Засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

21 лютого під головуванням Олега Овчаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, начальники обласних управлінь і служб.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули питання про підсумки виконання Програми охорони довкілля, раціонального викорис¬тання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Пол¬тавської області на період до 2011 року. За інформацією начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігоря Піддубного, за період 2007-2010 роки на виконання заходів програми було використано 62,8 млн. грн. На охорону водних ресурсів спрямовано 23 млн. грн.(36,76 %), земельних ресурсів – 20, 1 млн. грн. (32,08 %), природних ресурсів – 5,9 млн. грн. (9,37%), на зберігання та переробку відходів – 8,5 млн. грн.(13, 58 %), на захист територій населених пунктів 2,4 млн. грн.(3,81 %), на наукову діяльність – 2,8 млн. грн. (4,4 %).

У контексті даного питання комісія розглянула та підтримала проект «Регіональної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2012 – 2015 роки (програма «Довкілля – 2015»). Відповідальний розробник даної програми - Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка.

Основними пріоритетами регіональної екологічної політики Полтавської області на період до 2015 року визначено: поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки, припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі, підвищення рівня суспільної екологічної свідомості, інтеграція екологічної політики та удосконалення системи інтегрованого екологічного управління, удосконалення регіональної екологічної політики. Головними джерелами фінансування заходів програми визначено державний й місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища та інші джерела.

Комісія також погодила з урахуванням зауважень проект Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2012 році на загальну суму 22,9 млн. грн. З них на проведення: заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів спрямовано 9,1 млн. грн., заходів з охорони, раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів – 9 млн. грн., заходів з з охорони і раціонального використання земель – 2,5 млн. грн., заходів із збереження природно- заповідного фонду – 1,7 млн. грн., іншої діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища ( у тому числі проведення наукових досліджень) – 0,6 млн. грн.

З поміж іншого депутати підтримали внесення змін та доповнень до Регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки, погодили проект Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.