, що вселяє оптимізм. Закладено кошти на енергоносії, заробітну плату, соціальні виплати, які збільшено в середньому на 10 відсотків, враховано можливі ризики. У новий рік ми входимо з обласним бюджетом, який забезпечує фінансування галузей охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, культури, сім’ї, молоді та ін. Надіємося, що прийнятий бюджет ми не тільки виконаємо, а й перевиконаємо, як це було нинішнього року.

Іван Момот повідомив, що за розрахунками фахівців, перевиконання обласного бюджету за 2011 рік дає можливість на черговій сесії додатково розподілити більше 30 млн. грн. на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, екологію, профінансувати обласні програми. З державного бюджету виділені кошти на будівництво третьої черги обласного протитуберкульозного диспансеру, також очікується понад 80 млн. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток нашої області, що дасть можливість спрямувати кошти на будівництво соціально важливих об’єктів.

При цьому він підкреслив, що у 2012 році в області буде реалізовано понад 500 інвестиційних проектів на понад 4 млрд. грн., створено нові робочі місця, забезпечено додаткові надходження до бюджетів.

- Це вірний шлях, адже для того, щоб розподіляти, витрачати кошти, треба вміти їх заробляти, - наголосив голова обласної ради.