Депутати розглянули проекти обласних програм

e-mail Друк PDF

7 лютого під головування Андрія Соколова відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, на якому розглянуто проекти профільних обласних програм, які пропонується внести до проекту порядку денного десятої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка.

Проект обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012-2014 роки представила начальник відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталія Шкоденко. Метою Програми є створення оптимальних правових, соціальних та економічних умов формування та розвитку громадянської активності, самовизначення та самореалізації, надання гарантій соціального становлення молоді, реалізація рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності суспільства. Серед заходів Програми – навчання лідерів та активістів молодіжних, дитячих громадських організацій, відродження та популяризація пластового (скаутського руху), організація молодіжних волонтерських та трудових загонів, гендерна просвіта, проведення заходів з військово-патріотичного, екологічного виховання, попередження насильства у сім’ї, протидії торгівлі людьми, конкурсів, акцій тощо. Ресурсне забезпечення Програми становлять в основному кошти обласного бюджету – майже 3 млн. грн.

В обговоренні питання взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голова комісії Андрій Соклов, депутати Юрій Муха, Володимир Онищенко, Олександр Іваніна.

Зокрема, голова обласної ради Іван Момот вказав на необхідність комплексного підходу до формування заходів Програми, широкого обговорення проекту Програми представниками молодіжних громадських організацій, студентського самоврядування. Він також вніс пропозицію конкретизувати позабюджетні надходження, які планується залучити до реалізації Програми.

Виключити видатки на проведення моніторингу виконання заходів Програми запропонував депутат Юрій Муха. На думку депутата, моніторинг реалізації заходів програми, як і ряд інших адміністративно-організаційних завдань, доцільно доручити фахівцям обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а зекономлені, таким чином, кошти спрямувати на заходи Програми.

Депутат Володимир Онищенко вніс пропозицію у проекті Програми передбачити кошти на проведення заходів, які забезпечують розвиток студентського самоврядування.

Скоригувати видатки Програми відповідно до фактично виділених з обласного бюджету коштів на 2012 рік та прогнозованих на 2013-2014 роки запропонував депутат Олександр Іваніна.

Голова комісії Андрій Соколов вніс пропозицію - з метою ефективного використання бюджетних ресурсів передбачити контроль з боку профільної депутатської комісії за виконанням Календарного плану заходів відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації на 2012 рік.

Наразі комісія рекомендувала відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації доопрацювати Проект обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012-2014 роки відповідно до висловлених депутатами зауважень та пропозицій.

Ухвалено заслухати на черговому засіданні комісії звіт про роботу за 2011 рік обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Депутати проаналізували та схвалили проект обласної Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2014 роки. Виконання цієї Програми, яка коштуватиме обласному бюджету понад 21 млн. грн., забезпечить організований якісний відпочинок та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

У ході засідання було погоджено план роботи постійної комісії на 2012 рік.