«Легіон» своїх не забуває

e-mail Друк PDF

Всеукраїнський турнір з дзюдо, присвячений пам’яті майстра спорту, призера Кубка світу з дзюдо Михайла Тагірова, днями пройшов у Кременчуці. У змаганнях взяли участь 315 дзюдоїстів із України, Росії та Молдови.

Ініціатива проведення спортивних змагань пам’яті Михайла Тагірова належить клубу спортивних єдиноборств «Легіон», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин. Саме в «Легіоні» під керівництвом тренерів Василя Волошина та Валерія Середи починав свій спортивний шлях Михайло Тагіров. Всеукраїнський турнір особисто відкрив депутат обласної ради, Почесний громадянин Кременчука Володимир Матицин.

– Це дуже приємно, що приїхало стільки спортсменів з різних областей України та Росії. Я завжди говорив і підкреслюю: здорове суспільство починається зі здорових людей. Тому ми докладаємо всіх зусиль, щоб якомога більше дітей залучити до занять спортом. Для цього маємо клуб спортивних єдиноборств «Легіон», відкриваємо філіали, – зазначив Володимир Матицин.

На відкритті турніру пам’яті Михайла Тагірова була присутня його мати. Велику кількість людей поєднала пам’ять про її сина. І всі вони продовжують його справу: вчаться бути сильними, витривалими, стійкими та відповідальними за свої дії.

Результатами чемпіонату, його організацією задоволені й організатори, і гості. Чимало кубків залишились у Кременчуці. Вихованці КСЄ «Легіон» продемонстрували, чого навчились у своїх тренерів. У віковій категорії 1998-1999 років народження серед хлопців бронзу у вазі 42 кг отримав Роман Занько, чемпіоном у вазі 46 кг став Руслан Попович. У цій же віковій категорії чемпіонкою у вазі 44 кг стала Анна Іванова. У віковій категорії 2000-2001 років народження серед хлопців – два бронзових призери: у вазі 55 кг – Євген Степанов, у вазі 66 кг – Вадим Іванов, і два чемпіони: Микита Іванов у ваговій категорії – 30 кг, та Андрій Посадчук – у вазі 60 кг. Не гірше виступили й їхні однолітки – дівчата. Яна Кудряшова посіла І місце у вазі 28 кг, Анастасія Грицак стала чемпіонкою у вазі 48 кг.

– Кременчуцька команда боролася добре. Проте завжди хочеться більшого. Ми бачимо серед молодих спортсменів, дійсно, талановитих, гідну зміну тим, хто зараз бореться, – наголосив тренер КСЄ «Легіон» Василь Волошин.

Юрій Шевченко, тренер (м. Харків):

– У нас гарна команда, тренуємося в харківській ДЮСШ. А от часто виїжджати не завжди виходить. Сьогодні подорож відбулася за кошт батьків, на жаль, команда не має фінансової підтримки. Якби ми мали таку підтримку, як у кременчуцького «Легіону», була б інша справа.

Настя Сердюк, 10 років, дзюдоїстка, (м. Кременчук):

– Вперше пішла на дзюдо 4 місяці тому. Спочатку не хотіла, а вже додому повернулася з палаючими очима.

Михайло Тагіров народився 29 вересня 1978 р. у Кременчуці. Під час навчання в школі почав займатися дзюдо у КСЄ «Легіон» під керівництвом Валерія Середи і Василя Волошина. У 1995 р. виконав норматив майстра спорту України. Після закінчення школи вступив до Національного університету фізичного виховання і спорту України. Неодноразово у складі збірної команди України брав участь у міжнародних змаганнях. Багаторазовий призер чемпіонатів і Кубків України. У лютому 1999 р. став бронзовим призером Кубка світу в Болгарії. У 2007-2008 рр. працював тренером у КСЄ «Легіон» і продовжував виступати на змаганнях. Влітку 2007 р. став бронзовим призером IV Літніх спортивних ігор України в Черкасах у вазі до 90 кг.

8 лютого 2009 р. на узбіччі дороги «Кременчук – Омельник» було знайдено скривавлене тіло Михайла Тагірова. Лікарі не змогли врятувати життя молодого чоловіка. Михайла поховали 11 лютого.