Відзначено ювілей Євгена Гребінки

e-mail Друк PDF

2 лютого голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Гребінківський район та взяв участь в урочистостях з нагоди 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки - всесвітньо відомого поета, байкаря, прозаїка, видавця, громадського діяча ХІХ століття.

Голова обласної ради Іван Момот, інші високоповажні гості, які прибули вшанувати пам’ять Євгена Гребінки – перший заступник Міністра культури України Юрій Богуцький, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Валерій Пархоменко, голова МГО «Полтавське земляцтво» Володимир Загорій, генеральний директор МГО "Полтавське земляцтво" Марина Бурмака, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Микола Степаненко, начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій – разом з керівниками місцевої влади побували у селі Мар’янівка на могилі Євгена Гребінки та поклали квіти до підніжжя пам’ятника письменнику. Також квіти було покладено до пам’ятника, спорудженого на честь видатного земляка у м. Гребінка.

У районному народному краєзнавчому музеї гості ознайомилися з експозицією кімнати-музею Євгена Гребінки, виставкою робіт майстрів народної творчості району. Потому взяли участь в урочистих зборах, які відбулися за участі керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Гребінківського району, представників творчої інтелігенції та громадськості у реконструйованому районному будинку культури.

Голова обласної ради Іван Момот привітав земляків із знаменною подією у культурному житті області, відзначив вагомі досягнення Євгена Гребінки на літературній ниві, в утвердженні гуманістичних ідеалів, зміцненні моральних засад у суспільстві. Він наголосив, що на Полтавщині пам’ятають свого уславленого земляка, роблять все для збереження його пам’яті. Так за рішенням обласної ради, до 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки на реконструкцію його могили з благоустроєм прилеглої території у селі Мар’янівка з обласного бюджету спрямовано 295 тис. грн. На Полтавській ОДТРК «Лтава» за кошти обласного бюджету (50 тис. грн.) створено документальний фільм «Той, хто торував життя» про життєвий і творчий шлях Євгена Гребінки. На ремонт Гребінківського районного будинку культури з обласного бюджету у минулому році виділено 297 тис. грн.

Від імені обласної ради Іван Момот подякував всім причетним до організації заходів із відзначення ювілею Євгена Гребінки за плідну роботу та активну громадянську позицію.

За збереження і популяризацію культурної спадщини рідного краю, активну участь у підготовці ювілейних заходів Почесними грамотами обласної ради були нагороджені: член Національної Спілки журналістів України Андрій Денисенко, краєзнавець Олексій Припутня, Мар’янівський сільський голова Іван Малярик.

Завершилися урочисті заходи традиційним на гребінківській землі культурно-мистецьким святом «Гребінчина світлиця».