Війна в Афганістані – наша біль і скорбота

e-mail Друк PDF

15 лютого, у День виведення радянських військ із Афганістану, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав в обласному центрі біля пам’ятника землякам, які загинули в Афганській війні, відбувся мітинг.

Серед полтавців, які прийшли вшанувати пам’ять полеглих воїнів-інтернаціоналістів, - ветерани Афганської війни, родичі загиблих, керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади області та міста Полтави, військові, молодь, представники громадськості.

Відкрили мітинг голови Полтавської міської та обласної організацій Української Спілки ветеранів Афганістану Олексій Глушков та Валерій Корчуков.

Валерій Корчуков, зокрема, зазначив, що організації Української спілки ветеранів Афганістану на Полтавщині зробили чимало корисних справ для поліпшення соціального захисту воїнів - інтернаціоналістів, сімей загиблих. Ветерани афганської війни активно працюють з молоддю, проводять військово-патріотичне виховання.

- Сила воїни-афганців у їхній єдності,- наголосив Валерій Корчуков.

- Ніколи не забудуться імена загиблих. Вічною буде шана героям-афганцям, миротворцям, які показали приклад мужності, вірного служіння вітчизні і відданості військовому обов’язку, - сказав голова обласної ради Іван Момот. - Обласна рада завжди підтримувала і надалі буде підтримувати громадські організації, які опікуються соціальним захистом учасників бойових дій на території інших держав, родин загиблих. Будемо разом робити все необхідне для забезпечення надійного соціального захисту цієї категорії громадян.

Іван Момот висловив вдячність учасникам бойових дій на території інших держав за відвагу та вірність присязі, а також за активну громадянську позицію, яку воїни-інтернаціоналісти виявляють у мирному житті – чимало з них є депутатами місцевих рад, активістами Української Спілки ветеранів Афганістану.

Перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко підкреслив, що учасники бойових дій на території інших держав є взірцем для сьогоднішніх захисників Вітчизни, миротворців у виконанні військового обов’язку, забезпеченні миру і стабільності.

- Війна залишилася у минулому, - сказав, звертаючись до колишніх воїнів, Полтавський міський голова Олександр Мамай, - проте наші діти і внуки завжди будуть пишатися вами та вашими військовими досягненнями.

Керівники області і міста урочисто вручили учасникам бойових дій на території інших держав пам’ятні медалі «Учаснику локальних війн», почесні грамоти обласної ради, облдержадміністрації, Полтавського міськвиконкому, яких вони удостоєні за зразкове виконання військового обов’язку та активну участь у військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих в Афганській війні земляків, поклали до підніжжя пам’ятника гірлянди та квіти.

На честь полеглих героїв пролунав салют.

У рамках заходу звучали «афганські» пісні, була організована польова кухня з солдатською кашею.