Тепло в оселях – відповідальність спільна

e-mail Друк PDF

25 січня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке провів голова комісії Степан Бульба.

У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, перший заступник Полтавського міського голови, депутат обласної ради В’ячеслав Стеценко, керівники профільних управлінь і підприємств, представники громадських рад при облдержадміністрації та Полтавському міськвиконкомі, журналісти.

Левова частка питань порядку денного стосувалася проблематики теплозабезпечення й була ініційована керівництвом обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства “Полтаватеплоенерго”.

У тематичних дискусіях за участі депутатів обласної ради Ігоря Горжія, Віктора Гришанова, Андрія Козерода, Олега Романчука, Василя Сільчука, Володимира Чернявського, а також, Валерія Головка та Олександра Олексенка, поряд із висловленими фаховими пропозиціями й зауваженнями, домінувала думка щодо необхідності усвідомлення в територіальних громадах й запровадження спільної відповідальності за стан справ із теплозабезпечення нарівні з “Полтаватеплоенерго” й місцевих органів влади.

У подібному ж контексті пройшло й обговорення звернення фракції партії «Фронт змін» в обласній раді стосовно підвищення тарифів для населення з оплати послуг житлово-експлуатаційних дільниць у м. Полтаві. І хоча ситуація на сьогодні втратила свою актуальність через відміну Полтавським міськвиконкомом свого відповідного рішення, присутні певний час присвятили проблемі врегулювання взаємовідносин міської влади з громадськістю та профільними структурами облдержадміністрації й обласної ради.

У цьому сенсі заклики Володимира Онищенка, Степана Бульби й Віктора Животенка не вбачати одне в одному ворогів, спільно і конструктивно вирішувати загальні проблеми, дослухатися до людей та вчасно інформувати й радитися з громадами з актуальних проблем життєдіяльності знайшли відгук серед присутніх і були підтримані В’ячеславом Стеценком.

У ході засідання постійна комісія погодила наміри виробничого підприємства «Полтаватеплоенерго» щодо оптимізації, модернізації і реконструкції об’єктів генерації, транспортування і постачання теплової енергії, а також проект обласної Програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області до 2014 року, рекомендувавши місцевим органам влади розробити й ухвалити власні відповідні програми.

Вирішено й рекомендувати облдержадміністрації здійснити супровід процедури збільшення та капіталізації частки обласної ради у статутному фонді ОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.

Депутати розглянули та взяли до відома ще низку підвідомчих питань й інформацій.