Депутати схвалили виділення 2 млн. грн. на лісорозведення

e-mail Друк PDF

17 лютого постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного десятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Володимир Несен, взяв участь голова обласної ради Іван Момот.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2012 рік доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Павло Кропивка. На утримання установ обласного значення, впровадження обласних програм, проведення заходів та формування бюджету розвитку за рахунок вільного залишку бюджетних коштів загального фонду спрямовується 35,1 млн. грн. Зокрема, на заходи обласної Програми розвитку галузі тваринництва на період 2011-2015 роки - 300 тис. грн., обласної Програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на період до 2015 року - 150 тис. грн., Програми забезпечення продовольчої безпеки Полтавської області на 2011-2014 роки - 500 тис. грн., на кредитування індивідуальних сільських забудовників за програмою «Власний дім» - 500 тис. грн. Виділяється 1,5 млн. грн. на погашення кредиторської заборгованості за виконані у 2011 році роботи щодо охорони і раціонального використання земель.

Цей проект сесійного рішення депутати підтримали та рекомендували внести його на розгляд сесії.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію виконуючого обов’язки начальника Головного управління агропромислового розвиткуоблдержадміністрації Семена Москаленка про підсумки виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік. За станом на початок грудня 2011 року, на реалізацію заходів Програми використано 133,6 млн. грн., у тому числі з обласного бюджету - 20,2 млн. грн., з місцевих бюджетів - 44,4 млн. грн., коштів інвесторів - 69, 0 млн. грн. У сільських населених пунктах збудовано та реконструйовано дошкільні навчальні заклади, об’єкти торгівлі, культури, відкрито ряд амбулаторії сімейної медицини, відремонтовано загальноосвітні школи. Також відновлено автобусні сполучення, проведено ремонти доріг, освітлення вулиць, роботи з газифікації, водопостачання та благоустрою. Роботи з покращення життя у селах та селищах області необхідно продовжувати. Відтак облдержадміністрація вносить проект Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2012 рік.

Обговорюючи питання, голова комісії Володимир Несен, депутати Валерій Капленко, Олександр Коросташов та інші звернули увагу на існуючі у життєдіяльності сільських територіальних громад проблеми, які стосуються роботи закладів торгівлі, транспортного обслуговування населення, стану доріг тощо.

З цього приводу голова обласної ради Іван Момот зазначив, що дана Програма якраз і спрямована на позитивні зміни у розвитку соціальної інфраструктури села.

- Громадяни, депутати повинні ставити перед владою питання життєдіяльності сільських територій, а влада – брати на себе відповідальність та вирішувати ці питання, - наголосив Іван Момот.

Інформацію про підсумки виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік депутати взяли до відома, розглянули та схвалили проект відповідної програми на 2012 рік, рекомендували органам місцевого самоврядування області передбачити в бюджетах видатки на фінансування її заходів у поточному році.

Про сучасний стан лісового господарства в області та хід виконання обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року» комісію поінформував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Юрій Тараненко. За його словами, в області нараховується 282, 5 тис. га земель лісового фонду. Ліси виконують переважно екологічні (водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі) функції і мають обмежене експлуатаційне значення. Спостерігається позитивна динаміка збільшення лісових площ – за останні 60 років площа лісів на Полтавщині збільшилася в 1, 6 разів. Природно-заповідний фонд становить 21% території лісів і має стійку тенденцію до збільшення. Всі ліси області віднесено до особливого режиму користування.

Комісія рекомендувала завершити інвентаризацію лісів, виготовлення відповідної правовстановлюючої документації, забезпечити прозорість ринку необробленої деревини шляхом проведення аукціонів, впровадити єдину систему електронного обліку деревини.

Зважаючи на необхідність збереження довкілля, нарощення темпів заліснення території області, забезпечення стійкості та продуктивності лісових насаджень, депутати підтримали виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища області на 2012 рік у сумі 2 млн. грн. на реалізацію заходів із захисного лісорозведення.

Як повідомив Юрій Тараненко, на лісокультурне виробництво буде також залучено 7 млн. грн. з державного бюджету та 5 млн. власних коштів лісгоспів. У нинішньому році планується висадити 1110 га нових лісів.

Також у ході засідання було підтримано проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл Дмитрівка, Кияшки, Кузьменки на території Дмитрівської сільської ради міста Комсомольськ Полтавської області, погоджено план роботи постійної комісії на 2012 рік.