Орієнтир на ефективне використання бюджетних коштів

e-mail Друк PDF

26 січня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про погодження переліку та напрямків використання капітальних видатків, які пропонуються до фінансування у 2012 році по галузях «Освіта» та «Охорона здоров’я». Члени комісії підтримали запропоновані головними розпорядниками коштів видатки на будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів в закладах освіти у сумі 18, 8 млн. грн., охорони здоров’я – 2, 2 млн. грн. Були також ухвалені пропозиції щодо придбання обладнання для закладів охорони здоров’я в обсязі 207 тис. грн.

У рамках Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства» в м. Полтаві планується створити обласний перинатальний центр. Для виготовлення проектно-кошторисної документації та початок реконструкції 2-го пускового комплексу діагностичного центру під обласний перинатальний центр обласної клінічної лікарні по вул. Залізній, 17а в м. Полтаві комісія підтримала спрямувати з обласного бюджету 2 млн. грн.

Депутати також затвердили порядок забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2012 році. Оскільки цукровий діабет є серйозною медико-соціальною проблемою, зазначеному питанню приділяється увага не тільки на галузевому, а й на державному рівні що передбачає забезпечення безкоштовно усіх хворих на цукровий діабет інсуліном високої якості. Лікарські засоби плануються відпускати хворим на цукровий діабет, у разі амбулаторного лікування, за рецептами лікарів закладів охорони здоров’я, за місцем проживання.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів комісія підтримала проекти Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2012 - 2014 роки, Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки, Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки, погодила внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки та стратегії розвитку Полтавської області до 2015 року, затвердженої рішенням п’ятої сесії обласної ради п’ятого скликання від 29 листопада 2006 року.

У ході засідання депутати розглянули заяви і звернення щодо укладення договорів позички, результатів конкурсу на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області.