Депутати обговорили розвиток промислового комплексу, підприємництва та залучення інвестицій

e-mail Друк PDF

14 лютого на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій, яке вів Віктор Бондаренко, розглянуто виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2011 рік в частині промислової політики, підприємництва та інвестицій.

У роботі комісії взяв участь голова обласної ради Іван Момот.

Інформували:  Олександр Полупан – виконуючий обов’язки начальника Головного управління економіки облдержадміністрації, Микола Логвін – начальник відділу Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Михайло Бугрій – начальник управління з питань споживчого ринку, розвитку сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації, Дмитро Орлов – начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації.

За підсумками минулого року у промисловому комплексі області спостерігається незначне відставання (на 0,5%) від минулорічних темпів промислового виробництва та на 7% - від запланованого показника на 2011 рік. Спад виробництва в галузі обумовлений зменшенням обсягів переробки нафти ПАТ «Укртатнафта» (на 15,5% менше, ніж за 2010 рік).

Щодо сфери підприємництва, то за 2011 рік кількість малих підприємств збільшилася на 64 одиниці. За станом на 1 січня 2012 року в області зареєстровано 80708 суб’єктів підприємницької діяльності. Для підтримки малого підприємництва працюють 3 бізнес-інкубатори, 6 бізнес-центрів, 9 лізингових центрів, 13 місцевих фондів підтримки підприємництва, 24 товарні біржі, 23 інвестиційні та інноваційні компанії та фонди. За рік, що минув, до бюджетів різних рівнів суб’ктами малого підприємництва сплачено 645,8 млн. грн. – 4,1% від загальних надходжень по області.

Збільшилися обсяги залучення інвестицій. Так, при запланованих на 2011 рік 7800 млн. грн. за січень-вересень підприємствами та організаціями області освоєно 6075 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що становить 130,7% від капіталовкладень за відповідний період 2010 року. При цьому понад 61% інвестицій в основний капітал спрямовано у розвиток промислових видів діяльності.

В обговоренні питання взяли участь голова обласної ради Іван Момот, депутати Юрій Бульбаха, Геннадій Коваленко.

Зокрема, голова обласної ради Іван Момот зазначив доцільність широкого інформування підприємців про зміни у податковому законодавстві, проведення роз’яснювальної роботи стосовно необхідності легалізації заробітної плати, реєстрації найманих працівників.

Іван Момот вказав на важливість відновлення роботи Пирятинського та Гадяцького сирзаводів. На думку голови обласної ради, від вирішення цієї проблеми залежить благополуччя працівників цих підприємств, їхніх сімей, наповнення бюджетів.

Депутат Юрій Бульбаха порушив проблему захисту внутрішнього ринку, створення сприятливих умов для реалізації продукції вітчизняних товаровиробників.

На негативній для економіки ряду областей України тенденції щодо перенесення приватного бізнесу з регіонів до Києва звернув увагу депутат Геннадій Коваленко.

Відтак, комісія ухвалила рекомендувати управлінню з питань споживчого ринку, розвитку сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації посилити інформування підприємців щодо нового податкового законодавства, провести роз’яснювальну роботу стосовно необхідності легалізації заробітної плати, реєстрації найманих працівників; вивчити питання щодо розширення внутрішніх ринків збуту продукції Пирятинського та Гадяцького сирзаводів, провести відповідний моніторинг по з’ясуванню ситуації в області щодо перенесення приватного бізнесу до інших регіонів.

Управлінню зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації рекомендовано активізувати співпрацю з промисловими підприємствами області в частині забезпечення умов реалізації продукції виробництва на внутрішньому ринку, відповідно до чинного законодавства.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома звіт генерального директора Регіонального Фонду підтримки підприємництва по Полтавській області Ніни Кузьменко про діяльність Фонду та виконання статутних зобов'язань з впровадження заходів Комплексної програми розвитку малого підприємництва в Полтавській області на 2011 рік. Протягом минулого року було укладено 39 договорів фінансової підтримки суб’єктів підприємницької діяльності на поворотній та безповоротній основах, фінансування технічного оснащення дозвільних центрів громадських приймалень при райдержадміністраціях, забезпечення програмних заходів та соціально-економічних проектів ресурсної та інформаційної підтримки. На початок 2012 року у Фонді налічувалося 56 діючих фінансових договорів на зворотній основі на майже 2 млн. грн. Серед бізнес-проектів, які перемогли у конкурсі та отримали фінансову підтримку з Фонду у 50-70 тис. грн., названо: «Розширення мережі закладів громадського харчування торгової марки «Полтавські галушки» с. Вільшанка Лубенського району», «Налагодження технології утеплення та оздоблення фасадів пінополістирольними плитами», «Розширення виробництва та збільшення асортименту хлібобулочних виробів м. Гребінка Гребінківського району».

Також у ході засідання комісія розглянула питання про внесення змін до Стратегії розвитку Полтавської області до 2015 року, затвердженої рішенням п’ятої сесії обласної ради п’ятого скликання від 29 листопада 2006 року.