Полтавщину відвідав Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк

e-mail Друк PDF

2 лютого Полтавщину з робочим візитом відвідав Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

У селі Білики Кобеляцького району Микола Присяжнюк та голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко ознайомилися з реалізацією інвестиційного проекту «ТОВ «Бєлгранкорм-Полтавщина». Комплекс розрахований на утримання 2,5 тис. продуктивних свиноматок, відгодівлю 55 тис. голів свиней, виробництво  5,5 тис. тонн свинини на рік.

Міністр відзначив, що спорудження подібних комплексів є значним кроком не тільки для розвитку свинарства Полтавської області, але й для всієї України.

В облдержадміністрації під головуванням Олександра Удовіченка та за участі Миколи Присяжнюка відбулася обласна нарада «Стан та перспективи сільськогосподарського виробництва та розвитку сільських територій».

Відкриваючи нараду, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко зазначив, що аграрна галузь завжди буда провідною на Полтавщині.

- 2011 рік був хоча і непростим, проте результативним для області. Він показав, що ми навчились господарювати, насамперед у рослинництві, що дає нам надію з оптимізмом дивитись у майбутнє, - сказав Олександр Удовіченко.

Про стан справ в агропромисловому комплексі області, розвиток інфраструктури сільських населених пунктів поінформував заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула. У формування матеріально-технічної бази сільськогосподарськими товаровиробниками області було залучено 1,2 млрд. кредитних ресурсів, придбано 1244 одиниці техніки на 440 млн. грн., внесено 60 кг. мінеральних добрив на 1 га посівних площ. Посів проведено насінням високих репродукцій. Витримується оптимальна структура посівних площ, в якій понад 50% складають зернові культури. У минулому році в області отримано найбільший за всю історію аграрного виробництва урожай зернових – 5,1 млн. тонн (на 2,2 млн. тонн більше попереднього року) при урожайності 52 ц/га. Область також мала рекордний врожай картоплі - 1275,1 тис. тонн і овочів – 469,9 тис. тонн. Відтак, повністю задовольнила внутрішні потреби власною продукцією. Галузь тваринництва характеризується активною інвестиційною діяльністю. Забезпечено приріст поголів’я корів у сільгосппідприємствах на 1900 голів, покращено роботу з оновлення стада, збільшено обсяг заготівлі кормів до 4,2 млн. ц к. од. Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ, корів та по виробництву молока в сільгосппідприємствах область займає перше місце (14,1% державного валу). Чимало зроблено на Полтавщині і для розвитку соціальної сфери села – відкрито 60 дитячих садків. Здійснено ремонти приміщень 473 шкіл, 300 дитячих садків, 281 медичного закладу, 409 будинків культури, 270 спортивних об’єктів, 343 об’єктів торгівлі.

Думками з приводу розвитку агропромислового комплексу, створення ринку землі, інших аспектів сільськогосподарського виробництва тарозвитку сільських територій поділилися голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, директор СТОВ «Агрофірми «Оржицька» Оржицького району Володимир Несен, депутат обласної ради, генеральний директор СТОВ «Воскобійники» Шишацького району Валерій Капленко, голова Семенівської райдержадміністрації Валерій Книш, Омельницький сільський голова Кременчуцького району Олександра Шереметьєва, голова Карлівської районної ради Петро Світлик та інші.

У своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підкреслив, що платформою для розвитку аграрного сектору економіки є українське село. Саме тому, на його переконання, необхідно зміцнювати та розвивати інфраструктуру сільських населених пунктів.

Міністр акцентував увагу на доцільності розроблення власної моделі розвитку аграрної галузі з врахування національних особливостей, створення ринку землі. Він наголосив на необхідності визначити пріоритетну для держави форму аграрного сектору - великотоварне виробництво, фермерство, СТОВ чи одноосібні господарства.

У роботі наради взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко.