Президент України здійснив робочу поїздку на Полтавщину

e-mail Друк PDF

16 лютого Президент України Віктор Янукович відвідав з робочою поїздкою Полтавську область.

Главу держави зустріли та супроводжували: голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, Кременчуцький міський голова Олег Бабаєв.

У селі Потоки Кременчуцького району Президент України взяв участь у відкритті навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» Кременчуцького педагогічного училища імені А.С. Макаренка, яке відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області (директор училища, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури Іван Гальченко).

В «Ерудиті» здійснюватиметься цілорічне оздоровлення та навчання обдарованих дітей, проводитимуться обласні предметні олімпіади, обласний етап конкурсу Малої академії наук, фестивалі, інших освітні заходи. До складу комплексу входять навчальний і спальний корпуси, їдальня, спортивно-ігрове містечко з футбольним полем зі штучним покриттям, тренажерний комплекс, майданчик для спортивних ігор, обладнаний пляж.

Віктор Янукович оглянув матеріальну базу комплексу, ознайомився з умовами навчання, відпочинку, оздоровлення дітей, подарував вихованцям «Ерудиту» мультимедійне обладнання.

Глава держави висловив сподівання, що цей навчальний заклад виховуватиме майбутніх учених, інженерів, будівничих сучасної України. Він подякував усім, хто доклав зусиль для втілення в життя ідеї створення навчального центру.

У Кременчуці Віктор Янукович побував у ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», оглянув його виробничі потужності, поспілкувався з трудовим колективом. Президент, голова Наглядової ради ПАТ Володимир Приходько представив Главі держави зразки продукції підприємства: перший вітчизняний двосистемний електропоїзд, вагони метро, пасажирський спальний вагон.

Звертаючись до працівників заводу, Президент України висловив переконання, що такі підприємства як ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» потребують державної підтримки, що полягає, перш за все, у держзамовленнях.

- Те, що ви робите, має надзвичайно велику перспективу, і держава це буде підтримувати, – сказав Віктор Янукович.

Президент України наголосив на важливості розвитку експорту української продукції. Глава держави переконаний, що лише за цієї умови можливе зростання національної економіки.

- У 2011 році зростання економіки становило 5,2%, однак 90% у цій цифрі склав експорт, - зазначив Віктор Янукович.

Він висловив переконання, що Україні необхідно збільшувати додану вартість своїх товарів шляхом поглиблення переробки сировини та нарощення обсягів випуску готової продукції.

- Україна здатна випускати якісні товари, використовуючи сучасні технології, - наголосив Віктор Янукович.

Президент України, крім того, звернув увагу на колосальний інвестиційний потенціал України, який можна ефективно реалізувати тільки за інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки.

У спілкуванні з вагонобудівниками Глава держави порушив проблему медичного обслуговування населення.

- Запровадженню ефективної системи страхової медицини в Україні має передувати побудова якісної медичної інфраструктури, - заявив Віктор Янукович. - Необхідно розвивати первинну медичну допомогу, невідкладну швидку допомогу, наближати медичну допомогу до людей через сімейних лікарів та амбулаторії сімейної медицини.

Глава держави зауважив, що страхову медицину можна буде запроваджувати лише тоді, коли якість медичних послуг, які надаються в Україні, наблизиться до високого рівня.

Потому Президент України провів прес-конференцію.

На площі, перед будівлею Кременчуцької міської ради, Глава держави оглянув автомобілі, випущені за останні два роки Холдинговою компанією «АвтоКрАЗ» (голова правління, депутат обласної ради Сергій Сазонов).

У Кременчуцькій міській раді Президент України провів нараду з господарсько-адміністративним активом Полтавщини.

Президент України заявив, що навесні, за результатами першого кварталу, до Державного бюджету України обов’язково будуть внесені зміни. Йдеться зокрема про те, щоб передбачити у Держбюджеті 2012 року збільшення фінансування регіонів.

- У 2012 році рівень соціальних стандартів в Україні продовжить зростати, - наголосив Віктор Янукович.

За словами Глави держави, розмір мінімальних пенсій цього року має бути підвищений до рівня прожиткового мінімуму.

- Ми ставимо завдання - наблизити пенсії до прожиткового мінімуму. Ми зобов’язані підвищити пенсійне забезпечення, - сказав Віктор Янукович та додав, що влада також докладатиме зусиль для підвищення зарплат, адже без цього неможливо досягти збільшення пенсій.

Такі кроки, на думку Президента України, мають забезпечити зростання національної економіки.

Президент наголосив на особливій актуальності питання щодо утвердження в Україні високих демократичних стандартів у контексті проведення парламентських виборів у жовтні поточного року.

- З точки зору участі влади, адміністративного ресурсу в цих виборах – безумовно, це неприпустимо. Ми хочемо, щоб в Україні утверджувалися демократичні стандарти, хочемо, щоб наші партнери бачили Україну як сучасну державу, яка рухається цим шляхом, - зазначив він.

Глава держави зауважив, що йдеться про вдосконалення національного законодавства, яке забезпечить захист прав та свобод людини, прийняття нового Кримінального процесуального кодексу, законів про адвокатуру та прокуратуру. Президент додав, що вони будуть прийняті вже цього року.

Віктор Янукович висловив переконання, що зазначені закони, безумовно, наблизять Україну до європейських стандартів, значно піднімуть рівень захисту прав людини та створять рівні умови для кожного громадянина з точки зору справедливого судочинства.

Говорячи про важливість реформування роботи правоохоронних органів, Президент підкреслив, що у минуле має відходити практика порушення прав людини, знущання з людини.

Питання будівництва вітчизняними підприємствами сучасних швидкісних потягів потрібно вирішувати разом з експертами на державному рівні, - наголосив Глава держави.

- Ми маємо на меті виробляти на території України сучасні швидкісні потяги, 90% з яких будуть експортовані, – сказав Віктор Янукович.

Він звернув увагу керівників Міністерства інфраструктури та «Укрзалізниці» на важливість замовлень для вітчизняного машинобудівного комплексу.

Щодо будівництва мостового переходу в Кременчуці, то Президент України Віктор Янукович вважає, що воно має розпочатися у 2013 році. Президент висловився за необхідність виділити з Державного бюджету кошти на розробку проекту будівництва мостового переходу.

У контексті питання розвитку галузі охорони здоров’я, зокрема охорони материнства і дитинства, Віктор Янукович зазначив, що перинатальний центр у Полтаві має бути відкритий у 2012 році, щоб лікарі мали можливість своєчасно реагувати на складні випадки при народженні дітей.

 

(За матеріалами офіційного Інтернет - представництва «Президент України Віктор Янукович»)