Депутати ознайомилися з будівництвом протитуберкульозного диспансеру

e-mail Друк PDF

21 лютого на базі обласного протитуберкульозного диспансеру відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорониздоров’я, на якому розглянуто питання про хід будівництва лікувального корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру.

У засіданні, яке вів голова комісії Михайло Виноград, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, голова постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку Віктор Шадчнєв, начальники обласних управлінь і служб.

Як поінформував начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Сергій Шульга, третя завершальна черга будівництва обласного протитуберкульозного диспансеру передбачає зведення діагностичного та палатного (на 350 ліжок) блоків, харчоблоку, споруди знезараження стічних вод, дизельної електростанції та розширення діючої котельні з добудовою. Вартість робіт у цінах 2008 року становить понад 204 млн. грн. На фінансування проектних робіт та проведення комплексної державної експертизи з обласного бюджету спрямовано 4 млн. грн. У минулому році на будівництво третьої черги об’єкту надійшло 24718,0 тис. грн. з державного бюджету та 3200,0 тис. грн. – з обласного. Проведено демонтаж існуючих будівельних конструкцій, виконано земляні роботи, наразі ведеться будівництво фундаменту.

Обговорюючи питання, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко звернув увагу на те, що будівля поліклініки, внаслідок порушення технології будівництва, дає усадку та тріщини. Фахівцями відпрацьовуються пропозиції щодо зміцнення її фундаменту.

На пропозицію Михайла Винограда, комісія рекомендувала управлінню капітального будівництва облдержадміністрації забезпечити дієвий контроль за якісним будівництвом протитуберкульозного диспансеру, ефективним використанням бюджетних ресурсів, дотриманням графіку проведення будівельних робіт.

Також ухвалено рекомендувати облдержадміністрації вирішити питання фінансування та проведення робіт по запобіганню руйнування будівлі поліклініки обласного протитуберкульозного диспансеру.

Про внесення змін до показників обласного бюджету по галузі «Охорона здоров’я» доповів начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак. За рахунок вільного залишку бюджетних коштів загального фонду на потреби галузі спрямовується 10 млн. грн. Зокрема, ці кошти пропонується використати: на реконструкцію другого пускового комплексу діагностичного центру під обласний перинатальний центр обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, на завершення робіт по реконструкції приміщень дитячої обласної клінічної лікарні, на придбання медичного обладнання і предметів довгострокового користування, проведення невідкладних робіт по капітальному ремонту обласних закладів охорони здоров’я, на придбання м’якого інвентарю та меблів для новоствореного перинатального центру, на покращення медикаментозного забезпечення онкологічних хворих в обласному клінічному онкологічному диспансері, на забезпечення пільгового амбулаторного лікування хворих, на придбання реактивів для лабораторій та ін.

Цей проект рішення депутати підтримали та рекомендували внести його на розгляд десятої сесії обласної ради.

Комісія схвалила порядок забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2012 році.

У ході засідання було погоджено продовження терміну дії трудових контрактів з керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.