Засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення

e-mail Друк PDF

15 лютого під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, керівники обласних управлінь і служб, представники громадських організацій.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про діяльність будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області та перспективні плани їх рохзвитку.

За інформацією першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніни Черняк, в системі соціального захисту населення області функціонує 14 будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, з них 7 психоневрологічних, 5 загального типу та 2 дитячих, у яких на утриманні знаходяться 2374 підопічних. Штатна чисельність працівників інтернатних закладів становить 1624,5 штатних одиниць.

На 2012 рік на утримання будинків-інтернатів системи соціального захисту затверджений обсяг видатків становить 65,4 млн. грн. Зазначений обсяг асигнувань буде спрямований на оплату праці, енергоносіїв та комунальних послуг, на придбання продуктів харчування, медикаментів, на виплату пільгових пенсій.

Депутати проаналізували та підтримали перспективні плани розвитку інтернатних закладів, у тому числі завершення будівництва їдальні Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату та заміну котла в котельні Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

Комісія також розглянула та схвалила з умовою доопрацювання проект Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки. За інформацією Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в області проживає 79811 осіб з інвалідністю, більшість з яких потребує постійної допомоги з боку держави, місцевих органів виконавчої влади. З них 9101 особа має І групу інвалідності, 32686 осіб - ІІ групу, 33385 – ІІІ групу, та 4639 – дітей з інвалідністю.

Метою програми є вирішення питань організаційно-правового, інформаційного, матеріально-технічного, медичного та соціально-побутового забезпечення осіб з інвалідністю. На виконання заходів програми планується спрямувати з обласного бюджету 10,3 млн. грн.

У ході засідання депутати заслухали інформацію першого заступника директора обласного центру зайнятості Юрія Кудрі про організацію оплачуваних громадських робіт на 2012 рік. Після детального обговорення члени комісії погодили перелік підприємств спільної власності територіальних громад області, на базі яких передбачено створення спеціальних тимчасових робочих місць для організації оплачуваних громадських робіт для осіб, які шукають роботу та розглянули перелік видів оплачуваних громадських робіт. Це роботи по будівництву або ремонту об’єктів соціальної сфери, установ охорони здоров’я, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, догляд за особами похилого віку та інвалідами, роботи в галузі сільського господарста тощо. У контексті даного питання комісія також підтримала проект Програми зайнятості населення Полтавської області на 2012-2013 роки.

З поміж іншого депутати заслухали звіти: директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату Анатолія Мокляка, директора Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату Миколи Ільяшенка та погодили продовження з ними трудових контрактів.