Депутати підтримали модернізацію профтехосвіти області

e-mail Друк PDF

25 січня постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури розглянула низку питань, які пропонується внести до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради. Вів засідання голова комісії Іван Гальченко.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, голова обкому профспілки працівників освіти і науки Григорій Шумейко.

У контексті питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області депутати розглянули звіти про роботу: Віталія Зелюка - ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Людмили Сердюк – директора обласного оздоровчого центру «Маяк», Віри Собакар – директора Микільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Полтавської обласної ради - та підтримали продовження з цими керівниками терміну дії трудових контрактів. Комісія погодила призначення Дмитра Денисюка директором нещодавно створеного позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді».

Голова обкому профспілки працівників освіти і науки Григорій Шумейко озвучив проблему відсутності на поточний рік фінансування профілакторію при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, яка виникла внаслідок колізії у законодавчій базі. Профілакторій повинен працювати, щоб вчителі, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації, мали змогу покращити стан свого здоров’я. Таку точка зору висловили голова обласної ради Іван Момот, голова комісії Іван Гальченко, депутати: Петро Ворона, Ірина Балибіна, Микола Несен, Руслана Крайнова. Відтак, ухвалено рекомендувати облдержадміністрації вивчити питання щодо фінансового забезпечення функціонування профілакторію при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Проект регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки представила перший заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк. Серед заходів Програми, спрямованої на розвиток професійно-технічної освіти в області та створення сприятливих умов для якісної підготовки трудового потенціалу в регіоні, - модернізація матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, проведення ремонтно-будівельних робіт, впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти, забезпечення педагогічними кадрами тощо. Загальна вартість Програми становить 32240,5 тис. грн. На її реалізацію планується залучити кошти з державного та обласного бюджетів, позабюджетні ресурси.

Обговорюючи Проект програми, депутати звернули увагу на необхідність конкретизувати заходи з реорганізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням потреб ринку праці.

Наразі проект регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки комісія схвалила та рекомендувала внести його на затвердження сесією обласної ради.

Депутати підтримали внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки,які передбачають закупівлю для загальноосвітніх шкіл міст обласного значення інтерактивних навчальних комплексів, збільшення коштів на придбання шкільних автобусів для підвезення учнів до місця навчання у сільській місцевості. На пропозицію депутата Петра Ворони та голови комісії Івана Гальченка, Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації рекомендовано внести до проекту рішення доповнення щодо забезпечення загальноосвітніх шкіл області мультимедійними проекторами.

У ході засідання комісія розглянули хід підготовки до відзначення в області 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки. За інформацією начальника управління культури облдержадміністрації Геннадія Фасія, на сьогодні проведено реконструкцію могили Євгена Гребінки з благоустроєм прилеглої території у селі Мар’янівка Гребінківського району, на ОДТРК «Лтава» створено документальний фільм про життєвий і творчий шлях Євгена Гребінки «Той, хто торував життя», здійснено реконструкцію Гребінківського районного будинку культури, виготовлено буклети та сувенірну продукцію. Нині триває підготовка до Міжнародної наукової конференції «Євген Гребінка у крайовому, українському та світовому літературному контексті», тематичних заходів у закладах освіти, культури і мистецтва області.

Комісія рекомендувала управлінню культури облдержадміністрації організувати виготовлення на електронних носіях копій фільмів про видатних земляків, створених на ОДТРК «Лтава» за фінансування з обласного бюджету, та направити їх в навчальні заклади області з метою подальшого використання у навчально-виховному процесі.

Питання про роботу філіалів та консультаційних пунктів українських та іноземних вищих навчальних закладів на території області депутати вирішили розглянути на наступному засіданні комісії.